The University of Sheffield
Διοίκηση εφοδιαστικής αλυσίδας και εφοδιασμού MSc
The University of Sheffield - Πανεπιστήμιο του Sheffield

Δώστε στον εαυτό σας ένα ανταγωνιστικό επαγγελματικό πλεονέκτημα, μαθαίνοντας πώς να προσδιορίζετε την πιο αποτελεσματική στρατηγική για τη διαχείριση και τη βελτίωση των διεθνών αλυσίδων εφοδιασμού στο πρόγραμμά μας Logistics and Supply Chain Management, το οποίο είναι διαπιστευμένο από το Chartered Institute of Logistics and Transport και το Chartered Institute of Procurement and Supply.

Περιγραφή μαθήματος

Η σύγχρονη αλυσίδα εφοδιασμού είναι πανταχού παρούσα, φτάνει σε πολλές πτυχές της καθημερινής ζωής των καταναλωτών και γίνεται όλο και πιο σημαντική για τις εταιρείες. Στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα MSc Logistics and Supply Chain Management, θα αναπτύξετε τις δεξιότητες για τη διαχείριση και τη βελτίωση των διεθνών εφοδιαστικών αλυσίδων.

Θα σας δείξουμε πώς η σωστή τεχνολογία και στρατηγική μπορεί να σας δώσει ανταγωνιστικό πλεονέκτημα. Χρησιμοποιούμε μελέτες περιπτώσεων, πρακτικό λογισμικό, συνδέσεις με τη βιομηχανία και επισκέψεις σε εταιρείες για να ενισχύσουμε τη διδασκαλία μας.

Εξερευνώντας τις λειτουργίες, την εφοδιαστική αλυσίδα και την πράσινη εφοδιαστική και τους βασικούς επιμέρους κλάδους, θα αποκτήσετε τεχνογνωσία για να συνεισφέρετε σε αυτά τα συστήματα και τις δεξιότητες που απαιτούνται για να γίνετε ένας μελλοντικός ηγέτης στον τομέα των χαμηλών εκπομπών διοξειδίου του άνθρακα. Οι πράσινες δεξιότητες έχουν αναγνωριστεί ως μείζον κενό από πολλές κυβερνήσεις και ηγέτες της βιομηχανίας. Αυτό το πρόγραμμα θα σας δώσει ένα σημαντικό σύνολο δεξιοτήτων σε έναν τομέα, που πιθανόν να είναι καθοριστικός για τους μελλοντικούς ηγέτες επιχειρήσεων και οργανισμών.

Για τις διατριβές έργου, μπορείτε να υποβάλετε αίτηση για την εκπόνηση διατριβής σε εταιρεία, συνεργαζόμενοι με έναν εξωτερικό οργανισμό και αποκτώντας εμπειρία. Οι πρόσφατες διπλωματικές εργασίες περιλαμβάνουν τη συνεργασία με μια μεγάλη εταιρεία logistics για τη μείωση του αποτυπώματος άνθρακα του στόλου της και μια έκθεση για μια εταιρεία ηλεκτρικών ειδών σχετικά με την αλυσίδα εφοδιασμού και τη δομή της αγοράς του κλάδου τους.

Αίτηση για αυτό το μάθημα

Χρησιμοποιούμε μια σταδιακή διαδικασία εισαγωγής για την αξιολόγηση των αιτήσεων για αυτό το μάθημα. Θα εξακολουθήσετε να υποβάλλετε αίτηση για αυτό το μάθημα με τον συνήθη τρόπο, χρησιμοποιώντας το ηλεκτρονικό έντυπο αίτησης μεταπτυχιακών σπουδών.

Διαπίστευση

Η Σχολή Διοίκησης είναι διαπιστευμένη από τις AMBA, EQUIS και AACSB.

Το μάθημα αυτό είναι διαπιστευμένο από το Chartered Institute of Logistics and Transport και το Chartered Institute of Procurement and Supply.

Παρακαλούμε δείτε την ιστοσελίδα του Πανεπιστημίου μας για τις πιο ενημερωμένες πληροφορίες σχετικά με τα μαθήματα.

Συνολική βαθμολογία IELTS 6,5 με τουλάχιστον 6,0 σε κάθε τμήμα, ή ισοδύναμη βαθμολογία
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςLogistics and Supply Chain Management, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Ελάχιστο 2:1 προπτυχιακό πτυχίο με άριστα ή εγκεκριμένο επαγγελματικό προσόν.

Εξετάζουμε επίσης ένα ευρύ φάσμα διεθνών προσόντων:

Συνολική βαθμολογία IELTS 6,5 με ελάχιστο 6,0 σε κάθε τμήμα, ή ισοδύναμο.

Πρόγραμμα διέλευσης για διεθνείς φοιτητές

Εάν είστε διεθνής φοιτητής που δεν πληροί τις προϋποθέσεις εισαγωγής για αυτό το πρόγραμμα σπουδών, έχετε τη δυνατότητα να υποβάλετε αίτηση για ένα προ-μεταπτυχιακό πρόγραμμα στις Επιχειρήσεις, τις Κοινωνικές και Ανθρωπιστικές Επιστήμες στο Διεθνές Κολέγιο του Πανεπιστημίου του Σέφιλντ. Αυτό το πρόγραμμα έχει σχεδιαστεί για να αναπτύξει την αγγλική γλώσσα και τις ακαδημαϊκές σας δεξιότητες. Με την επιτυχή ολοκλήρωση του προγράμματος, μπορείτε να προχωρήσετε σε σπουδές επιπέδου πτυχίου στο Πανεπιστήμιο του Sheffield.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Sheffield στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 34 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Sheffield

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Sheffield

Το Πανεπιστήμιο του Σέφιλντ είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από την κυβέρνηση και εδρεύει στο Σέφιλντ της Αγγλίας. Το όραμα του πανεπιστημίου είναι να αλλάξει τον κόσμο προς το καλύτερο μέσω της δύναμης και της εφαρμογής των ιδεών και της γνώσης. Το εν λόγω πανεπιστήμιο δεν διαθέτει πανεπιστημιουπόλεις, αλλά αντίθετα περίπου 430 κτίρια που βρίσκονται αρκετά κοντά το ένα στο άλλο στο μητροπολιτικό κέντρο της πόλης του Σέφιλντ.

Λίστα με 363 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Sheffield - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Sheffield

19190
Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Εφοδιαστική Αλυσίδα": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Welcome to the University of Sheffield
  • A second home for international students
  • What's it like to be a University of Sheffield student?
  • University of Sheffield Student Experience
  • Class of 2020 | The University of Sheffield
  • From Malaysia to Sheffield | Rachel's Journey to Sheffield 2019

Διοίκηση εφοδιαστικής αλυσίδας και εφοδιασμού MSc Πανεπιστήμιο του Huddersfield