Anglia Ruskin University
Κατασκευαστική Μηχανική BEng (Hons)
Anglia Ruskin University - Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin

Παρακάτω μπορείς να δεις τις κριτικές για το συγκεκριμένο πρόγραμμα σπουδών, από 55 αποφοίτους του προγράμματος Manufacturing Engineering BEng (Hons) στο Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας σε σύγκριση με το μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών στην τοποθεσία: UK σχετικά με: Νόμος.

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £20344 - £28558 £17746 - £29609 £20717 - £38496

Μάθετε πώς να πετύχετε ως μηχανικός, αναπτύσσοντας βασικές θεωρητικές και πρακτικές γνώσεις και δεξιότητες, με το πτυχίο Μηχανικών Παραγωγής μερικής φοίτησης στο Peterborough.

Το πτυχίο Μηχανικών Παραγωγής μερικής φοίτησης είναι ένας ευέλικτος τρόπος για να αποκτήσετε τεχνική επάρκεια στη μηχανική της παραγωγής.

Θα σας ταιριάζει αν έχετε ήδη σχετική εργασιακή εμπειρία και θέλετε να αναπτύξετε τις δεξιότητές σας ή αν σκέφτεστε να ακολουθήσετε καριέρα στον τομέα της μηχανικής.

Ως φοιτητής στο ARU Peterborough, θα κατακτήσετε τις βασικές αρχές και τις τεχνικές έννοιες που διέπουν τη μηχανική παραγωγής και θα συνεργαστείτε με μια τοπική εταιρεία σε ένα πραγματικό πρόβλημα μηχανικής. Επιπλέον, μπορείτε να αποκτήσετε ένα πλήρες πτυχίο με άριστα ενώ εργάζεστε.

Από την πρώτη ημέρα, θα ασχοληθείτε με πρακτικές δραστηριότητες στα εξειδικευμένα εργαστήριά μας. Αλλά θα βελτιώσετε επίσης την κατανόηση της θεωρίας που κρύβεται πίσω από την πρακτική, καθώς και τις ικανότητές σας για δημιουργική επίλυση προβλημάτων.

Στο τελευταίο έτος σπουδών σας, θα αναλάβετε μια ατομική εργασία, όπου θα συνεργαστείτε άμεσα με εργοδότες του κατασκευαστικού τομέα της περιοχής για την αντιμετώπιση ενός πραγματικού προβλήματος μηχανικής.

Αν εργάζεστε ήδη στον κλάδο, το πρόγραμμα σπουδών μας BEng (Hons) Manufacturing Engineering θα σας βοηθήσει να αναπτύξετε δεξιότητες στον σχεδιασμό και την κατασκευή προϊόντων και να επιτύχετε τους στόχους σας σε αυτόν τον τομέα.

Εν τω μεταξύ, αν σκέφτεστε να ακολουθήσετε μια καριέρα στον τομέα της παραγωγής, αυτή είναι μια ευκαιρία να αποκτήσετε τις θεωρητικές και πρακτικές δεξιότητες που χρειάζεστε για να πετύχετε. Θα συναναστραφείτε με επαγγελματίες και ενδιαφερόμενους του κλάδου και θα αποκτήσετε μια πραγματική αίσθηση του χώρου εργασίας.

Πρόκειται για ένα νέο μάθημα που θα ξεκινήσει τον Σεπτέμβριο του 2022 και υπόκειται σε επικύρωση.

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Η αξιολόγηση γίνεται σε συνεχή βάση και περιλαμβάνει ένα συνδυασμό μαθημάτων, παρουσιάσεων, εκθέσεων και ορισμένων εξετάσεων ή τεστ μέσα στην τάξη. Θα λαμβάνετε δομημένη, εμπεριστατωμένη ανατροφοδότηση καθ' όλη τη διάρκεια των σπουδών σας.

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για αυτό το μάθημα

• Foundation / Pathway Courses
    • Foundation Law
    • Graduate Degrees Law
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςManufacturing Engineering, BEng (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Κατασκευαστική Μηχανική BEng (Hons)

Channel Islands £4625 έτος 1
Ιρλανδία £4625 έτος 1

Πρόσθετες πληροφορίες για τα τέλη

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 23 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin

Το Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin University (ARU) ιδρύθηκε το 1858 και βρίσκεται στο Κέιμπριτζ, μόλις 15 λεπτά με τα πόδια από το κέντρο της πόλης. Αυτό το πανεπιστήμιο προσφέρει έναν εκτεταμένο κατάλογο προπτυχιακών και μεταπτυχιακών μαθημάτων, καθώς και 8 επιλογές φοιτητικών κατοικιών σε διαφορετικές τιμές. Το Κέιμπριτζ φημίζεται για το γεγονός ότι είναι μια φοιτητούπολη, και όσοι φοιτούν στο ARU μπορούν να επωφεληθούν από αυτό, αναμιγνύοντας με τους φοιτητές που εργάζονται στα πολυάριθμα πανεπιστήμια της πόλης.

Λίστα με 267 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο Anglia Ruskin

• Do the Extraordinary
  • What's it like being an International student at Anglia Ruskin University?
  • Shree discuss student life at ARU Cambridge | ARU International Student Ambassador
  • Why choose Anglia Ruskin University?
  • Anglia Ruskin University London

Κατασκευαστική μηχανική, συμπεριλαμβανομένου ενός βιομηχανικού έτους BEng (Hons) Πανεπιστήμιο του Nottingham
(The University of Nottingham)
56% 5% 4% £28600 158 Νότινγκχαμ Oncampus πλήρους απασχόλησης