Ulster University
PGCE Post Primary - Μουσική PGCE
Ulster University - Πανεπιστήμιο Ulster

Στόχος του PGCE είναι να σας προετοιμάσει ώστε να γίνετε ένας ικανός δάσκαλος. Προκειμένου να εξασφαλιστεί στενή σύνδεση μεταξύ θεωρίας και πράξης, τα μαθήματα περιλαμβάνουν τόσο πανεπιστημιακές όσο και σχολικές εργασίες καθ' όλη τη διάρκεια του έτους.

Τα πανεπιστημιακά στοιχεία διδάσκονται μέσω ενός συνδυασμού:

• Διαλέξεις

- Φροντιστήρια: ομαδικά ή ατομικά, σχεδιασμένα για να συμβουλεύουν στην προετοιμασία για σχολική εμπειρία, προγράμματα σπουδών και/ή σχολικές έρευνες. - Πρακτικές ασκήσεις: που περιλαμβάνουν προσομοιώσεις, παιχνίδια ρόλων, πρακτικές δραστηριότητες και σχολική εμπειρία - Εργαστήρια: σχεδιασμένα κυρίως για να επιτρέψουν στους φοιτητές να εξετάσουν τη σχέση μεταξύ των θεωρητικών προοπτικών που παρουσιάζονται στις διαλέξεις και της κύριας ειδίκευσής τους.

Η επιτυχής ολοκλήρωση του προγράμματος σας δίνει τα προσόντα να ζητήσετε εγγραφή στο Γενικό Συμβούλιο Διδασκαλίας της Βόρειας Ιρλανδίας. Εάν ελπίζετε να διδάξετε σε άλλες χώρες, θα πρέπει να επικοινωνήσετε με τις αρμόδιες αρχές για να καθορίσετε τις απαιτήσεις τους για την αναγνώριση της ιδιότητας του εκπαιδευτικού. Το PGCE είναι ένα διεθνώς αναγνωρισμένο πρόγραμμα για την αρχική εκπαίδευση των εκπαιδευτικών που οδηγεί απευθείας σε σταδιοδρομία στη διδασκαλία. Το μεταδημοτικό PGCE απευθύνεται σε όσους επιθυμούν να διδάξουν στην ηλικιακή ομάδα 11-19 ετών.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPGCE Post Primary - Music, PGCE, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Αγγλικά και Μαθηματικά (βαθμός GCSE C ή ισοδύναμος)

Πτυχίο με άριστα, στη μουσική. Σε περίπτωση συνδυασμένου πτυχίου Honours, τουλάχιστον το 50% πρέπει να αφορά το εξειδικευμένο αντικείμενο. (ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Το κανονικό ελάχιστο επίπεδο προσφοράς είναι 2:2 Honours).

Όλοι οι υποψήφιοι πρέπει κανονικά να αποδεικνύουν τις γνώσεις, το ενδιαφέρον και την εμπειρία τους στην εργασία με νέους μεταδημοτικής ηλικίας σε περιβάλλον τυπικής/ανεπίσημης εκπαίδευσης.

Οι υποψήφιοι για το μετα-πρωτοβάθμιο μονοπάτι χρειάζονται επίσης:

Δύο υποστηρικτικές συστάσεις

Ιατρικό πιστοποιητικό ικανοποιητικής υγείας

Οι υποψήφιοι θα ελεγχθούν από την Access NI και θα πρέπει επίσης να ικανοποιήσουν το Πανεπιστήμιο και το Υπουργείο Παιδείας ότι τίποτα δεν τους απαγορεύει να εργάζονται με παιδιά.

Το έντυπο αίτησης θα εξεταστεί ως προς την ορθογραφία, τη στίξη και τη χρήση της αγγλικής γλώσσας και τη γενική ποιότητα παρουσίασης.

Οι υποψήφιοι που φαίνεται να πληρούν τις ανωτέρω απαιτήσεις θα επιλεγούν. Σε περίπτωση που το πρόγραμμα είναι υπερπλήρες, θα εφαρμοστούν ενισχυμένα κριτήρια (π.χ. κατάταξη πτυχίου) και οι υποψήφιοι που πληρούν αυτά τα κριτήρια θα περάσουν από συνέντευξη για να διαπιστωθεί η καταλληλότητά τους για το πρόγραμμα.

Η προσφορά θέσης θα εξαρτάται από την ικανοποίηση της επιτροπής επιλογής σε όλα τα παραπάνω κριτήρια. Οι υποψήφιοι που κρίνονται κατάλληλοι, αλλά για τους οποίους δεν υπάρχει άμεσα διαθέσιμη θέση, θα εγγραφούν σε κατάλογο αναμονής και θα τους προσφερθεί θέση, εάν κάποιος άλλος υποψήφιος αρνηθεί τη θέση του.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Ulster στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 29 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Ulster

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Ulster

Το Πανεπιστήμιο Ulster είναι ένα δημόσια χρηματοδοτούμενο ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που βρίσκεται στη Βόρεια Ιρλανδία. Το πανεπιστήμιο διαθέτει και διαχειρίζεται τέσσερις κύριες πανεπιστημιουπόλεις: Μπέλφαστ, Coleraine, Jordanstown και Magee. Κάθε πανεπιστημιούπολη φιλοξενεί τις δικές της ειδικές εγκαταστάσεις για τα τμήματα που τις καταλαμβάνουν, με ορισμένες από τις εγκαταστάσεις μεταξύ τους να περιλαμβάνουν μια βραβευμένη Νομική Κλινική, τηλεοπτικά και ραδιοφωνικά στούντιο, σουίτες κλινικής φυσιολογίας, μεταξύ πολλών άλλων καλά εξοπλισμένων εγκαταστάσεων.

Λίστα με 235 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Ulster - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Εκτέλεση δημοφιλών μουσικών παραστάσεων - Τύμπανα CertHE Institute of Contemporary Music Performance
(Institute of Contemporary Music Performance)
- - - £14750 £15250 - Λονδίνο Oncampus πλήρους απασχόλησης