University of Cumbria
Περιβάλλον, υγεία και ευεξία MSc
University of Cumbria - Πανεπιστήμιο της Cumbria

Προσφέρουμε ένα διεγερτικό και απαιτητικό πρόγραμμα σπουδών, όπου μπορείτε να αξιοποιήσετε τις υπάρχουσες μαθησιακές σας εμπειρίες για να προωθήσετε την ακαδημαϊκή και επαγγελματική σας ανάπτυξη. Θα αποκτήσετε εξειδικευμένες γνώσεις και κριτική επίγνωση των θεμάτων της περιβαλλοντικής ψυχολογίας, της υγείας και της ευημερίας.

Αυτό το μάθημα σας επιτρέπει να εργάζεστε με ευέλικτο τρόπο, σπουδάζοντας διαδικτυακά σε χρόνο και τόπο που σας βολεύει. Θα σας προσκαλέσουμε να παρακολουθήσετε μαθήματα διαμονής στο Ambleside, ωστόσο αυτά είναι προαιρετικά. Θα έχετε τη δυνατότητα να διατηρείτε επαφή με το προσωπικό και τους άλλους σπουδαστές μέσω διαδικτύου.

Προοπτικές αποφοίτων Αυτό το μάθημα έχει σχεδιαστεί για πτυχιούχους ψυχολογίας που επιθυμούν να ακολουθήσουν μια καριέρα στην Περιβαλλοντική Ψυχολογία, την υγεία και την ευημερία- οι δεξιότητες και οι γνώσεις που μαθαίνετε μπορούν να εφαρμοστούν σε μια σειρά από επαγγελματικά περιβάλλοντα, ή μπορεί να επιθυμείτε να συνεχίσετε τη μάθησή σας με ένα διδακτορικό. Σε αυτό το μάθημα θα αποκτήσετε δεξιότητες στο σχεδιασμό και τον προγραμματισμό της έρευνας και στη διάδοση της έρευνας (π.χ. συνέδρια, δημοσιεύσεις σε περιοδικά), στην ακαδημαϊκή συγγραφή και στην κριτική σκέψη.

Θα έχετε ευελιξία στην επιλογή του θέματος της διατριβής και των ενοτήτων μάθησης με διαπραγμάτευση- αυτό θα σας επιτρέψει να επιλέξετε θεματικά πεδία που ταιριάζουν στους δικούς σας ειδικούς στόχους σταδιοδρομίας.

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςEnvironment, Health and Wellbeing, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο της Cumbria στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 6 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο της Cumbria

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο της Cumbria

Το Πανεπιστήμιο της Cumbria είναι ένα ίδρυμα του οποίου δηλωμένοι στόχοι είναι η ανάπτυξη του ταλέντου και των ικανοτήτων της περιοχής, καθώς και η προσέλκυση νέων ταλέντων στην περιοχή. Το πανεπιστήμιο λειτουργεί σε 7 διαφορετικές πανεπιστημιουπόλεις, δύο από τις οποίες βρίσκονται μέσα σε περιοχές παγκόσμιας πολιτιστικής κληρονομιάς και είναι το μοναδικό πανεπιστήμιο στο Ηνωμένο Βασίλειο που βρίσκεται μέσα σε εθνικό πάρκο. Κάθε ξεχωριστή πανεπιστημιούπολη έχει κάτι μοναδικό να προσφέρει στους υποψήφιους φοιτητές.

Λίστα με 117 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο της Cumbria - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο της Cumbria

• University of Cumbria - Fay Codona - BSc (Hons) Adult Nursing
  • University of Cumbria - Adventure Beyond Campus (Carlisle)