Ovidius University of Constanta (Ovidius University of Constanta) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Ovidius University of Constanta
  • Μαρτίου 2024: , ενημέρωση. Το Ovidius University of Constanta επιτυγχάνει θέση 3165.
  • Δεκεμβρίου 2023: Urap : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από με το Ovidius University of Constanta στη θέση 2758.
  • Οκτωβρίου 2023: THE Times Higher Education, UK : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από (Business and Economics) με το Ovidius University of Constanta στη θέση 1001.
  • Σεπτεμβρίου 2023: Το Ovidius University of Constanta κατατάσσεται 1501 σε THE Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων από THE Times Higher Education, UK.

THE Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 27 Σεπτεμβρίου, 2023]
    QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων: EECA Αναδυόμενα σε Ευρώπη & Κεντρική Ασία
    [Δημοσίευση 15 Δεκεμβρίου, 2021]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]

[Δημοσίευση 19 Δεκεμβρίου, 2023]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Σχετικά με το Ovidius University of Constanta

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
1961
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
Bulevardul Mamaia 124
8700, Κωνστάντζα
Ρουμανία
Ιστοσελίδα:
Social:

Ovidius University of Constanta : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το Ovidius University of Constanta κατατάσσεται στη θέση #22 σε Ρουμανία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 66 πανεπιστημίων σε Ρουμανία.

Το Ovidius University of Constanta κατατάσσεται #1 σε Κωνστάντζα στη συνολική βαθμολογία μας.

Το Ovidius University of Constanta συγκαταλέγεται σε THE World University Rankings, QS University Rankings: EECA Emerging Europe & Central Asia, Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 6 κατατάξεις του Ovidius University of Constanta.

Το Ovidius University of Constanta έφτασε #401 σε QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων: EECA Αναδυόμενα σε Ευρώπη & Κεντρική Ασία. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Ovidius University of Constanta.

Το Ovidius University of Constanta κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Φυσικές Επιστήμες. Κατατάσσεται #1001 σε (Physical Sciences). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Ovidius University of Constanta.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Ovidius University of Constanta κατατάσσεται #1 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Κωνστάντζα και #22 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ρουμανία. Δες όλες τις κατατάξεις του Ovidius University of Constanta.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Ovidius University of Constanta κατατάσσεται #22 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ρουμανία και Babes-Bolyai University κατατάσσεται #1. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.