Aberystwyth University
Περιβαλλοντική αλλαγή, επιπτώσεις και προσαρμογή MSc
Aberystwyth University - Πανεπιστήμιο Aberystwyth

Το μάθημα αυτό είναι ένα διεπιστημονικό πρόγραμμα που ασχολείται με τις προκλήσεις που θέτουν οι κλιματικές και άλλες περιβαλλοντικές αλλαγές στην κοινωνία. Βασίζεται στην παγκοσμίως κορυφαία εμπειρογνωμοσύνη του τμήματος τόσο στις φυσικές όσο και στις κοινωνικές επιστήμες για να καλύψει μια σειρά θεμάτων όπως διαχείριση κινδύνων, καταγραφές παλαιοπεριβαλλοντικών αλλαγών, περιβαλλοντικοί κίνδυνοι, πολιτική αντίδραση, άνοδος της στάθμης της θάλασσας και οι επιπτώσεις της αύξησης της θερμοκρασίας και των μεταβαλλόμενων βροχοπτώσεων στις διεργασίες των οικοσυστημάτων.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει 180 πιστωτικές μονάδες. Υπάρχουν 120 πιστωτικές μονάδες διδακτικών ενοτήτων που ολοκληρώνονται κατά τη διάρκεια του 1ου και του 2ου εξαμήνου. Ακολουθεί ερευνητική διατριβή (60 πιστωτικές μονάδες) στο 3ο εξάμηνο.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςEnvironmental Change, Impact and Adaptation, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

2ii Πτυχίο Bachelors (Honours) σε συναφές γνωστικό αντικείμενο ή ισοδύναμο. Οι μη πτυχιούχοι θα εξεταστούν ατομικά με βάση τη σχετική εργασιακή εμπειρία. Οι Ευρωπαίοι και οι διεθνείς υποψήφιοι μπορούν να δουν την ισοδυναμία βαθμών στη σελίδα μας για τη συγκρισιμότητα.

Απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας: Εάν έχετε πτυχίο Bachelor από πανεπιστήμιο του Ηνωμένου Βασιλείου, δεν χρειάζεται να υποβληθείτε σε τεστ γλωσσομάθειας αγγλικών. Οι μη φυσικοί ομιλητές της αγγλικής γλώσσας που δεν πληρούν αυτή την απαίτηση πρέπει να αποδείξουν ότι πληρούν τις απαιτούμενες προϋποθέσεις εισαγωγής στην αγγλική γλώσσα μέσω της υποβολής αποτελεσμάτων από αναγνωρισμένο από το Πανεπιστήμιο τεστ ακαδημαϊκής επάρκειας της αγγλικής γλώσσας.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Aberystwyth στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 25 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Aberystwyth

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Aberystwyth

Το Πανεπιστήμιο Aberystwyth (Aber) ιδρύθηκε το 1872 στο Aberystwyth της Ουαλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο έχει κερδίσει μια εντυπωσιακή σειρά από βραβεία σε διάφορους τομείς, συμπεριλαμβανομένων των προτύπων διδασκαλίας και της απασχολησιμότητας των μεταπτυχιακών φοιτητών. Είτε σας αρέσει να περπατάτε στην παραλία είτε να επισκέπτεστε το ιστορικό κέντρο της πόλης, το Aberystwyth αποτελεί μια εξαιρετική επιλογή για όσους φοιτητές αναζητούν ένα ήσυχο μέρος για να επικεντρωθούν στους ακαδημαϊκούς τους στόχους.

Λίστα με 383 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Aberystwyth - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Περιβαλλοντική επιστήμη MEnv Πανεπιστήμιο του Sheffield
(The University of Sheffield)
78% 0% 10% £25540 163 Σέφιλντ Oncampus πλήρους απασχόλησης