Newcastle University
Επικοινωνίες και επεξεργασία σήματος MSc
Newcastle University - Πανεπιστήμιο του Newcastle

Αυτό το μάθημα σας εφοδιάζει με τη θεωρία και την πρακτική που είναι απαραίτητες για να ξεκινήσετε μια καριέρα ως μηχανικός σχεδιασμού ή ανάπτυξης στον τομέα των επικοινωνιών και της επεξεργασίας σήματος. Θα αναπτύξετε επίσης μεταβιβάσιμες δεξιότητες στην έρευνα και την απόκτηση γνώσεων.

Τα κυριότερα σημεία του μαθήματος περιλαμβάνουν:

απαράμιλλη κάλυψη όλων των σημαντικών κλάδων της μηχανικής επικοινωνιών και της μεθοδολογίας ανάλυσης σήματος την ολοκληρωμένη αντιμετώπιση των προηγμένων συστημάτων επικοινωνιών από θεωρητικές και πρακτικές προσεγγίσεις τις καινοτόμες εκπαιδευτικές τεχνικές που έχουν σχεδιαστεί για να σας εξοπλίσουν με πρακτικές γνώσεις δεξιότητες σχεδιασμού και ερευνητικές μεθοδολογίες. Με την ολοκλήρωση του προγράμματος σπουδών, πολλοί σπουδαστές προχωρούν σε απασχόληση ως μηχανικοί σχεδιασμού και ανάπτυξης σε τομείς τηλεπικοινωνιών και ψηφιακής επεξεργασίας σήματος ή σε ανώτερο ερευνητικό πτυχίο. Το ΠΜΣ Επικοινωνίες και Επεξεργασία Σήματος αντλεί τη μοναδικότητά του από τα ερευνητικά πλεονεκτήματα των επικοινωνιών και της ψηφιακής επεξεργασίας σήματος στη Σχολή Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών. Όλοι οι διδάσκοντες του μαθήματος έχουν παγκόσμια φήμη για έρευνα υψηλής ποιότητας στην αιχμή του αντικειμένου. Διαθέτουν πολυετή εμπειρία σε βιομηχανικά έργα και στη διεξαγωγή σύντομων μαθημάτων για τη βιομηχανία. Τα ερευνητικά έργα καλύπτουν ένα ευρύ φάσμα εφαρμογών σε τομείς όπως: ασύρματα δίκτυα τεχνολογίες επικοινωνιών μελλοντικής γενιάς κωδικοποίηση ελέγχου σφαλμάτων επεξεργασία ψηφιακού σήματος και εικόνας βιομετρική ταυτοποίηση και αυθεντικοποίηση. Διευθυντής του προγράμματος σπουδών είναι ο Δρ Χαράλαμπος Τσιμενίδης. Ενημερωθείτε από το προσωπικό και τους προηγούμενους φοιτητές μας για τα οφέλη των σπουδών Ηλεκτρολόγου και Ηλεκτρονικού Μηχανικού στο Newcastle. Παράδοση: Παίρνετε μαθήματα συνολικής αξίας 180 πιστωτικών μονάδων σε τρία εξάμηνα. Οι διδακτικές ενότητες, αξίας 120 πιστωτικών μονάδων, πραγματοποιούνται κατά τη διάρκεια του πρώτου και του δεύτερου εξαμήνου, ενώ οι εξετάσεις διεξάγονται τον Ιανουάριο και τον Μάιο/Ιούνιο. Μια ατομική εργασία, αξίας 60 πιστωτικών μονάδων, πραγματοποιείται κατά τη διάρκεια του δεύτερου και του τρίτου εξαμήνου. Το δεύτερο εξάμηνο περιλαμβάνει ανάγνωση του ιστορικού και εργασίες σχεδιασμού. Το μεγαλύτερο μέρος της πειραματικής εργασίας και η προετοιμασία της διατριβής σας πραγματοποιείται κατά τη διάρκεια του τρίτου εξαμήνου.
Απασχολησιμότητα: Συλλέγουμε πληροφορίες από τους αποφοίτους μας έξι μήνες μετά την αποχώρησή τους από το Πανεπιστήμιο. Αυτό αποτελεί μέρος της έρευνας Destination of Leavers from Higher Education (DLHE) στην οποία συμμετέχει κάθε ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης του Ηνωμένου Βασιλείου. Διαπίστευση: Το μάθημα είναι διαπιστευμένο από το Institution of Engineering and Technology (IET) και το Engineering Council και, ως εκ τούτου, παρέχει μια καλή βάση για επαγγελματική εγγραφή. Εγκαταστάσεις: Η Σχολή Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών διαθέτει μια σειρά ερευνητικών και διδακτικών εργαστηρίων παγκόσμιας κλάσης. Αυτά διαθέτουν τα πιο σύγχρονα ηλεκτρονικά όργανα και λογισμικό σχεδιασμού με τη βοήθεια υπολογιστή για ψηφιακή επεξεργασία σήματος (DSP) και συσκευές προγραμματιζόμενων πυλών πεδίου (FPGA). Οι εγκαταστάσεις είναι από τις πιο προηγμένες του είδους τους. Αυτό μας επιτρέπει να ενταχθούμε στον παγκόσμιο αγώνα για την ανάπτυξη συστημάτων νοημοσύνης περιβάλλοντος που περιλαμβάνουν μικροσκοπικούς αισθητήρες και υπολογιστικές συσκευές ενσωματωμένες σε πολλά από τα αντικείμενα που χρησιμοποιούμε.

• Foundation / Pathway Courses
    • Others
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςCommunications and Signal Processing, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Newcastle στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 32 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Newcastle

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Newcastle

Το Πανεπιστήμιο του Newcastle ιδρύθηκε το 1834 και βρίσκεται στη μικρή πόλη Newcastle upon Tyne. Λιγότερο από μία ώρα με το λεωφορείο από την ακτή, αυτό το ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης προσφέρει στους προπτυχιακούς φοιτητές σύγχρονα αμφιθέατρα, εργαστήρια τελευταίας τεχνολογίας και χώρους για συναναστροφή και δημιουργικότητα, όπως το Fine Arts Hub. Οι μεταπτυχιακοί φοιτητές έχουν πρόσβαση στη δική τους βιβλιοθήκη, η οποία διαθέτει σύστημα δανεισμού φορητών υπολογιστών και βοήθεια από ενημερωμένους βιβλιοθηκονόμους, ώστε να διασφαλίζεται ότι οι φοιτητές έχουν κάθε μέσο για να επιτύχουν.

Λίστα με 366 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Newcastle - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Newcastle

20355
  • Day in the Life Of A Media Student - Newcastle University
  • Advice on Applying for a Postgraduate Course at Newcastle University
  • What's it like being an International student at Newcastle University?
  • Why Study English at Newcastle University?
  • My Postgraduate Story - Studying As A Postgraduate At Newcastle University

Main Site (Newcastle)

Μηχανική επικοινωνιών MSc Πανεπιστήμιο του York
(The University of York)