University of Chester
PGCE Πρωτοβάθμια εκπαίδευση (5-11) (X100) PGCE
University of Chester - Πανεπιστήμιο του Chester

Επισκόπηση μαθημάτων

Η διδασκαλία είναι μια εξαιρετικά ικανοποιητική και προκλητική σταδιοδρομία. Το πρόγραμμα σπουδών μας έχει σχεδιαστεί για να σας παρέχει τις γνώσεις, την κατανόηση και τις δεξιότητες που χρειάζεστε για να γίνετε ένας εξαιρετικός δάσκαλος. Στόχος μας είναι να καλλιεργήσουμε εκπαιδευτικούς που έχουν πάθος για την ανάπτυξη της δικής τους μάθησης και της μάθησης των μαθητών τους.

Γιατί να σπουδάσετε αυτό το μάθημα μαζί μας;

Η σύμπραξη του Πανεπιστημίου του Τσέστερ έχει πλούσιο ιστορικό στην ανάπτυξη εξειδικευμένων και έμπειρων εκπαιδευτικών και έχει υψηλό ποσοστό απασχολησιμότητας. Η Σύμπραξή μας έχει στο επίκεντρο τη μάθηση, σε συνδυασμό με το πάθος και τον ενθουσιασμό για τη διδασκαλία και τη μάθηση. Θα σας παρέχουμε την υποστήριξη που χρειάζεστε για να γίνετε ένας κριτικά σκεπτόμενος και τεκμηριωμένος επαγγελματίας μέσω ενός συνδυασμού ακαδημαϊκής πρόκλησης και σχολικής μάθησης.

Μια ξεχωριστή πτυχή της εμπειρίας του Chester είναι οι ευκαιρίες εμπλουτισμού, οι οποίες θα σας υποστηρίξουν στην ανάπτυξη της τεχνογνωσίας και της απασχολησιμότητάς σας σε διαφορετικά εκπαιδευτικά περιβάλλοντα, π.χ. νηπιαγωγεία, σχολεία SEND, KS3. Η ισχυρή ποιμαντική φροντίδα αποτελεί βασική πτυχή για τη διασφάλιση της επιτυχίας σας σε αυτό το απαιτητικό αλλά ικανοποιητικό πρόγραμμα σπουδών.

Η κυβέρνηση σχεδιάζει αλλαγές στη μεταβατική περίοδο για τους εκπαιδευτικούς που εισέρχονται στο επάγγελμα από ένα έτος σε δύο έτη. Αυτό θα εισαχθεί σε εθνικό επίπεδο από τον Σεπτέμβριο του 2021, αλλά θα λειτουργήσει σε ορισμένες περιοχές της χώρας (π.χ. Βορειοανατολικά, Μείζον Μάντσεστερ και Νότιο και Δυτικό Γιορκσάιρ) από τον Σεπτέμβριο του 2020. Επομένως, μετά την απόκτηση του QTS, όλοι εσείς που θα προσλαμβάνετε μια θέση εργασίας ως δάσκαλος πρώιμης σταδιοδρομίας (ECT) από τον Σεπτέμβριο του 2021 ή στις προαναφερθείσες περιοχές από το 2020, θα δικαιούστε ένα διετές πακέτο συνεχούς κατάρτισης και υποστήριξης ως ECT. Αυτά τα δικαιώματα κατοχυρώνονται στο πρόσφατα δημοσιευμένο Πλαίσιο για την Πρώιμη Σταδιοδρομία και η κυβέρνηση έχει υποσχεθεί πρόσθετη χρηματοδότηση και καθοδηγητική υποστήριξη για τους νεοεισερχόμενους στο επάγγελμα που δικαιούνται αυτό το 2ετές πρόγραμμα ECT. Ως πανεπιστήμιο που έχει δεσμευτεί για τη συνεχή κατάρτιση και επαγγελματική ανάπτυξη των νέων εκπαιδευτικών, ευθυγραμμίζουμε τα νέα μας μεταπτυχιακά προγράμματα επιπέδου 7 με το Πλαίσιο Πρώιμης Σταδιοδρομίας και θα θέλαμε να συνεχίσουμε να υποστηρίζουμε τα σχολεία και τους ECT στις επόμενες φάσεις της σταδιοδρομίας τους.

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPGCE Primary (5-11) (X100), PGCE, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Οι αιτούντες θα πρέπει κανονικά:

** κατέχετε ή αναμένεται να αποκτήσετε τουλάχιστον πτυχίο 2:1 με άριστα**

να έχουν βαθμό GCSE C/βαθμό 4 ή ανώτερο στην αγγλική γλώσσα, τα μαθηματικά και τις φυσικές επιστήμες.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Chester στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 13 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Chester

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Chester

Το Πανεπιστήμιο του Τσέστερ, όπως υποδηλώνει και το όνομά του, είναι ένα πανεπιστήμιο που βρίσκεται στο Τσέστερ. Το πανεπιστήμιο είναι επίσημα συνδεδεμένο με τη χριστιανική πίστη, αλλά ξεκαθαρίζει στη δήλωση αποστολής του ότι στο πανεπιστήμιό του είναι ευπρόσδεκτοι φοιτητές όλων των θρησκειών ή και καθόλου θρησκείας. Το Τσέστερ λειτουργεί από έξι συνολικά πανεπιστημιουπόλεις, πέντε από τις οποίες βρίσκονται στο Τσέστερ, η άλλη στο Γουόρινγκτον, με το κεντρικό κτίριο της πανεπιστημιούπολης να είναι γνωστό ως Parkgate Road Campus.

Λίστα με 330 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Chester - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Chester

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Student Life - University of Chester