University of South Wales
Διεθνής Διαχείριση Εκδηλώσεων BA (Hons)
University of South Wales - Πανεπιστήμιο του South Wales

Το πρόγραμμα που παρέχεται σε συνεργασία με το Celtic Manor Resort Hotel και το Διεθνές Συνεδριακό Κέντρο (ICC) της Ουαλίας, στοχεύει να συνδυάσει τη βάση της θεωρίας της Διαχείρισης Εκδηλώσεων με την ευκαιρία να αναπτύξει πρακτική εμπειρία στον κλάδο σε ένα περιβάλλον διεθνούς αγοράς. Με μεγάλη έμφαση στις αρχές της βιώσιμης διαχείρισης έργων καθ' όλη τη διάρκεια του μαθήματος, το μάθημα παρέχει στους σπουδαστές μια προηγμένη επιχειρηματική εκπαίδευση, ενώ παράλληλα πλαισιώνει αυτή τη μάθηση στον τομέα της διαχείρισης εκδηλώσεων.

Ο κλάδος των εκδηλώσεων είναι ένας από τους ταχύτερα αναπτυσσόμενους κλάδους στον κόσμο, διαδραματίζοντας θεμελιώδη ρόλο στην οικονομική ανάπτυξη σε τοπικό, εθνικό και διεθνές επίπεδο. Σήμερα αξίζει 42,3 δισεκατομμύρια λίρες μόνο στο Ηνωμένο Βασίλειο και προσφέρει ποικίλες και συναρπαστικές ευκαιρίες καριέρας σε όλο τον κόσμο. Αυτό το καινοτόμο μάθημα Διεθνούς Διαχείρισης Εκδηλώσεων θα διεξαχθεί σε συνεργασία με το Celtic Manor Resort και το ICC, προσφέροντας μια μοναδική ευκαιρία στους φοιτητές να βιώσουν τη βιομηχανία εκδηλώσεων από διάφορες προοπτικές καθ' όλη τη διάρκεια των σπουδών τους. Πρόκειται για το πρώτο πρόγραμμα του είδους του στο Ηνωμένο Βασίλειο και έχει εγγενή τοπική, εθνική και διεθνή απήχηση.

Το μάθημα συγκεντρώνει την καθιερωμένη τεχνογνωσία μας στις σπουδές εκδηλώσεων, τις επιχειρήσεις και τη διοίκηση, ώστε να παρέχει κριτική κατανόηση των διαφόρων εννοιών και θεμάτων, των ερευνητικών τεχνικών και των παραδειγμάτων διακριτής πρακτικής σε αυτόν τον ποικίλο τομέα.

Οι διάσημοι συνεργαζόμενοι οργανισμοί μας παρέχουν ευκαιρίες για να αποκτήσετε πολύτιμη διεθνή εμπειρία σε ένα επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας, αυξάνοντας την αυτοπεποίθηση, τις δεξιότητες και την απασχολησιμότητά σας όταν αποφοιτήσετε.

• Foundation / Pathway Courses
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςInternational Events Management, BA (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του South Wales στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 16 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του South Wales

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του South Wales

Το Πανεπιστήμιο της Νότιας Ουαλίας είναι ένα κρατικά χρηματοδοτούμενο πανεπιστήμιο στην Ουαλία, και οι πανεπιστημιουπόλεις του βρίσκονται στο Κάρντιφ, το Νιούπορτ και το Ποντιπρίντ. Το πανεπιστήμιο είναι το αποτέλεσμα της συγχώνευσης του University of Glamorgan και του University of Wales, στο Newport. Κάθε πανεπιστημιούπολη μοιράζεται την ίδια σημασία για το πανεπιστήμιο, παρέχοντας το καθένα τη δική του σειρά εγκαταστάσεων για ξεχωριστές χρήσεις.

Λίστα με 299 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του South Wales - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

• Why study at South Wales Business School?
  • French Student studying at The University of South Wales
  • So you want to study photography? - University of South Wales
  • Lauren's Vlog - Student Life - University of South Wales

Διαχείριση εκδηλώσεων BA (Hons) Πανεπιστήμιο Liverpool John Moores