Bucharest Academy of Economic Studies (Bucharest Academy of Economic Studies) : Κατατάξεις

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Bucharest Academy of Economic Studies
  • Μαρτίου 2024: Δημοσίευση . Θέση κατάταξης #2104.
  • Δεκεμβρίου 2023: Δημοσίευση . Θέση κατάταξης #1261.
  • Οκτωβρίου 2023: Δημοσίευση (Business and Economics). Θέση κατάταξης #601.
  • Σεπτεμβρίου 2023: THE Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων, ενημέρωση. Το Bucharest Academy of Economic Studies επιτυγχάνει θέση 801.

THE Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 27 Σεπτεμβρίου, 2023]
    [Δημοσίευση 19 Οκτωβρίου, 2021]
    QS Κατατάξεις Πανεπιστημίων: EECA Αναδυόμενα σε Ευρώπη & Κεντρική Ασία
    [Δημοσίευση 15 Δεκεμβρίου, 2021]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]

[Δημοσίευση 19 Δεκεμβρίου, 2023]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]
    THE World University Impact Κατατάξεις - Συνολικά
    [Δημοσίευση 01 Ιουνίου, 2023]
    Κίνα Συνολικές Αξιολογήσεις ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 11 Μαΐου, 2022]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Κατατάξεις αντικειμένου

Social:

Bucharest Academy of Economic Studies : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το Bucharest Academy of Economic Studies κατατάσσεται στη θέση #7 σε Ρουμανία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 66 πανεπιστημίων σε Ρουμανία.

Το Bucharest Academy of Economic Studies κατατάσσεται #3 σε Βουκουρέστι στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 21 πανεπιστήμια σε Βουκουρέστι.

Το Bucharest Academy of Economic Studies συγκαταλέγεται σε THE World University Rankings, THE Emerging Economies University Ranking - Times Higher Education, QS University Rankings: EECA Emerging Europe & Central Asia, Scimago Institutions Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities , κλπ. Δες τις 11 κατατάξεις του Bucharest Academy of Economic Studies.

Το Bucharest Academy of Economic Studies έφτασε #157 σε THE Κατατάξεις Πανεπιστημίων σε Αναδυόμενες Οικονομίες - Times Ανώτερη Εκπαίδευση. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Bucharest Academy of Economic Studies.

Το Bucharest Academy of Economic Studies κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Επιχειρήσεις. Κατατάσσεται #250 σε URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα (Sustainable & Renewable Energy). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Bucharest Academy of Economic Studies.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Bucharest Academy of Economic Studies κατατάσσεται #3 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Βουκουρέστι και #7 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ρουμανία. Δες όλες τις κατατάξεις του Bucharest Academy of Economic Studies.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Bucharest Academy of Economic Studies κατατάσσεται #7 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ρουμανία και Babes-Bolyai University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Βουκουρέστι. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.