The University of Manchester
Διεθνής Διαχείριση Ανθρώπινου Δυναμικού και Συγκριτικές Βιομηχανικές Σχέσεις MSc
The University of Manchester - Πανεπιστήμιο του Manchester

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £30122 - £40073 £20370 - £39639 £22368 - £42249

Οι άνθρωποι βρίσκονται στο επίκεντρο των χώρων εργασίας. Η διαχείρισή τους και η ανάπτυξή τους είναι απαραίτητη για να βοηθηθούν οι οργανισμοί να επιτύχουν τους στόχους τους και να υποστηρίξουν τους εργαζόμενους να ευημερούν και να έχουν μια ουσιαστική επαγγελματική ζωή.

• Μάθετε για τις διαφορές μεταξύ των πρακτικών απασχόλησης και των συστημάτων εργασιακών σχέσεων σε διάφορες χώρες και πολυεθνικές εταιρείες.
  • να κατανοήσουν πώς οι κοινωνικοί και οικονομικοί παράγοντες επηρεάζουν τις διαφορές στις πρακτικές και τα συστήματα
  • Να μελετήσουν την επίδραση της οικονομικής ολοκλήρωσης στη μεταβολή των συστημάτων απασχόλησης και των εργασιακών σχέσεων
  • Αποκτήστε ανταγωνιστικό πλεονέκτημα στην αγορά εργασίας σπουδάζοντας ένα μάθημα διαπιστευμένο από το Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD).

Αναγνώριση μαθημάτων CIPD

Το μάθημα είναι διαπιστευμένο από το Chartered Institute of Personnel Development (CIPD), προσφέροντας τη δυνατότητα να επιταχύνετε την καριέρα σας μέσω της επαγγελματικής ιδιότητας μέλους.

Γίνεστε μέλος του CIPD ως φοιτητής και μόλις περάσετε επιτυχώς όλες τις ενότητες του μαθήματος (συμπεριλαμβανομένων των εργαστηρίων ανάπτυξης δεξιοτήτων ανθρώπινου δυναμικού και της διπλωματικής εργασίας), μπορείτε να αναβαθμίσετε τη συνδρομή σας στο CIPD σε Associate Member. Σημειώστε ότι για να αποκτήσετε την ιδιότητα του Associate Member θα πρέπει να έχετε εγγραφεί στο CIPD ως φοιτητικό μέλος και να παραμείνετε μέλος καθ' όλη τη διάρκεια του προγράμματός σας. Το κόστος αυτό είναι ατομική ευθύνη.

Διαπιστευμένο από το Γενικό Φαρμακευτικό Συμβούλιο (GPhC) προκειμένου να προχωρήσει στην προ-εγγραφική εκπαίδευση φαρμακοποιού και στη συνέχεια να εγγραφεί ως φαρμακοποιός. Επισημαίνεται ότι το 5ετές ολοκληρωμένο πρόγραμμα σπουδών MPharm περιλαμβάνει εκπαίδευση προ-εγγραφής.

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για αυτό το μάθημα

• All other courses
    • Manchester Business School East - Undergraduate Degrees
    • Manchester Business School - Graduate Degrees
    • (no subscore less than 6.0)
    • (no subscore less than 6.0)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςInternational Human Resource Management and Comparative Industrial Relations, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Απαιτούμε πτυχίο πρώτης ή ανώτερης τάξης (2:1, με μέσο όρο 60%) από πανεπιστήμιο του Ηνωμένου Βασιλείου ή το αντίστοιχο του εξωτερικού, σε οποιοδήποτε επιστημονικό πεδίο.

Κατά την αξιολόγηση των ακαδημαϊκών σας επιδόσεων, λαμβάνουμε υπόψη τον μέσο όρο των βαθμών σας, τη θέση σας στην τάξη, τις συστάσεις και το κύρος του ιδρύματος στο οποίο σπουδάσατε τον τίτλο σπουδών σας.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Manchester στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο του Manchester σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Επιχειρήσεις

Επιχειρήσεις
    URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 39 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Manchester

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Manchester

Το Πανεπιστήμιο του Μάντσεστερ είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από το δημόσιο και έχει ως όραμα την προώθηση της εκπαίδευσης, της γνώσης και της σοφίας για το καλό της κοινωνίας. Η κύρια τοποθεσία του Πανεπιστημίου του Μάντσεστερ φιλοξενεί την πλειονότητα των σχολών του και αναφέρεται από τους φοιτητές του ως "η πανεπιστημιούπολη", αν και στην πραγματικότητα το Μάντσεστερ δεν έχει πανεπιστημιούπολη, αλλά αντίθετα είναι διάσπαρτο σε όλη την πόλη του Μάντσεστερ.

Λίστα με 622 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Manchester - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Manchester

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Διαχείριση Ανθρώπινου Δυναμικού (HRM)": 4510 Ακαδημαϊκό έτος 2021/22 - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • What makes Manchester special?
  • International students | Aranzazu Carmona Orbezo
  • Chendrawaty Indah Jopoetro: international student profile - The Indonesian Society
  • Fiona’s story: Equity and Merit Scholarships at The University of Manchester
  • The University of Manchester welcomes our new students