Buckinghamshire New University
Προστασία παιδιών και προστασία ενηλίκων MSc
Buckinghamshire New University - Νέο Πανεπιστήμιο του Buckinghamshire

Θέλετε να προστατεύετε και να φροντίζετε εκείνους που είναι πιο ευάλωτοι;

Το ΠΜΣ στην Προστασία Παιδιών και τη Διασφάλιση Ενηλίκων προσφέρει μια μοναδική προοπτική τόσο στην προστασία των παιδιών όσο και στην προστασία των ενηλίκων, καλύπτοντας τις τελευταίες τάσεις και πολιτικές στην προστασία, αναδεικνύοντας συγκεκριμένες ομάδες που μπορεί να κινδυνεύουν από ορισμένους τύπους κακοποίησης ή στοχοποίησης, μέχρι τις υπηρεσίες που πρέπει να χρησιμοποιούνται για την προστασία και την παροχή ενός προσβάσιμου και υποστηρικτικού πλαισίου προστασίας. Αυτό σας βοηθά να αποκτήσετε μια ευρύτερη βάση για την έρευνά σας και τη μελλοντική σας σταδιοδρομία. Χρησιμοποιούμε τα τρέχοντα βέλτιστα αποδεικτικά στοιχεία για να ενημερώσουμε τη λήψη των αποφάσεών σας, είτε πρόκειται για πολιτική είτε για πρακτική.

Γιατί να μελετήσετε αυτό το θέμα; Πολλοί επαγγελματίες, ανεξάρτητα από τον τομέα τους, συχνά διορίζονται σε αρμοδιότητες ή ρόλους διασφάλισης, ενώ υπάρχει έλλειψη ειδικών γνώσεων. Αυτό το μάθημα θα βοηθήσει να καλυφθεί αυτό το κενό σε γνώσεις, προσφέροντας σε όσους κατέχουν αυτούς τους ρόλους την ευκαιρία να αναπτύξουν μια σίγουρη, ηθική πρακτική και να ενισχύσουν το στυλ ηγεσίας τους, μοιράζοντας τις γνώσεις τους για την ορθή πρακτική και τον προβληματισμό.

Αν δεν είστε σίγουροι αν το πρόγραμμα μεταπτυχιακών σπουδών είναι κατάλληλο για εσάς, υπάρχει η δυνατότητα να ολοκληρώσετε μια αυτόνομη ενότητα: "Κριτική πρακτική στη διασφάλιση". Αυτό μπορεί να είναι αρκετό για να ενισχύσει την πρακτική σας και στη συνέχεια να έχετε τη δυνατότητα να συνεχίσετε στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα, γνωρίζοντας ότι μια ενότητα έχει ήδη ολοκληρωθεί.

Γιατί να σπουδάσετε στο Buckinghamshire New University; Το μάθημά μας στο BNU είναι μοναδικό στο ότι διερευνά τη σύγχρονη προστασία των παιδιών και των ενηλίκων. Αυτό επιτρέπει στους επαγγελματίες να εργαστούν σε ένα ευρύ φάσμα ρόλων μετά την απόκτηση του τίτλου σπουδών και προσφέρει μια ισχυρή μαθησιακή εμπειρία που μπορεί να εφαρμοστεί άμεσα στο περιβάλλον της πρακτικής, καθώς και να επηρεάσει την πολιτική εντός των οργανισμών. Έτσι, αν είστε επαγγελματίας που έχει ευθύνες για τη διασφάλιση ως μέρος του ρόλου του, αυτό το μάθημα είναι ιδανικό για εσάς.

Το διδακτικό προσωπικό μας είναι έμπειροι επαγγελματίες και έχει διασυνδέσεις με την κοινωνική εργασία και την υγειονομική περίθαλψη, και οι διασυνδέσεις αυτές εμπλουτίζουν το μάθημα με επισκέπτες καθηγητές που ειδικεύονται σε συγκεκριμένους τομείς, όπως η διασφάλιση στις φυλακές, η διασφάλιση και η ψυχική υγεία και πολλοί τομείς που σχετίζονται με την υγεία.

Έχουμε επίσης δεσμούς με εμπειρογνώμονες που διερευνούν την κακοποίηση σε θρησκευτικά περιβάλλοντα και η χρήση των ανασκοπήσεων σοβαρών υποθέσεων παρέχει μια βάση για την εξέταση διαφόρων μορφών πολιτισμικών εκτιμήσεων στην πρακτική της διασφάλισης.

Αυτό το μάθημα θα σας δώσει ένα ισχυρό σύνολο δεξιοτήτων και την αυτοπεποίθηση να βελτιώσετε την ποιότητα της φροντίδας και της επικοινωνίας με ευάλωτα παιδιά και ενήλικες.

Για τη διπλωματική εργασία, σας ενθαρρύνουμε να ολοκληρώσετε είτε πρωτογενή έρευνα είτε ένα συγκεκριμένο έργο που μπορεί να αλλάξει την πρακτική στους οργανισμούς τους. Αυτό καθιστά το μάθημα σχετικό με τη βελτίωση της διασφάλισης των ομάδων κινδύνου εντός του επιλεγμένου από εσάς ειδικού τομέα πρακτικής.

• All other courses

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςChild Protection and Adult Safeguarding, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Νέο Πανεπιστήμιο του Buckinghamshire στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 7 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Νέο Πανεπιστήμιο του Buckinghamshire

Σχετικά με το Νέο Πανεπιστήμιο του Buckinghamshire

Το Buckinghamshire New University, επίσης γνωστό ως Bucks, ιδρύθηκε το 1893, στην πόλη High Wycombe της Νοτιοανατολικής Αγγλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο έχει επιλέξει να χωρίσει τις ακαδημαϊκές του προσφορές σε επτά ξεχωριστές σχολές, γεγονός που αντικατοπτρίζεται στο ότι οι μαθησιακοί πόροι, όπως οι βιβλιοθήκες, βρίσκονται στις αντίστοιχες περιοχές τους, ώστε να μειωθεί ο συνωστισμός και να αυξηθεί επίσης η ευκολία αναζήτησης του υλικού που χρειάζεται ο φοιτητής. Το Bucks έχει λάβει πολυάριθμα βραβεία, μεταξύ των οποίων μπορούμε να βρούμε το Silver Award από το TEF.

Λίστα με 191 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Νέο Πανεπιστήμιο του Buckinghamshire - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Νέο Πανεπιστήμιο του Buckinghamshire

• 5 reasons to study at Bucks New University