Lancaster University
Αρχιτεκτονική (Master of) MArch Studies
Lancaster University - Πανεπιστήμιο Lancaster

Γιατί το Λάνκαστερ;

Η μοναδική μας τοποθεσία δίπλα σε ένα μικρό δάσος, στην άκρη της περιοχής Lake District World Heritage, παρέχει μια εξαιρετική βάση από την οποία μπορείτε να διερευνήσετε την παγκόσμια κλιματική κατάσταση έκτακτης ανάγκης.

Η συνεργατική μας κοινότητα φοιτητών, ερευνητών και επαγγελματιών ασχολείται συλλογικά με τη διερεύνηση της ηθικής πρακτικής.

Συνεργαστείτε με πρακτικές σε σημαντικά έργα στο Ηνωμένο Βασίλειο, όπως το Eden North και το Lancaster Garden Village, για να επηρεάσετε τη μελλοντική κατεύθυνση του επαγγέλματος.

Διδάσκουμε σε ένα περιβάλλον μπουτίκ που εφοδιάζει τους σπουδαστές με βασικές δεξιότητες, όπως κατασκευή και πρωτοτυποποίηση, παραμετρικότητα, μηχανική μάθηση και υπολογισμός άνθρακα.

Θα εργάζεστε στο δικό σας ειδικό χώρο στούντιο, ανοιχτό 24 ώρες το 24ωρο για να σχεδιάζετε, να μοντελοποιείτε και να σκέφτεστε.

Η αρχιτεκτονική βιομηχανία αλλάζει ως απάντηση στην κλιματική κρίση. Για να συμβαδίζετε, πρέπει να είστε ευέλικτοι, ευπροσάρμοστοι και γρήγοροι στην εξεύρεση βιώσιμων λύσεων. Ελάτε μαζί μας στο Lancaster για να τελειοποιήσετε τις δεξιότητες που χρειάζεστε για να γίνετε ηγέτης σε αυτό το επάγγελμα και να αντιμετωπίσετε τα πιεστικά προβλήματα που αντιμετωπίζει ο κόσμος σήμερα.

Αντιμετωπίζοντας τα μεγάλα ερωτήματα

Η ομάδα αρχιτεκτόνων μας έχει δεσμευτεί να εξετάζει προσεκτικά πώς να σχεδιάζει με περίσκεψη και ηθική για τη μείωση των εκπομπών διοξειδίου του άνθρακα και τη βελτίωση της βιωσιμότητας. Το μάθημα έχει σχεδιαστεί για να δώσει προτεραιότητα σε τρία θέματα για την προώθηση αυτής της αλλαγής.

• Η έκτακτη ανάγκη για το κλίμα
  • Μελλοντική πρακτική
  • Ψηφιακή χειροτεχνία

Σπουδάζοντας εδώ, θα περνάτε το μισό χρόνο στο στούντιο και τον υπόλοιπο χρόνο σε εργαστήρια, διαλέξεις ή σεμινάρια. Τα θέματα των σχεδιαστικών μας έργων καλύπτουν ένα ευρύ φάσμα τομέων, από την πολιτική και την κοινότητα μέχρι την παραμετρική και τη γενεσιουργό αρχιτεκτονική. Θα μπορούσατε επίσης να ασχοληθείτε με την κλιματική κρίση ή τις τέχνες και τη χειροτεχνία στην αρχιτεκτονική.

Περνάτε χρόνο στο στούντιο

Εκτός από έναν ατομικό χώρο εργασίας στα στούντιό μας, θα χρησιμοποιήσετε τα εργαστήριά μας, όπου μπορείτε να κατασκευάσετε μοντέλα σε διάφορες κλίμακες, να χρησιμοποιήσετε εργαλεία χειρός και να εξοικειωθείτε με τον εξοπλισμό ψηφιακής κατασκευής. Οι ψηφιακές εγκαταστάσεις μας περιλαμβάνουν επίσης σάρωση με λέιζερ, κιτ οπτικοποίησης και εκτύπωση μεγάλης κλίμακας, καθώς και πρόσβαση σε όλο το εξειδικευμένο λογισμικό που χρειάζεστε.

Η διεξαγωγή της δικής σας έρευνας θα αποτελέσει βασικό μέρος αυτού του μαθήματος. Θα είναι επίσης η ευκαιρία σας να εξετάσετε έναν τομέα της αρχιτεκτονικής μέσα από έναν ηθικό φακό. Θα σας προετοιμάσουμε για αυτό το έργο διερευνώντας τις μεθόδους που μπορείτε να εφαρμόσετε για να αντιμετωπίσετε τα κρίσιμα ερωτήματα σε αυτόν τον τομέα.

Διαπίστευση

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςArchitecture (Master of), MArch Studies, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

2:1 (UK Hons) πτυχίο ή ισοδύναμο πτυχίο στην αρχιτεκτονική ή σε συναφή κλάδο Θα απαιτηθεί ψηφιακό χαρτοφυλάκιο της δουλειάς σας Ενδέχεται να εξετάσουμε και μη τυποποιημένους υποψηφίους, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας για πληροφορίες.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Lancaster στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 34 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Lancaster

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Lancaster

Το Πανεπιστήμιο του Λάνκαστερ ιδρύθηκε το 1964 και βρίσκεται στο αγροτικό περιβάλλον του Λάνκαστερ. Η πανεπιστημιούπολη παρέχει μια σειρά από ανέσεις για τους φοιτητές της, όπως τράπεζες και ταχυδρομείο. Από ακαδημαϊκής άποψης, όλα τα μαθήματα και τα προγράμματα αυτού του πανεπιστημίου είναι διαπιστευμένα και εγκεκριμένα από το MARP, διασφαλίζοντας ότι τα προγράμματα σπουδών που παρέχονται εδώ είναι υψηλού επιπέδου. Όσον αφορά τις εγκαταστάσεις, οι φοιτητές έχουν πρόσβαση σε διάφορους χώρους μελέτης και αναψυχής που προορίζονται για τη βελτίωση της ευεξίας τους, όπως μαθήματα διαλογισμού και τάι τσι, καθώς και περιπάτους στο δάσος.

Λίστα με 452 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Lancaster - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Lancaster

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Αρχιτεκτονική": Ακαδημαϊκό έτος - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Things to know before you come to Lancaster University
  • Why did you come to Lancaster to study a postgraduate degree?
  • Things I wish I knew before coming to Lancaster University
  • 40 Questions with Lancaster University student Erin
  • My Favourite Spots in Lancaster

Πολιτικός Μηχανικός και Αρχιτέκτονας με έτος βιομηχανικής πρακτικής άσκησης MEng (Hons) Πανεπιστήμιο του Southampton