University of Oxford
Ποιοτικές Μέθοδοι Έρευνας για την Υγεία PgCert
University of Oxford - Πανεπιστήμιο του Oxford

Το PGCert in Qualitative Health Research Methods θα εμπνεύσει την αριστεία εξοπλίζοντας τους φοιτητές με τις δεξιότητες που χρειάζονται για να γίνουν μελλοντικοί ηγέτες στην ποιοτική έρευνα στον τομέα της υγείας, ιδίως στο σχεδιασμό, τη διεξαγωγή και την κριτική αξιολόγηση ποιοτικών ερευνών.

Αυτό το μάθημα θα ταιριάζει σε αρχάριους στην ποιοτική έρευνα, καθώς και σε όσους έχουν κάποια εμπειρία αλλά θέλουν να βελτιώσουν τις δεξιότητές τους. Έχει σχεδιαστεί για να ταιριάζει τόσο σε πολυάσχολους επαγγελματίες όσο και σε φοιτητές πλήρους φοίτησης.

Η ευέλικτη δομή του μαθήματος σχεδιάστηκε για να ταιριάζει με τη δομή της εξειδικευμένης κατάρτισης και να διευκολύνει τις επιλογές των σπουδαστών. Μέσα από δια ζώσης και διαδικτυακές συνεδρίες, οι φοιτητές θα αναπτύξουν την αριστεία στο σχεδιασμό, τη διεξαγωγή και την κριτική αξιολόγηση της ποιοτικής έρευνας.

Το Μεταπτυχιακό Πιστοποιητικό στις Ποιοτικές Μέθοδοι Έρευνας για την Υγεία είναι πρόγραμμα μερικής φοίτησης. Το μάθημα περιλαμβάνει τρεις ενότητες:

• Μέθοδοι ποιοτικής έρευνας
  • Προχωρημένες Μέθοδοι Ποιοτικής Έρευνας- και
  • Μικτές μέθοδοι στην έρευνα για την υγεία.

Η πλειοψηφία των ενοτήτων διαρκεί είτε οκτώ, είτε δεκαπέντε εβδομάδες μαθησιακού κύκλου. Οι περισσότερες ενότητες διεξάγονται είτε πλήρως διαδικτυακά είτε σε μικτή μορφή, ωστόσο, ορισμένες ενότητες διεξάγονται μόνο σε μικτή μορφή που περιλαμβάνει 5ήμερη παρουσία στην Οξφόρδη, και ορισμένες διεξάγονται μόνο εξ ολοκλήρου διαδικτυακά. Σε κάθε δεδομένο έτος, μπορεί να μην είναι διαθέσιμες όλες οι μορφές διεξαγωγής μιας ενότητας.

Μικτή μορφή: μια αρχική περίοδος αυτοκατευθυνόμενης μελέτης δαπανάται σε εισαγωγικές δραστηριότητες με τη χρήση ενός εικονικού περιβάλλοντος μάθησης (VLE). Ακολουθεί μια εβδομάδα στην Οξφόρδη για υποστηριζόμενη δια ζώσης διδασκαλία και στη συνέχεια μια περαιτέρω περίοδος δραστηριοτήτων μετά την Οξφόρδη (ένα μείγμα αυτοκατευθυνόμενης και υποστηριζόμενης εξ αποστάσεως μάθησης που παρέχεται επίσης μέσω του VLE). Η τελευταία εβδομάδα κάθε ενότητας είναι για αυτοκατευθυνόμενη προσωπική μελέτη, και αμέσως μετά ακολουθεί η υποβολή της εργασίας.

Πλήρως διαδικτυακή μορφή: Η πρώτη εβδομάδα διατίθεται για αυτοκατευθυνόμενες εισαγωγικές δραστηριότητες. Στη συνέχεια υπάρχει είτε:

• μια σειρά μονάδων για να εργαστείτε μέσα από τις οποίες κυκλοφορούν κάθε εβδομάδα. Κάθε ενότητα περιλαμβάνει ένα μείγμα υποστηριζόμενης και αυτοκατευθυνόμενης μάθησης με φόρουμ συζητήσεων, εργασίες και δραστηριότητες. Στη συνέχεια, οι μαθητές έχουν πέντε εβδομάδες αυτοκατευθυνόμενης προσωπικής μελέτης με τη χρήση ενός φόρουμ αναθεώρησης και την απαίτηση να υποβάλουν ηλεκτρονικά μια εργασία την επόμενη εβδομάδα. Τα μαθήματα διαρκούν συνήθως 15 εβδομάδες.

Ή

• μια εντατική εβδομάδα 5 συνεχόμενων ημερών με σύγχρονες και ασύγχρονες συνεδρίες διδασκαλίας και στη συνέχεια μια περαιτέρω περίοδο δραστηριοτήτων (Ένα μείγμα αυτοκατευθυνόμενης και υποστηριζόμενης εξ αποστάσεως μάθησης που παρέχεται επίσης μέσω του VLE). Η τελευταία εβδομάδα κάθε ενότητας είναι για αυτοκατευθυνόμενη προσωπική μελέτη, και αμέσως μετά ακολουθεί η υποβολή της εργασίας. Τα μαθήματα διαρκούν συνήθως 8 εβδομάδες.

.

• (no subscore less than 6.0)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςQualitative Health Research Methods, PgCert, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Oxford στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 39 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Oxford

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Oxford

Το Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης είναι ένα διάσημο ερευνητικό πανεπιστήμιο που βρίσκεται στην Οξφόρδη της Αγγλίας και είναι το παλαιότερο αγγλόφωνο πανεπιστήμιο στον κόσμο. Αποτελείται από 39 εν μέρει αυτόνομες συστατικές σχολές, έξι ιδιωτικές αίθουσες και μια ποικιλία ακαδημαϊκών τμημάτων που χωρίζονται σε τέσσερα τμήματα: Ανθρωπιστικές επιστήμες, Μαθηματικές, Φυσικές και Βιολογικές Επιστήμες, Ιατρικές Επιστήμες και Κοινωνικές Επιστήμες.

Λίστα με 389 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Oxford - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Oxford

• Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

University of Oxford

Επιστήμες υγείας (με έτος θεμελίωσης) CertHE Πανεπιστήμιο Teesside
(Teesside University)
- 5% 65% £15000 103 Μίντλεσμπρο Oncampus πλήρους απασχόλησης