Lincoln University-New Zealand (Lincoln University-New Zealand) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Lincoln University-New Zealand
  • Μαρτίου 2024: , ενημέρωση. Το Lincoln University-New Zealand επιτυγχάνει θέση 2232.
  • Δεκεμβρίου 2023: Urap : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από με το Lincoln University-New Zealand στη θέση 1523.
  • Αυγούστου 2023: Το Lincoln University-New Zealand κατατάσσεται 801 σε ARWU Ακαδημαϊκή Κατάταξη των Παγκόσμιων Πανεπιστημίων - ShanghaiRanking από ShanghaiRanking Consultancy.
  • Ιουλίου 2023: Το Lincoln University-New Zealand κατατάσσεται 1309 σε Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων από Webometrics.

US News: Καλύτερα Παγκόσμια Πανεπιστήμια
    [Δημοσίευση 24 Οκτωβρίου, 2022]
    ARWU Ακαδημαϊκή Κατάταξη των Παγκόσμιων Πανεπιστημίων - ShanghaiRanking
    [Δημοσίευση 15 Αυγούστου, 2023]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]

[Δημοσίευση 19 Δεκεμβρίου, 2023]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]
    THE World University Impact Κατατάξεις - Συνολικά
    [Δημοσίευση 01 Ιουνίου, 2023]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Κατατάξεις αντικειμένου

URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]

URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για Lincoln University-New Zealand

Γεωργία URAP University Ranking by Academic Performance - By Field
Μηχανική URAP University Ranking by Academic Performance - By Field

Σχετικά με το Lincoln University-New Zealand

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Διεύθυνση:
7647, Λίνκολν
Νέα Ζηλανδία
Ιστοσελίδα:
Social:

Lincoln University-New Zealand : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Λίνκολν:

Συχνές ερωτήσεις

Το Lincoln University-New Zealand κατατάσσεται στη θέση #8 σε Νέα Ζηλανδία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 9 πανεπιστημίων σε Νέα Ζηλανδία.

Το Lincoln University-New Zealand κατατάσσεται #4 σε Λίνκολν στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 4 πανεπιστήμια σε Λίνκολν.

Το Lincoln University-New Zealand συγκαταλέγεται σε US News: Best Global Universities, ARWU Academic Ranking of World Universities - ShanghaiRanking, Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities, THE World University Impact Rankings - Overall Δες τις 7 κατατάξεις του Lincoln University-New Zealand.

Το Lincoln University-New Zealand έφτασε #201 σε THE World University Impact Κατατάξεις - Συνολικά. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Lincoln University-New Zealand.

Το Lincoln University-New Zealand κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Γεωργία. Κατατάσσεται #241 σε URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα (Food Engineering). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Lincoln University-New Zealand.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Lincoln University-New Zealand κατατάσσεται #4 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Λίνκολν και #8 μεταξύ πανεπιστημίων σε Νέα Ζηλανδία. Δες όλες τις κατατάξεις του Lincoln University-New Zealand.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Lincoln University-New Zealand κατατάσσεται #8 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Νέα Ζηλανδία και University of Auckland κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Λίνκολν. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.