University of Hertfordshire
Χρηματοοικονομική και επενδυτική τραπεζική MSc
University of Hertfordshire - Πανεπιστήμιο του Hertfordshire

Το μάθημα προσφέρει μια συνεκτική και πνευματική μαθησιακή εμπειρία, παρέχοντάς σας κριτική κατανόηση του αντικειμένου και δίνοντάς σας τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσετε τα εργαλεία ανάλυσης που χρησιμοποιούνται από ένα ευρύ φάσμα επαγγελματιών της χρηματοοικονομικής και της επενδυτικής τραπεζικής.

Τώρα μπορείτε να συνδυάσετε αυτό το εξειδικευμένο μεταπτυχιακό με μια ετήσια πρακτική άσκηση. Η ευκαιρία πρακτικής άσκησης σας δίνει μια πρακτική προοπτική στις ακαδημαϊκές σας σπουδές και σας επιτρέπει να αυξήσετε σημαντικά τις δεξιότητές σας για ένα ευρύ φάσμα σταδιοδρομιών στα χρηματοοικονομικά και την επενδυτική τραπεζική. Το πρόγραμμα απηχεί επίσης τις εξετάσεις επιπέδου 1 και 2 του έγκριτου Chartered Financial Analyst Institute (CFA®).

Ειδικές σταδιοδρομίες που μπορεί να είναι κατάλληλες περιλαμβάνουν μια σειρά από ρόλους στην επενδυτική τραπεζική (π.χ. χρηματοοικονομικός αναλυτής, διευθυντής επενδύσεων, αναλυτής τίτλων και διευθυντής χαρτοφυλακίου), καθώς και ρόλους στα οικονομικά τμήματα εταιρειών/οργανισμών (π.χ. ταμείο, χρηματοοικονομικός έλεγχος, ανάλυση κινδύνων κ.λπ.). Επιπλέον, το πρόγραμμα προσφέρει μια καλή πλατφόρμα και προετοιμασία για διδακτορική έρευνα στους τομείς των χρηματοοικονομικών, της λογιστικής και των οικονομικών.

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςFinance and Investment Banking, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Hertfordshire στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 25 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Hertfordshire

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Hertfordshire

Το University of Hertfordshire (UOH) είναι ένα δημόσιο πανεπιστήμιο στο Hertfordshire της Αγγλίας. Το πανεπιστήμιο διαθέτει δύο πανεπιστημιουπόλεις από τις οποίες λειτουργεί: College Lane και de Havilland. Το πανεπιστήμιο εργάζεται με περίπου 25.000 φοιτητές ανά πάσα στιγμή και διαθέτει 11 ξεχωριστές σχολές εντός του πανεπιστημίου που ασχολούνται με μια μεγάλη ποικιλία θεμάτων.

Λίστα με 286 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Hertfordshire - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Hertfordshire

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Χρηματοοικονομικά": 6070 Ακαδημαϊκό έτος 2021/22 - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Why our students love Herts
  • MA TESOL: Student Michelle's opinion
  • Why Study Physiotherapy at the University of Hertfordshire?
  • Rosy's First Day at the University of Hertfordshire
  • Psychology at the University of Hertfordshire

Οικονομικά και Γερμανικά (5 έτη) MA (Hons) Πανεπιστήμιο του Aberdeen
83% 0% 1% £21900 £20800 181 Αμπερντίν Oncampus πλήρους απασχόλησης