Matej Bel University in Banská Bystrica (Matej Bel University in Banská Bystrica) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Matej Bel University in Banská Bystrica
  • Μαρτίου 2024: , ενημέρωση. Το Matej Bel University in Banská Bystrica επιτυγχάνει θέση 4019.
  • Οκτωβρίου 2023: Το Matej Bel University in Banská Bystrica κατατάσσεται 801 σε (Business and Economics) από THE Times Higher Education, UK.
  • Σεπτεμβρίου 2023: Το Matej Bel University in Banská Bystrica κατατάσσεται 1501 σε THE Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων από THE Times Higher Education, UK.
  • Ιουλίου 2023: Δημοσίευση Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Θέση κατάταξης #2234.

THE Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 27 Σεπτεμβρίου, 2023]
    THE Κατατάξεις Πανεπιστημίων σε Αναδυόμενες Οικονομίες - Times Ανώτερη Εκπαίδευση
    [Δημοσίευση 19 Οκτωβρίου, 2021]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]
    THE Young University Κατατάξεις
    [Δημοσίευση 03 Ιουλίου, 2023]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]
    Κίνα Συνολικές Αξιολογήσεις ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 11 Μαΐου, 2022]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Κατατάξεις αντικειμένου

Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές

Κοινωνικές επιστήμες

[Δημοσίευση 19 Οκτωβρίου, 2023]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για Matej Bel University in Banská Bystrica

Κοινωνικές επιστήμες THE World University Rankings by Subject
Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές

Σχετικά με το Matej Bel University in Banská Bystrica

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
Národná 12
97400, Μπάνσκα Μπίστριτσα
Σλοβακία
Ιστοσελίδα:
Social:

Matej Bel University in Banská Bystrica : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το Matej Bel University in Banská Bystrica κατατάσσεται στη θέση #7 σε Σλοβακία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 32 πανεπιστημίων σε Σλοβακία.

Το Matej Bel University in Banská Bystrica κατατάσσεται #1 σε Μπάνσκα Μπίστριτσα στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 3 πανεπιστήμια σε Μπάνσκα Μπίστριτσα.

Το Matej Bel University in Banská Bystrica συγκαταλέγεται σε THE World University Rankings, THE Emerging Economies University Ranking - Times Higher Education, Scimago Institutions Rankings, THE Young University Rankings, Webometrics Ranking Web of Universities, THE China Subject Ratings Overall Δες τις 7 κατατάξεις του Matej Bel University in Banská Bystrica.

Το Matej Bel University in Banská Bystrica έφτασε #501 σε THE Young University Κατατάξεις. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Matej Bel University in Banská Bystrica.

Το Matej Bel University in Banská Bystrica κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Κοινωνικές & Ανθρωπιστικές Σπουδές. Κατατάσσεται #801 σε (Social Sciences). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Matej Bel University in Banská Bystrica.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Matej Bel University in Banská Bystrica κατατάσσεται #1 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Μπάνσκα Μπίστριτσα και #7 μεταξύ πανεπιστημίων σε Σλοβακία. Δες όλες τις κατατάξεις του Matej Bel University in Banská Bystrica.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Matej Bel University in Banská Bystrica κατατάσσεται #7 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Σλοβακία και Comenius University in Bratislava κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Μπάνσκα Μπίστριτσα. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.