University of South Wales
Κοινοτική υγεία και ευημερία FdSc
University of South Wales - Πανεπιστήμιο του South Wales

Η κοινοτική υγεία και ευημερία εστιάζει στις παρεμβάσεις που παρέχουν οι εργαζόμενοι στον τομέα της υγειονομικής περίθαλψης εκτός των ιδρυμάτων υγειονομικής περίθαλψης. Οι κοινοτικοί λειτουργοί υγείας χρησιμοποιούν ισχυρές διαπροσωπικές δεξιότητες για να βελτιώσουν την πρόσβαση και την έγκαιρη διάγνωση στις κοινότητες. Το Foundation Degree in Community Health and Wellbeing παρέχει μια εναλλακτική διαδρομή για τους φοιτητές που δεν μπορούν να επιτύχουν τις προϋποθέσεις εισόδου για τα προπτυχιακά προγράμματα υγείας ή νοσηλευτικής. Υπάρχουν επίσης γενικά στοιχεία δεξιοτήτων μελέτης, μαζί με ενότητες ανατομίας και παθολογίας, που θα ταίριαζαν τόσο στην οξεία όσο και στην κοινοτική πρακτική.

Με την επιτυχή ολοκλήρωση αυτού του μαθήματος "Υγεία και ευημερία στην κοινότητα" θα λάβετε 240 βαθμούς CAT και πάνω από 300 ώρες σε εποπτευόμενη πρακτική άσκηση που σχετίζεται με την υγειονομική περίθαλψη. Υπάρχει επίσης η δυνατότητα να αναβαθμίσετε το βασικό σας προσόν σε πλήρες προσόν BSc (Hons) με ένα μόνο επιπλέον έτος σπουδών.

Ελάχιστο απαιτούμενο Δασμολόγιο UCAS

Applications to the course will be considered on an individual basis. Typical entry requirements are detailed below but if you don’t meet these criteria, then your work and life experience will be taken into consideration. Combinations of the qualifications below are acceptable and other qualifications not listed may also be acceptable.

Απαιτήσεις προσόντων

Pearson BTEC Level 3 National Extended Diploma (πρώτη διδασκαλία από τον Σεπτέμβριο του 2016)

• Foundation / Pathway Courses
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςCommunity Health and Well Being, FdSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Κοινοτική υγεία και ευημερία FdSc

EU £9000 έτος 1
Διεθνή £12600 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Οι φοιτητές έχουν πρόσβαση σε ένα ευρύ φάσμα πηγών, συμπεριλαμβανομένων των διδακτικών βιβλίων, των εκδόσεων και των υπολογιστών στη βιβλιοθήκη του Πανεπιστημίου και μέσω διαδικτυακών πηγών. Στις περισσότερες περιπτώσεις είναι περισσότερο από επαρκείς για την ολοκλήρωση ενός κύκλου σπουδών. Όπου υπάρχουν πρόσθετα έξοδα, είτε υποχρεωτικά είτε προαιρετικά, αυτά αναφέρονται λεπτομερώς στην ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου (στις επιμέρους σελίδες των μαθημάτων). Φυσικά, οι φοιτητές μπορούν να επιλέξουν να αγοράσουν τους δικούς τους πρόσθετους προσωπικούς πόρους/εργαλεία πέραν αυτών που αναφέρονται για την υποστήριξη των σπουδών τους με δικά τους έξοδα. Όλα τα έξοδα γραφικής ύλης και εκτύπωσης βαρύνουν τον φοιτητή. Φοιτητές από την Ουαλία και την ΕΕ μπορεί να είναι επιλέξιμοι για μια επιχορήγηση εκμάθησης της Ουαλικής Κυβέρνησης που ελέγχεται από τα μέσα. Παρακαλούμε επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου για περισσότερες λεπτομέρειες.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του South Wales στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 14 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του South Wales

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του South Wales

Το Πανεπιστήμιο της Νότιας Ουαλίας είναι ένα κρατικά χρηματοδοτούμενο πανεπιστήμιο στην Ουαλία, και οι πανεπιστημιουπόλεις του βρίσκονται στο Κάρντιφ, το Νιούπορτ και το Ποντιπρίντ. Το πανεπιστήμιο είναι το αποτέλεσμα της συγχώνευσης του University of Glamorgan και του University of Wales, στο Newport. Κάθε πανεπιστημιούπολη μοιράζεται την ίδια σημασία για το πανεπιστήμιο, παρέχοντας το καθένα τη δική του σειρά εγκαταστάσεων για ξεχωριστές χρήσεις.

Λίστα με 299 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του South Wales - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

• Lauren's Vlog - Student Life - University of South Wales
  • Why study at South Wales Business School?
  • French Student studying at The University of South Wales
  • So you want to study photography? - University of South Wales

Coleg Gwent (Ebbw Vale)
Torfaen Learning Zone