Plymouth University
Πρωτοβάθμια εκπαίδευση (FS/KS1 με QTS) BEd (Hons)
Plymouth University - Πανεπιστήμιο του Plymouth

Ετοιμαστείτε για μια επιτυχημένη σταδιοδρομία στην εκπαίδευση των πρώτων ετών, αναπτύσσοντας τις επαγγελματικές δεξιότητες που θα χρειαστείτε για να διδάξετε σε σχολεία και άλλους χώρους του τομέα αυτού. Διαμορφωμένο από τη δική μας ερευνητική τεχνογνωσία, το πρόγραμμα αυτό σας υποστηρίζει στη μελέτη των διαφόρων μορφών εκπαίδευσης για παιδιά από τριών έως επτά ετών. Εξετάζετε την ανάπτυξη της επικοινωνίας και των σχέσεων των παιδιών και αποκτάτε βαθιά κατανόηση και πρακτική εμπειρία του τρόπου με τον οποίο τα μικρά παιδιά σκέφτονται, αναπτύσσονται και μαθαίνουν. Ξεκινήστε τη σταδιοδρομία σας μέσω της απόκτησης ολοκληρωμένου καθεστώτος αναγνωρισμένου εκπαιδευτικού (QTS), το οποίο σημαίνει ότι μπορείτε να ξεκινήσετε αμέσως τη διδακτική σας σταδιοδρομία. Διευρύνετε τους ορίζοντές σας, ενισχύστε την πρακτική σας εμπειρία και ξεχωρίστε από τον ανταγωνισμό, αξιοποιώντας την ευκαιρία να διδάξετε και να σπουδάσετε στο εξωτερικό.

Το 96% των φοιτητών εργάζονταν/σπούδαζαν έξι μήνες μετά την ολοκλήρωση του προγράμματος και το 96% όσων εργάζονταν έξι μήνες μετά το πρόγραμμα ήταν σε επαγγελματική/διευθυντική θέση. Το 94% των φοιτητών συμφώνησαν ότι το προσωπικό ήταν καλό στο να εξηγεί τα πράγματα (πηγή: 2016 NSS και 2016 DLHE survey results available on Unistats*). Ξεκινήστε τη σταδιοδρομία σας - το ολοκληρωμένο καθεστώς αναγνωρισμένου εκπαιδευτικού (QTS) σημαίνει ότι μπορείτε να ξεκινήσετε αμέσως τη διδακτική σας σταδιοδρομία. Αποκτήστε ανεκτίμητη πρακτική εμπειρία διδασκαλίας σε σχολεία, εξοπλίζοντας τον εαυτό σας με τις επαγγελματικές δεξιότητες που χρειάζεστε για να γίνετε ένας επιτυχημένος, σίγουρος δάσκαλος πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης. Ξεχωρίστε από το πλήθος, η ειδίκευσή σας στο γνωστικό αντικείμενο θα σας δώσει τη δυνατότητα να γίνετε επικεφαλής του γνωστικού αντικειμένου στα σχολεία. Ενισχύστε την απασχολησιμότητά σας - καθ' όλη τη διάρκεια των σπουδών θα υποστηρίζεστε στην προετοιμασία για συνεντεύξεις και την είσοδό σας στο χώρο εργασίας. Διευρύνετε τους ορίζοντές σας, ενισχύστε την πρακτική σας εμπειρία και ξεχωρίστε από τον ανταγωνισμό, αξιοποιώντας την ευκαιρία να διδάξετε και να σπουδάσετε στο εξωτερικό. Επωφεληθείτε από τη φοίτηση σε ένα πρόγραμμα σπουδών που έχει αξιολογηθεί ως "Καλό" από την Ofsted (2013/2014) και μάθετε από μια ακαδημαϊκή ομάδα που πρωτοπορεί στα αντικείμενά της, διεξάγοντας έρευνες που προκαλούν αίσθηση παγκοσμίως. Μαθαίνετε μέσα από διαδραστικά εργαστήρια και χωρίς εξετάσεις στο τέλος του έτους/εξαμήνου. Εκμεταλλευτείτε την ευκαιρία να δείτε πώς οι θεωρίες σχετίζονται με τον πραγματικό κόσμο μέσω τακτικών επισκέψεων σε μια οικογένεια με μικρό παιδί.

Απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας

Βαθμός Πρόσθετα Στοιχεία
IELTS (Academic) 6

Με 5,5 σε όλα τα στοιχεία.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςPrimary (FS/KS1 with QTS), BEd (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Plymouth στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 29 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Plymouth

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Plymouth

Το Πανεπιστήμιο του Πλίμουθ ιδρύθηκε το 1992 και εδρεύει στη μικρή πόλη του Πλίμουθ, στη νοτιοδυτική Αγγλία. Το πανεπιστήμιο προσφέρει μια ποικιλία από φοιτητικές εστίες σε διαφορετικές τιμές, και όλες σε κοντινή απόσταση από τις αίθουσες διδασκαλίας σας. Κατά την περιπλάνηση εκτός πανεπιστημιούπολης, οι φοιτητές θα βρουν μια τοποθεσία που παρέχει ένα μείγμα τόσο αστικού όσο και αγροτικού περιβάλλοντος, εξασφαλίζοντας ότι υπάρχει κάτι για όλους εδώ.

Λίστα με 221 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Plymouth - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Plymouth

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Plymouth as a Playground