Aberystwyth University
Ιστορία και κληρονομιά MA
Aberystwyth University - Πανεπιστήμιο Aberystwyth

Αυτό το μάθημα αξιοποιεί την εμπειρογνωμοσύνη από όλο το πανεπιστήμιο για να προσφέρει μια ευρεία ενασχόληση με την έννοια της "κληρονομιάς" και της "δημόσιας ιστορίας".

Στο 1ο εξάμηνο θα παρακολουθήσετε μια βασική ενότητα που αφορά τη θεωρία και την πρακτική πίσω από τις μελέτες πολιτιστικής κληρονομιάς. Αυτό ακολουθείται στο 2ο εξάμηνο είτε από μια ενότητα σχετικά με τους οργανισμούς πολιτιστικής κληρονομιάς και την παρουσίαση του παρελθόντος, είτε από μια από τις ενότητες επιλογής που προσφέρονται στα άλλα προγράμματά μας, όπου θα σας ενθαρρύνουμε να εστιάσετε ιδιαίτερα στις χρήσεις του παρελθόντος στις εν λόγω χώρες και εποχές. Παράλληλα με τις σπουδές αυτές θα έχετε επίσης την ευκαιρία να αναπτύξετε τις πρακτικές σας δεξιότητες και εμπειρίες μέσω μιας σειράς ενοτήτων κατάρτισης σε δεξιότητες και έρευνα, συμπεριλαμβανομένων μαθημάτων βασικής λογιστικής και μάρκετινγκ, καθώς και μέσω μιας ενότητας πρακτικής άσκησης, όπου θα έχετε τη δυνατότητα να συμμετάσχετε πλήρως στο έργο ενός από τους σημαντικότερους οργανισμούς πολιτιστικής κληρονομιάς που εδρεύει εδώ στο Aberystwyth. Υπάρχουν επίσης μαθήματα που σας βοηθούν να ερευνήσετε και να γράψετε τη μεταπτυχιακή σας διατριβή, ένα πρωτότυπο ερευνητικό έργο (15.000 λέξεις) που αναλαμβάνετε εσείς και γράφετε κατά τη διάρκεια του έτους υπό τη στενή επίβλεψη ενός ειδικού του Τμήματος.

Το μάθημα αξιολογείται μέσω ποικίλων εργασιών, συμπεριλαμβανομένης της διπλωματικής εργασίας 15.000 λέξεων.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςHistory and Heritage, MA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

2i Πτυχίο Bachelors (Honours) σε συναφές γνωστικό αντικείμενο ή ισοδύναμο. Οι Ευρωπαίοι και οι διεθνείς υποψήφιοι μπορούν να βρουν την αντιστοιχία των βαθμών τους στη σελίδα μας για τη συγκρισιμότητα. Οι μη πτυχιούχοι θα εξεταστούν ξεχωριστά με βάση τη σχετική εργασιακή εμπειρία.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Aberystwyth στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 25 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο Aberystwyth

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Aberystwyth

Το Πανεπιστήμιο Aberystwyth (Aber) ιδρύθηκε το 1872 στο Aberystwyth της Ουαλίας. Αυτό το πανεπιστήμιο έχει κερδίσει μια εντυπωσιακή σειρά από βραβεία σε διάφορους τομείς, συμπεριλαμβανομένων των προτύπων διδασκαλίας και της απασχολησιμότητας των μεταπτυχιακών φοιτητών. Είτε σας αρέσει να περπατάτε στην παραλία είτε να επισκέπτεστε το ιστορικό κέντρο της πόλης, το Aberystwyth αποτελεί μια εξαιρετική επιλογή για όσους φοιτητές αναζητούν ένα ήσυχο μέρος για να επικεντρωθούν στους ακαδημαϊκούς τους στόχους.

Λίστα με 383 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο Aberystwyth - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Αρχιτεκτονική ιστορία και κληρονομιά MA (Hons) Πανεπιστήμιο του Edinburgh
(The University of Edinburgh)
- - - £26500 - Εδιμβούργο Oncampus πλήρους απασχόλησης