Lancaster University
Βιοϊατρική και Επιστήμες της Ζωής PhD
Lancaster University - Πανεπιστήμιο Lancaster

Τα διδακτορικά προγράμματα του Lancaster στις Βιοϊατρικές και Βιοεπιστήμες φέρνουν φοιτητές από όλο τον κόσμο στις ερευνητικές μας εγκαταστάσεις παγκόσμιας κλάσης. Κατά τη διάρκεια μιας περιόδου τριών ή τεσσάρων ετών θα αναπτύξετε και θα εκτελέσετε ένα σημαντικό ερευνητικό έργο στον τομέα της βιοϊατρικής επιστήμης που έχετε επιλέξει και το οποίο θα συμβάλει στην ανάπτυξη νέων γνώσεων.

Οι τομείς της διδακτορικής έρευνας εμπίπτουν, αλλά δεν περιορίζονται, στο ποικίλο βιοϊατρικό χαρτοφυλάκιο του ακαδημαϊκού προσωπικού μας - παγκόσμια υγεία, βιολογία του καρκίνου, ασθένειες του εγκεφάλου, μολυσματικές ασθένειες, ανακάλυψη φαρμάκων και βιοϊατρική ηθική.

Εργαζόμενοι υπό την επίβλεψη κορυφαίων, ενεργών στην έρευνα επιβλεπόντων, θα ενθαρρυνθείτε να συμβάλλετε ουσιαστικά στην ανάπτυξη νέων τεχνικών, ιδεών ή προσεγγίσεων, καθώς θα διεξάγετε έρευνα στον τομέα που έχετε επιλέξει σε προχωρημένο επίπεδο.

Θα απολαμβάνετε την αυτονομία να εκπονήσετε ένα ανεξάρτητο ερευνητικό έργο, αποκτώντας παράλληλα ένα σημαντικό σύνολο γνώσεων, τοποθετώντας τον εαυτό σας στην αιχμή ενός ακαδημαϊκού κλάδου.

Θα γίνετε ένας ικανός ερευνητής, εξοπλισμένος με προηγμένες τεχνικές δεξιότητες και την ικανότητα να αναλαμβάνετε την ευθύνη για αποφάσεις που λαμβάνονται σε πολύπλοκες και απρόβλεπτες καταστάσεις.

Το πρόγραμμά μας επωφελείται από μια διπλή εστίαση: στην έρευνά σας και σε εσάς και την ανάπτυξή σας ως αποτελεσματικός ερευνητής. Αυτό σημαίνει ότι, ενώ οι τεχνικές σας ικανότητες θα ακονίζονται καθ' όλη τη διάρκεια της εκτεταμένης περιόδου σπουδών, θα προσπαθήσουμε επίσης να σας εμφυσήσουμε τον σεβασμό της πνευματικής ακεραιότητας, μια ισχυρή ηθική προσέγγιση και μια εκτίμηση της επιστήμης. Αυτά τα χαρακτηριστικά είναι ανεκτίμητα για τη δημιουργία μόνιμων σχέσεων τόσο στον ακαδημαϊκό όσο και στον βιομηχανικό χώρο, επιτρέποντάς σας να συνεργάζεστε και να συνεργάζεστε με επαγγελματίες και ακαδημαϊκούς. Οι απόφοιτοί μας αναπτύσσουν την αυτοπεποίθηση και τις ικανότητες που ανοίγουν τις πόρτες για σταδιοδρομία στο ΕΣΥ, τη βιομηχανία, την κυβέρνηση και την επιστημονική επικοινωνία. Οι δεξιότητές σας στην προηγμένη έρευνα, τον προγραμματισμό και τη διαχείριση έργων, την κριτική ανάλυση και αξιολόγηση, καθώς και η ικανότητά σας να επικοινωνείτε με εξειδικευμένο και μη εξειδικευμένο κοινό, σας βοηθούν να αποκτήσετε ανταγωνιστικό πλεονέκτημα στην αγορά εργασίας.

**Η αξιολόγηση γίνεται με πρωτότυπη έρευνα και διπλωματική εργασία**

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςBiomedical and Life Sciences, PhD, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

**2:1 πτυχίο Hons (UK ή ισοδύναμο) σε σχετικό αντικείμενο**

Μπορούμε επίσης να εξετάσουμε μη τυποποιημένους υποψηφίους, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας για πληροφορίες.

Στο πλαίσιο της αίτησής σας θα πρέπει επίσης να υποβάλλετε μια βιώσιμη ερευνητική πρόταση.

Συνήθως απαιτείται εξέταση IELTS (Academic) με συνολική βαθμολογία τουλάχιστον 6,5 και τουλάχιστον 5,5 σε κάθε στοιχείο της εξέτασης.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Lancaster στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 34 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Lancaster

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Lancaster

Το Πανεπιστήμιο του Λάνκαστερ ιδρύθηκε το 1964 και βρίσκεται στο αγροτικό περιβάλλον του Λάνκαστερ. Η πανεπιστημιούπολη παρέχει μια σειρά από ανέσεις για τους φοιτητές της, όπως τράπεζες και ταχυδρομείο. Από ακαδημαϊκής άποψης, όλα τα μαθήματα και τα προγράμματα αυτού του πανεπιστημίου είναι διαπιστευμένα και εγκεκριμένα από το MARP, διασφαλίζοντας ότι τα προγράμματα σπουδών που παρέχονται εδώ είναι υψηλού επιπέδου. Όσον αφορά τις εγκαταστάσεις, οι φοιτητές έχουν πρόσβαση σε διάφορους χώρους μελέτης και αναψυχής που προορίζονται για τη βελτίωση της ευεξίας τους, όπως μαθήματα διαλογισμού και τάι τσι, καθώς και περιπάτους στο δάσος.

Λίστα με 452 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Lancaster - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Lancaster

• Things to know before you come to Lancaster University
  • Why did you come to Lancaster to study a postgraduate degree?
  • Things I wish I knew before coming to Lancaster University
  • 40 Questions with Lancaster University student Erin
  • My Favourite Spots in Lancaster

Βιοϊατρική και Επιστήμες της Ζωής PhD Πανεπιστήμιο Lancaster