University of Southern Maine (University of Southern Maine) : Κατατάξεις

Το University of Southern Maine είναι μέρος του University of Maine System και διαθέτει τρεις πανεπιστημιουπόλεις, στο Πόρτλαντ, στο Γκόρχαμ και στο Λιούιστον. Η πανεπιστημιούπολη του Πόρτλαντ βρίσκεται ακριβώς στο κέντρο του Πόρτλαντ, μιας πόλης που συγκαταλέγεται στις δέκα καλύτερες μεγάλες πόλεις των ΗΠΑ όσον αφορά τη βιωσιμότητα, ενώ στην πανεπιστημιούπολη του Γκόρχαμ βρίσκονται οι κατοικίες και οι αθλητικές εγκαταστάσεις του USM. Όλοι οι φοιτητές του USM μπορούν να μετακινούνται μεταξύ των πανεπιστημιουπόλεων δωρεάν με τα δημόσια λεωφορεία με την επίδειξη της φοιτητικής τους κάρτας. Το πανεπιστήμιο εγγράφει περίπου 8.000 φοιτητές κάθε χρόνο και προσφέρει πτυχία σε προπτυχιακό, μεταπτυχιακό και μεταπτυχιακό επίπεδο.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για University of Southern Maine
  • Μαρτίου 2024: Νέα έκδοση του . University of Southern Maine κατάταξη #3119.
  • Ιουλίου 2023: Webometrics : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων με το University of Southern Maine στη θέση 3475.
  • Μαρτίου 2022: Δημοσίευση US News: Καλύτερες Σχολές για Πτυχιούχους (ΗΠΑ) (Medicine Primary Care). Θέση κατάταξης #156.
  • Νοεμβρίου 2021: Payscale : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο) με το University of Southern Maine στη θέση 1030.

Wall Street Journal/Times Κατατάξεις Ανώτερης Εκπαίδευσης Κολέγια ΗΠΑ
    [Δημοσίευση 14 Σεπτεμβρίου, 2021]
    Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο)

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]
    Payscale College Salary Report - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Όλοι οι Απόφοιτοι)
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Κατατάξεις αντικειμένου

Ιατρική & Υγεία

Νοσηλευτική & Υγειονομική Περίθαλψη

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για University of Southern Maine

Μηχανική Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Μηχανική
Νοσηλευτική & Υγειονομική Περίθαλψη Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Ιατρική & Υγεία
Πληροφορική Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors

Σχετικά με το University of Southern Maine

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Οι μικρές τάξεις βελτιώνουν το βαθμό βοήθειας που μπορούν να περιμένουν οι μαθητές από τους καθηγητές τους .
  • Το USM προσφέρει ευέλικτες υπηρεσίες, διαδικτυακές, μερικής και πλήρους απασχόλησης επιλογές σπουδών.
  • Στο Πόρτλαντυπάρχει μια ζωντανή σκηνή νυχτερινής διασκέδασης.

CONS

• Ορισμένες κατοικίες έχουν αρχίσει να δείχνουν την ηλικία τους και οι κτιριακές μεταρρυθμίσεις θα τις βελτίωναν . Ακόμα κι έτσι, αυτό δεν αποτελεί μείζον ζήτημα για τους περισσότερους φοιτητές του πανεπιστημίου.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
96 Falmouth Street
4104, Πόρτλαντ
Ηνωμένες Πολιτείες
Ιστοσελίδα:
Social:
  • USM supports your passion
  • Prepare for the real world at USM

University of Southern Maine : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Πόρτλαντ:

Συχνές ερωτήσεις

Το University of Southern Maine κατατάσσεται στη θέση #1776 σε Ηνωμένες Πολιτείες σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 1924 πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες.

Το University of Southern Maine κατατάσσεται #14 σε Πόρτλαντ στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 14 πανεπιστήμια σε Πόρτλαντ.

Το University of Southern Maine συγκαταλέγεται σε Wall Street Journal/Times Higher Education US College Rankings, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Scimago Institutions Rankings, Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni), Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 7 κατατάξεις του University of Southern Maine.

Το University of Southern Maine έφτασε #600 σε Wall Street Journal/Times Κατατάξεις Ανώτερης Εκπαίδευσης Κολέγια ΗΠΑ. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το University of Southern Maine.

Το University of Southern Maine κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Ιατρική & Υγεία. Κατατάσσεται #156 σε US News: Καλύτερες Σχολές για Πτυχιούχους (ΗΠΑ) (Nursing). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του University of Southern Maine.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το University of Southern Maine κατατάσσεται #14 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Πόρτλαντ και #1776 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες. Δες όλες τις κατατάξεις του University of Southern Maine.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το University of Southern Maine κατατάσσεται #1776 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες και Stanford University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Πόρτλαντ. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.