University of Oxford
Φυσιολογία, ανατομία και γενετική MSc (Res)
University of Oxford - Πανεπιστήμιο του Oxford

Το MSc by Research / το DPhil (διδακτορικό σε άλλα πανεπιστήμια) στη Φυσιολογία, Ανατομία και Γενετική προσφέρει ένα ευρύ φάσμα ερευνητικών θεμάτων σε ένα μεγάλο διεπιστημονικό και παγκοσμίου φήμης τμήμα, που καλύπτει ένα ευρύ φάσμα ερευνητικών πεδίων από τη νευρολογία, την καρδιολογία, τους διαύλους ιόντων, τους μεταφορείς και τη σηματοδότηση, το μεταβολισμό και την ενδοκρινολογία, την ανάπτυξη και την αναπαραγωγή έως τη νευροβιολογία του ύπνου και τους κιρκάδιους ρυθμούς.

MSc by Research

Σε πρώτη φάση, συνιστάται στους υποψηφίους να εντοπίσουν πιθανούς επιβλέποντες με φυσιολογία, ανατομία και γενετική, με βάση τον ερευνητικό τομέα που τους ενδιαφέρει. Θα υποδείξετε έναν επιβλέποντα στο έντυπο αίτησης μαζί με τον συμφωνημένο τίτλο του ερευνητικού έργου. Καθώς η επιστήμη εξελίσσεται, τα έργα μπορεί να αλλάξουν ή να μην αλλάξουν.

Η έρευνά σας θα διεξάγεται στην Οξφόρδη υπό την επίβλεψη ακαδημαϊκού προσωπικού που βρίσκεται γενικά στην πρώτη γραμμή των εξελίξεων στον τομέα του ερευνητικού έργου που επιλέξατε. Θα εξερευνήσετε το ερευνητικό σας αντικείμενο σε νέα βάθη και ίσως έχετε την ευκαιρία να παρουσιάσετε τα ευρήματά σας σε μέλη της διεθνούς επιστημονικής κοινότητας με τα οποία, μια μέρα, μπορεί να συνεργαστείτε. Οι φοιτητές του MSc by Research μπορούν να ολοκληρώσουν το πτυχίο σε διάστημα ενός έως τριών ετών.

Αφού παρακολουθήσετε την ημέρα εισαγωγής των νέων μεταπτυχιακών φοιτητών, θα γνωρίσετε τον επιβλέποντα καθηγητή σας και τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας σας. Θα συμπληρώσετε μια Ανάλυση των εκπαιδευτικών σας αναγκών (ΑΚΑ) με τον επιβλέποντα καθηγητή σας. Θα παρακολουθήσετε τυχόν μαθήματα κατάρτισης από το πρόγραμμα κατάρτισης ευέλικτων δεξιοτήτων του τμήματος, το οποίο περιλαμβάνει μια σειρά από εργαστήρια και σεμινάρια σε μεταβιβάσιμες δεξιότητες, γενικές ερευνητικές δεξιότητες και ειδικές ερευνητικές τεχνικές, εφόσον σχετίζονται με τον ερευνητικό τομέα του ΠΜΣ σας. Θα έχετε πρόσβαση σε τακτικά σεμινάρια του τμήματος, σε ομάδες παρουσιάσεων από ομοτίμους για την τελειοποίηση της παρουσίασης και σε κοινωνικές εκδηλώσεις για μεταπτυχιακούς φοιτητές που περιλαμβάνουν ανεπίσημες ομιλίες που απευθύνονται σε φοιτητές. Παραδείγματα είναι η δημόσια ομιλία και η εξασφάλιση της πρώτης σας μεταδιδακτορικής θέσης εργασίας, η καριέρα, η παρουσίαση αφίσας και από τα σεμινάρια ομιλίες σε διάφορα θέματα από διακεκριμένους επιστήμονες παγκοσμίως σε ομιλίες. Ειδικές διαλέξεις δίνονται για την αναγνώριση προηγούμενων διάσημων επιστημόνων του τμήματος και θα ποικίλουν ως προς το θέμα.

Θα σας ενθαρρύνουμε να υποβάλλετε ανά τετράμηνο εκθέσεις σχετικά με την πρόοδό σας και να αναφέρετε τα μαθήματα που έχετε παρακολουθήσει. Ο επόπτης θα συνεισφέρει επίσης στις τριμηνιαίες εκθέσεις.

DPhil

Σε πρώτη φάση, συνιστάται στους υποψηφίους να εντοπίσουν πιθανούς επιβλέποντες στη Φυσιολογία, την Ανατομία και τη Γενετική, με βάση τον ερευνητικό τομέα που τους ενδιαφέρει. Στη συνέχεια, θα υποδείξετε έναν επιβλέποντα στο έντυπο αίτησης μαζί με τον συμφωνημένο τίτλο του ερευνητικού έργου. Καθώς η επιστήμη εξελίσσεται, τα έργα μπορεί να αλλάξουν ή να μην αλλάξουν.

Η έρευνά σας θα διεξάγεται στην Οξφόρδη υπό την επίβλεψη ακαδημαϊκού προσωπικού που βρίσκεται στην πρώτη γραμμή των εξελίξεων στον τομέα του ερευνητικού έργου που επιλέξατε. Θα εξερευνήσετε το ερευνητικό σας αντικείμενο σε νέα βάθη και θα έχετε την ευκαιρία να παρουσιάσετε τα ευρήματά σας σε μέλη της διεθνούς επιστημονικής κοινότητας με τα οποία, μια μέρα, μπορεί κάλλιστα να συνεργαστείτε. Οι φοιτητές του DPhil διεξάγουν έρευνα πλήρους απασχόλησης για τρία έως τέσσερα έτη υπό την επίβλεψη έμπειρων επιβλεπόντων.

.

• (no subscore less than 6.0)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPhysiology, Anatomy and Genetics, MSc (Res), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Oxford στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 39 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Oxford

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Oxford

Το Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης είναι ένα διάσημο ερευνητικό πανεπιστήμιο που βρίσκεται στην Οξφόρδη της Αγγλίας και είναι το παλαιότερο αγγλόφωνο πανεπιστήμιο στον κόσμο. Αποτελείται από 39 εν μέρει αυτόνομες συστατικές σχολές, έξι ιδιωτικές αίθουσες και μια ποικιλία ακαδημαϊκών τμημάτων που χωρίζονται σε τέσσερα τμήματα: Ανθρωπιστικές επιστήμες, Μαθηματικές, Φυσικές και Βιολογικές Επιστήμες, Ιατρικές Επιστήμες και Κοινωνικές Επιστήμες.

Λίστα με 389 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Oxford - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Oxford

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Γενετική": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

University of Oxford

Γενετική MBiol (Hons) Πανεπιστήμιο του York
(The University of York)
92% 15% 0% £28800 168 Γιορκ Oncampus πλήρους απασχόλησης