Cardiff University
Μηχανική ασύρματων και μικροκυματικών επικοινωνιών με ερευνητικό έτος MSc
Cardiff University - Πανεπιστήμιο του Cardiff

Ένα μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών με έμφαση στην έρευνα, το οποίο στοχεύει επίσης να σας παρέχει τις απαραίτητες γνώσεις και δεξιότητες προηγμένου επιπέδου που θα σας επιτρέψουν να επιτύχετε στον ταχέως αναπτυσσόμενο κλάδο των ασύρματων και μικροκυματικών επικοινωνιών .

Ένα πρόγραμμα μεταπτυχιακών σπουδών με έμφαση στην έρευνα, το οποίο στοχεύει επίσης να σας παρέχει τις απαραίτητες γνώσεις και δεξιότητες προηγμένου επιπέδου που θα σας επιτρέψουν να επιτύχετε στον ταχέως αναπτυσσόμενο κλάδο των ασύρματων και μικροκυματικών επικοινωνιών. Θα σας προσφέρει μια εξαιρετική πλατφόρμα για την ανάπτυξη της σταδιοδρομίας σας, είτε αυτή είναι στη βιομηχανία είτε στην ακαδημαϊκή έρευνα.

Το μάθημα θα σας δώσει την ευκαιρία να:

• Αναπτύξτε την τεχνογνωσία σας σε νέους και εξελισσόμενους τομείς της μηχανικής μικροκυμάτων, συμπεριλαμβανομένων των κινητών επικοινωνιών και των ιατρικών εφαρμογών των μικροκυμάτων.
  • Εστιάστε σε τομείς όπως ο προηγμένος σχεδιασμός με τη βοήθεια υπολογιστή (CAD), η μέτρηση και ο χαρακτηρισμός και η μηχανική συστημάτων επικοινωνίας.
  • Καλύψτε εργαστηριακές εργασίες και προηγμένη διαχείριση μηχανικών παράλληλα με τις ενότητες στη μηχανική ραδιοσυχνοτήτων, προηγμένη κατασκευή και δοκιμή, προηγμένα συστήματα επικοινωνιών και μη γραμμικό σχεδιασμό και έννοιες RF.
  • Αποκτήστε τεχνογνωσία στους τομείς της μικρο- και νανοτεχνολογίας και της οπτοηλεκτρονικής.
  • Αναπτύξτε τις ερευνητικές σας δεξιότητες ολοκληρώνοντας ένα σημαντικό έργο στο πλαίσιο ενός εντατικού ερευνητικού έτους είτε στο Πανεπιστήμιο του Κάρντιφ είτε σε άλλο κατάλληλο πανεπιστημιακό εταίρο ή ερευνητικό ινστιτούτο.

Διακριτικά χαρακτηριστικά

Αυτό το μάθημα θα σας παρέχει:

• Την ευκαιρία να μάθετε σε ένα ίδρυμα διδασκαλίας με επίκεντρο την έρευνα, το οποίο διδάσκει το προσωπικό μιας από τις πανεπιστημιακές μονάδες με την υψηλότερη κατάταξη στο Πλαίσιο Ερευνητικής Αριστείας (REF) του 2014.
  • Την ευκαιρία να εργαστείτε σε σύγχρονες εγκαταστάσεις και ανάλογες με ένα κορυφαίο ερευνητικό πανεπιστήμιο.
  • Την ευκαιρία να μάθετε σε ένα περιβάλλον που βαθμολογήθηκε ως Silver στην πρώτη αξιολόγηση του TEF, πράγμα που σημαίνει ότι το Πανεπιστήμιο "υπερβαίνει σταθερά τις αυστηρές εθνικές απαιτήσεις ποιότητας για την τριτοβάθμια εκπαίδευση του Ηνωμένου Βασιλείου".
  • Τη συμμετοχή του ενεργού ερευνητικού προσωπικού στο σχεδιασμό και την υλοποίηση των προγραμμάτων.
  • Η διδασκαλία του ΠΜΣ που συμπληρώνεται από προσκεκλημένες διαλέξεις από επαγγελματίες της βιομηχανίας.
  • Ένα ερευνητικό έτος 120 πιστωτικών μονάδων, το οποίο επιτρέπει στο πρόγραμμα να πληροί τις απαιτήσεις της Μπολόνια για διάρκεια μεταπτυχιακού προγράμματος 2 ετών.
  • Ατμόσφαιρα ερευνητικής ομάδας μέσα στην οποία οι φοιτητές θα ενισχύουν ο ένας τη μάθηση του άλλου.
  • Την ευκαιρία να αποτελέσουν ζωτικό μέρος της επιστημονικής ερευνητικής μας κοινότητας.

Μετά την αποφοίτησή σας, θα έχετε την κατάρτιση, τις δεξιότητες και την πρακτική εμπειρία που χρειάζεστε για να επιτύχετε σε αυτόν τον δυναμικό και άκρως ανταγωνιστικό τομέα και θα έχετε ένα σαφές πλεονέκτημα όταν θα υποβάλετε αίτηση για διδακτορικές σπουδές ή για απασχόληση στη βιομηχανία.

Πιστοποιήσεις

Ίδρυμα Μηχανικής και Τεχνολογίας (IET)

• MBA
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςWireless and Microwave Communication Engineering with a Research Year, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Τυπικά, θα πρέπει να έχετε είτε:

Πτυχίο 2:2 με άριστα στη μηχανική επικοινωνιών, την τεχνολογία επικοινωνιών, την ηλεκτρολογία ή την ηλεκτρονική μηχανική, την ασύρματη μηχανική ή παρόμοιο αντικείμενο, ή ισοδύναμο πτυχίο εξωτερικού.

ή σχετική βιομηχανική πείρα που αποδεικνύεται από συστατική επιστολή

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Cardiff στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 33 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Cardiff

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Cardiff

Το Πανεπιστήμιο του Κάρντιφ ιδρύθηκε το 1883 και βρίσκεται στο αστικό περιβάλλον της πόλης Κάρντιφ της Ουαλίας. Μερικά από τα πιο προφανή πλεονεκτήματα του πανεπιστημίου περιλαμβάνουν την έρευνα που οδηγεί παγκοσμίως, ένα ενημερωμένο και ενεργό γραφείο υπηρεσιών σταδιοδρομίας και την κεντρική τοποθεσία. Το Κάρντιφ είναι μια ζωντανή, σύγχρονη πόλη με νεανικό και ποικιλόμορφο πληθυσμό, γνωστή για την αποδοχή ανθρώπων από όλα τα κοινωνικά στρώματα.

Λίστα με 334 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Cardiff - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

• Student life at Cardiff University
  • Student Megan tells you all about Chemistry at Cardiff
  • Cardiff University - Adult Nursing (BN)