Ulster University
Επαγγελματική ανάπτυξη λογισμικού MSc (PG)
Ulster University - Πανεπιστήμιο Ulster

Το εντατικό μονοετές μάθημα μετατροπής σε μεταπτυχιακό απευθύνεται σε πτυχιούχους με υψηλά κίνητρα και καλό πτυχίο με άριστα σε οποιοδήποτε επιστημονικό πεδίο εκτός της πληροφορικής. Υπάρχει μεγάλη ζήτηση στην τοπική οικονομία και πέραν αυτής για αποφοίτους με δεξιότητες ανάπτυξης λογισμικού. Αυτό το μάθημα θα σας δώσει τις δεξιότητες που απαιτούνται για να

να εφαρμόζουν τις βέλτιστες πρακτικές στη μηχανική λογισμικού σε διάφορους οργανισμούς. Αν και το πρόγραμμα σπουδών εστιάζει ιδιαίτερα στις ανάγκες απασχόλησης της τοπικής οικονομίας, οι δεξιότητες και οι ικανότητες που αναπτύσσονται μεταφέρονται εύκολα σε παγκόσμιο επίπεδο.

Θα καλύψετε θέματα όπως δεξιότητες προγραμματισμού, υλικό υπολογιστών, λειτουργικά συστήματα, επαγγελματική ανάπτυξη λογισμικού, αρχιτεκτονική και σχεδιασμός λογισμικού, συστήματα βάσεων δεδομένων και ανάπτυξη εφαρμογών στο διαδίκτυο.

Θα είστε σε θέση να βρείτε εργασία στην ιδιωτική βιομηχανία, σε οργανισμούς του δημόσιου τομέα και στην έρευνα. Θα αποκτήσετε τις απαραίτητες δεξιότητες για να εργαστείτε σε ρόλους όπως προγραμματιστές λογισμικού, ελεγκτές λογισμικού ή/και ακαδημαϊκοί ή εμπορικοί ερευνητές, καθώς και την ικανότητα να διαφοροποιηθείτε σε άλλους ρόλους όπως

ανεξάρτητη συμβουλευτική.

Επαγγελματική αναγνώριση - Το MSc Professional Software Development είναι αναγνωρισμένο από το British Computer Society (BCS), το Chartered Institute for IT, για... σκοπούς μερικής κάλυψης των ακαδημαϊκών απαιτήσεων για την εγγραφή ως επαγγελματίας πληροφορικής.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςProfessional Software Development, MSc (PG), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

1) Πτυχίο δεύτερης τάξης με άριστα ή καλύτερο από πανεπιστήμιο του Ηνωμένου Βασιλείου ή της Δημοκρατίας της Ιρλανδίας, από το Συμβούλιο Εθνικών Ακαδημαϊκών Βραβείων, το Εθνικό Συμβούλιο Εκπαιδευτικών Βραβείων, το Συμβούλιο Βραβείων Ανώτατης Εκπαίδευσης και Κατάρτισης ή από ίδρυμα άλλης χώρας που έχει αναγνωριστεί ως ισοδύναμου επιπέδου- ή

2) ισοδύναμο επίπεδο (συνήθως 50%) σε μεταπτυχιακό δίπλωμα, μεταπτυχιακό πιστοποιητικό, μεταπτυχιακό πιστοποιητικό ή μεταπτυχιακό δίπλωμα ή εγκεκριμένο εναλλακτικό προσόν- και

3) το περιεχόμενο του προσόντος που παρουσιάζεται (όπως περιγράφεται στο σημείο i) μπορεί να έχει μέγιστο ποσοστό 50% υπολογιστικό περιεχόμενο.

ΚΑΙ

Πρέπει να πληροίτε τις Γενικές Προϋποθέσεις Εισαγωγής για την εισαγωγή σε πρώτο πτυχίο και να έχετε περάσει το GCSE στην Αγγλική Γλώσσα και τα Μαθηματικά με βαθμό Γ ή ανώτερο (ή ισοδύναμο).

Η Σχολή Πληροφορικής, Μηχανικής και Δομημένου Περιβάλλοντος δεν δέχεται φοιτητές με Βασικές δεξιότητες στην εφαρμογή του αριθμού ως το μοναδικό μαθηματικό προσόν. Παρακαλείστε να επικοινωνήσετε απευθείας με το Γραφείο Εισαγωγών αν έχετε κάποιο ερώτημα σχετικά με αυτό το θέμα. Σας ευχαριστούμε.

• **T: 44 (0)28 7167 5678**

Σε εξαιρετικές περιπτώσεις, όταν ένα άτομο έχει ουσιαστική και σημαντική βιωματική μάθηση, μπορεί να εξεταστεί ως εναλλακτική οδός εισόδου ένας φάκελος γραπτών στοιχείων που αποδεικνύουν την εκπλήρωση των μεταπτυχιακών προσόντων (συμπεριλαμβανομένων των ειδικών θεματικών αποτελεσμάτων, όπως καθορίζονται από την Επιτροπή Μαθημάτων). Τα αποδεικτικά στοιχεία που χρησιμοποιούνται για την απόδειξη των ιδιοτήτων του πτυχιούχου δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για την απαλλαγή από τα μαθήματα του προγράμματος.

Απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας

Αγγλικές γλωσσικές απαιτήσεις για διεθνείς υποψηφίους

Η ελάχιστη απαίτηση για αυτό το μάθημα είναι το Academic IELTS 6.0, χωρίς καμία βαθμολογία κάτω από 5.5. Trinity ISE: Η επιτυχία στο επίπεδο III πληροί επίσης αυτή την απαίτηση για τους σκοπούς της θεώρησης Tier 4.

Το Ulster αναγνωρίζει ορισμένες άλλες εξετάσεις αγγλικής γλώσσας και συγκρίσιμες ισοδύναμες βαθμολογίες IELTS.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Ulster στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 29 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Ulster

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Ulster

Το Πανεπιστήμιο Ulster είναι ένα δημόσια χρηματοδοτούμενο ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που βρίσκεται στη Βόρεια Ιρλανδία. Το πανεπιστήμιο διαθέτει και διαχειρίζεται τέσσερις κύριες πανεπιστημιουπόλεις: Μπέλφαστ, Coleraine, Jordanstown και Magee. Κάθε πανεπιστημιούπολη φιλοξενεί τις δικές της ειδικές εγκαταστάσεις για τα τμήματα που τις καταλαμβάνουν, με ορισμένες από τις εγκαταστάσεις μεταξύ τους να περιλαμβάνουν μια βραβευμένη Νομική Κλινική, τηλεοπτικά και ραδιοφωνικά στούντιο, σουίτες κλινικής φυσιολογίας, μεταξύ πολλών άλλων καλά εξοπλισμένων εγκαταστάσεων.

Λίστα με 235 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Ulster - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Derry~Londonderry

Μηχανική λογισμικού MEng (Hons) Πανεπιστήμιο Liverpool Hope
82% 15% 9% £12500 125 Λίβερπουλ Oncampus πλήρους απασχόλησης