Chittagong University of Engineering and Technology (Chittagong University of Engineering and Technology) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Chittagong University of Engineering and Technology
  • Μαρτίου 2024: Scimago Institutions : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από με το Chittagong University of Engineering and Technology στη θέση 1242.
  • Νοεμβρίου 2023: Το Chittagong University of Engineering and Technology κατατάσσεται 451 σε από British Quacquarelli Symonds, UK.
  • Ιουλίου 2023: Νέα έκδοση του Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Chittagong University of Engineering and Technology κατάταξη #3165.
  • Ιουνίου 2023: British Quacquarelli Symonds, UK : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από QS Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων με το Chittagong University of Engineering and Technology στη θέση 1201.

QS Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 27 Ιουνίου, 2023]

[Δημοσίευση 08 Νοεμβρίου, 2023]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Σχετικά με το Chittagong University of Engineering and Technology

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
1968
Τηλέφωνο:
+880 31-714911
Διεύθυνση:
Raozan
4349, Τσιταγκόνγκ
Μπανγκλαντές
Ιστοσελίδα:
Social:

Chittagong University of Engineering and Technology : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το Chittagong University of Engineering and Technology κατατάσσεται στη θέση #11 σε Μπανγκλαντές σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 98 πανεπιστημίων σε Μπανγκλαντές.

Το Chittagong University of Engineering and Technology κατατάσσεται #1 σε Τσιταγκόνγκ στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 10 πανεπιστήμια σε Τσιταγκόνγκ.

Το Chittagong University of Engineering and Technology συγκαταλέγεται σε QS World University Rankings, QS University Rankings: Asia, Scimago Institutions Rankings, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 5 κατατάξεις του Chittagong University of Engineering and Technology.

Το Chittagong University of Engineering and Technology έφτασε #451 σε . Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Chittagong University of Engineering and Technology.

Το Chittagong University of Engineering and Technology κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Μηχανική. Κατατάσσεται #101 σε QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο (Engineering - Petroleum). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Chittagong University of Engineering and Technology.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Chittagong University of Engineering and Technology κατατάσσεται #1 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Τσιταγκόνγκ και #11 μεταξύ πανεπιστημίων σε Μπανγκλαντές. Δες όλες τις κατατάξεις του Chittagong University of Engineering and Technology.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Chittagong University of Engineering and Technology κατατάσσεται #11 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Μπανγκλαντές και University of Dhaka κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Τσιταγκόνγκ. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.