University of Brighton
Επιμέλεια συλλογών και πολιτιστικής κληρονομιάς MA
University of Brighton - Πανεπιστήμιο του Brighton

Αυτό το επαγγελματικό μεταπτυχιακό έχει αναπτυχθεί σε συνεργασία με το Royal Pavilion & Museums, Brighton & Hove, ανταποκρινόμενο στις τρέχουσες προτεραιότητες στον τομέα των μουσείων και της πολιτιστικής κληρονομιάς.

Στόχος του είναι να υποστηρίξει τις μελλοντικές γενιές επαγγελματιών να κατανοήσουν, να διερευνήσουν, να αμφισβητήσουν και να συζητήσουν τον σύγχρονο τομέα των μουσείων και της πολιτιστικής κληρονομιάς και τα ευρύτερα συμφραζόμενά του.

Μέσω των ποικίλων επιλογών μαθημάτων, το πρόγραμμα απευθύνεται τόσο σε υποψηφίους που εργάζονται στον τομέα των μουσείων και της πολιτιστικής κληρονομιάς και επιθυμούν να εξελίξουν την καριέρα τους, όσο και σε όσους επιθυμούν να μετακινηθούν στον τομέα αυτό. Οι σπουδαστές που εργάζονται ήδη ή προσφέρουν εθελοντική εργασία στον τομέα σε θέση κάποιας ευθύνης μπορούν να επιλέξουν να παρακολουθήσουν έως και 60 πιστωτικές μονάδες επιχειρηματικών μαθημάτων και αυτό να αντικατοπτρίζεται στο βραβείο με το οποίο αποφοιτούν - Curating Collections and Heritage with Management MA.

Οι ενότητες καλύπτουν θέματα ζωτικής σημασίας για την οικοδόμηση μιας επιτυχημένης σταδιοδρομίας στον τομέα της επιμέλειας συλλογών και της πολιτιστικής κληρονομιάς. Θα σας προκαλέσουν να εξετάσετε μια σειρά θεωρητικών και μεθοδολογικών προσεγγίσεων και όλα έχουν στο επίκεντρό τους την πρακτική μάθηση και εμπειρία. Αυτό το ΠΜΣ θα προσελκύσει όσους έχουν ένα ευρύ φάσμα ενδιαφερόντων, από την επιμέλεια του σχεδιασμού, της ένδυσης και της οθόνης έως τον οπτικό πολιτισμό, την κληρονομιά και τις εκθέσεις.

• Master Degrees and TEFL
    • (minimums: Writing, minimum 7.0)
    • (minimums: Writing, minimum 6.0)
    • (minimums: Writing, minimum 6.0)

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςCurating Collections and Heritage, MA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Οι προϋποθέσεις εισαγωγής που αναφέρονται εδώ είναι η τυπική προσφορά μας για αυτό το μάθημα. Θα πρέπει να χρησιμοποιούνται ως γενικός οδηγός. Οι επιτυχόντες υποψήφιοι θα έχουν συνήθως πτυχίο BA(Hons) σε επίπεδο 2:1 ή υψηλότερο, ή το διεθνές ισοδύναμό του, σε συναφές αντικείμενο όπως η ιστορία της τέχνης, η ιστορία ή η ανθρωπολογία. Υποψήφιοι από άλλα επιστημονικά πεδία ενθαρρύνονται να υποβάλουν αίτηση. Θα ληφθούν επίσης υπόψη υποψήφιοι με πτυχίο 2:2 ή ισοδύναμη επαγγελματική εμπειρία. Για παράδειγμα, θα ληφθεί υπόψη η εργασιακή ή εθελοντική εμπειρία σε τομείς που σχετίζονται με μουσεία, γκαλερί, δημόσια τέχνη, πολιτιστική κληρονομιά, εκπαίδευση και εκδόσεις. Οι υποψήφιοι που επιθυμούν να παρακολουθήσουν επιχειρηματικά μαθήματα στο πλαίσιο του προγράμματός τους θα πρέπει επίσης να αποδείξουν τριετή διοικητική εμπειρία ως εργαζόμενοι ή εθελοντές σε σχετικό οργανισμό. IELTS 6,5 συνολικά με ελάχιστο 5,5 σε κάθε στοιχείο.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Brighton στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 22 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Brighton

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Brighton

Το Πανεπιστήμιο του Μπράιτον είναι ένα πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από το δημόσιο και διαθέτει τρεις πανεπιστημιουπόλεις στο Μπράιτον, οι οποίες είναι γνωστές ως Falmer, City και Moulsecoomb, καθώς και μια άλλη στο Eastbourne, που βρίσκεται ακριβώς έξω από το ζωντανό Εθνικό Πάρκο South Downs.

Λίστα με 236 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Brighton - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Brighton

• A day in the life of a University of Brighton student
  • Why study in the UK? International student life in Brighton