The University of Manchester
Επικοινωνίες και επεξεργασία σήματος με εκτεταμένη έρευνα MSc
The University of Manchester - Πανεπιστήμιο του Manchester

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £30122 - £40073 £20370 - £39639 £22368 - £42249

Αυτό το μάθημα παρέχει μια εμπεριστατωμένη, μεθοδική και ευρεία εκπαίδευση στις επικοινωνίες, την επεξεργασία σήματος και τη μηχανική μικροκυμάτων. Καλύπτει σε βάθος υλικό που περιλαμβάνει ψηφιακές επικοινωνίες, ασύρματες επικοινωνίες, δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, ψηφιακή επεξεργασία σήματος, δίκτυα επικοινωνιών και οπτικές επικοινωνίες. Επιπλέον, οι σπουδαστές μπορούν να επιλέξουν μεταξύ μαθημάτων που ειδικεύονται στην επεξεργασία σήματος και εικόνας ή στις κεραίες και στη μηχανική μικροκυματικών συστημάτων.

Πριν από τις θερινές διακοπές σας ολοκληρώνεται μια προκαταρκτική μελέτη και το περίγραμμα του σχεδίου της διατριβής σας, το οποίο αναπτύσσεται πλήρως κατά τη διάρκεια του δεύτερου έτους του κύκλου σπουδών. Η ετήσια ατομική ενισχυμένη έρευνα παρέχει εξαιρετικές ευκαιρίες για την ανάπτυξη προηγμένων ερευνητικών δεξιοτήτων και τη διερεύνηση σε βάθος ορισμένων από τα θέματα που συζητήθηκαν κατά τη διάρκεια του μαθήματος.

Το μάθημα απευθύνεται σε όσους έχουν προηγούμενες γνώσεις σε προπτυχιακό επίπεδο στις επικοινωνίες και την επεξεργασία σήματος και επιθυμούν να βελτιώσουν τις δεξιότητές τους σε προχωρημένο επίπεδο για μια αποδοτική σταδιοδρομία σε συναφείς βιομηχανίες. Οι απόφοιτοι είναι επίσης ικανοί να διεξάγουν διδακτορικές σπουδές σε κορυφαίες ερευνητικές ομάδες παγκοσμίως και να συμβάλλουν με νέες ιδέες στην πρόοδο των τεχνολογιών.

Διαπιστευμένο από το Γενικό Φαρμακευτικό Συμβούλιο (GPhC) προκειμένου να προχωρήσει στην προ-εγγραφική εκπαίδευση φαρμακοποιού και στη συνέχεια να εγγραφεί ως φαρμακοποιός. Επισημαίνεται ότι το 5ετές ολοκληρωμένο πρόγραμμα σπουδών MPharm περιλαμβάνει εκπαίδευση προ-εγγραφής.

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για αυτό το μάθημα

• All other courses
    • Manchester Business School East - Undergraduate Degrees
    • Manchester Business School - Graduate Degrees
    • (no subscore less than 6.0)
    • (no subscore less than 6.0)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςCommunications and Signal Processing with Extended Research, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Απαιτείται πτυχίο ανώτερης κατηγορίας ή ισότιμο πτυχίο σε διεθνές επίπεδο, σε κλάδο ηλεκτρονικών και ηλεκτρολόγων μηχανικών. Πρόκειται για μια ανταγωνιστική διαδικασία υποβολής αιτήσεων και θα προτιμηθούν οι υποψήφιοι με βαθμούς ανώτερους από τις ελάχιστες απαιτήσεις εισαγωγής μας.

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν προηγουμένως σπουδάσει βασικές γνώσεις μηχανικής επικοινωνιών και επεξεργασίας σήματος και να έχουν επίσης καλές δεξιότητες προγραμματισμού (π.χ. C , Java, MATLAB).

Για να προχωρήσετε στο δεύτερο έτος αυτού του μαθήματος, συνήθως απαιτούμε επιδόσεις σε επίπεδο διάκρισης. Οι φοιτητές που δεν πληρούν τα κριτήρια για να προχωρήσουν στο δεύτερο έτος θα αποφοιτήσουν με το μονοετές MSc Επικοινωνιών και Επεξεργασίας Σήματος ή με κάποιο άλλο κατάλληλο πτυχίο.

Κατά την αξιολόγηση του ακαδημαϊκού σας μητρώου, λαμβάνουμε υπόψη τον μέσο όρο των βαθμών σας, με ιδιαίτερη έμφαση στις σχετικές ενότητες μαθημάτων και το κύρος του ιδρύματος στο οποίο σπουδάσατε τον τίτλο σπουδών σας.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Manchester στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο του Manchester σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Μηχανική

Μηχανική
    URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 39 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Manchester

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Manchester

Το Πανεπιστήμιο του Μάντσεστερ είναι ένα ερευνητικό πανεπιστήμιο που χρηματοδοτείται από το δημόσιο και έχει ως όραμα την προώθηση της εκπαίδευσης, της γνώσης και της σοφίας για το καλό της κοινωνίας. Η κύρια τοποθεσία του Πανεπιστημίου του Μάντσεστερ φιλοξενεί την πλειονότητα των σχολών του και αναφέρεται από τους φοιτητές του ως "η πανεπιστημιούπολη", αν και στην πραγματικότητα το Μάντσεστερ δεν έχει πανεπιστημιούπολη, αλλά αντίθετα είναι διάσπαρτο σε όλη την πόλη του Μάντσεστερ.

Λίστα με 622 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Manchester - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Manchester

• What makes Manchester special?
  • International students | Aranzazu Carmona Orbezo
  • Chendrawaty Indah Jopoetro: international student profile - The Indonesian Society
  • Fiona’s story: Equity and Merit Scholarships at The University of Manchester
  • The University of Manchester welcomes our new students