St Mary's University College Belfast (St Mary's University College Belfast) : Κατατάξεις

Το St Mary's University College είναι ένα τυπικά ρωμαιοκαθολικό κέντρο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, το οποίο βρίσκεται στην πρωτεύουσα της Βόρειας Ιρλανδίας, το Μπέλφαστ. Το κολέγιο αυτό προσφέρει τη δυνατότητα σπουδών σε παραδοσιακά μαθήματα των Ελευθέρων Τεχνών, με την ευκαιρία απόκτησης πανεπιστημιακού πτυχίου λόγω της συνεχιζόμενης συνεργασίας του με το Πανεπιστήμιο Queen's του Μπέλφαστ. Τοποθετημένο σε μικρή απόσταση με το λεωφορείο από το πολυσύχναστο κέντρο του Μπέλφαστ, οι φοιτητές εδώ θα βρεθούν σε μια σύγχρονη και ταχέως κινούμενη πόλη με όλες τις κοινωνικές και εργασιακές ευκαιρίες που αυτό συνεπάγεται.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για St Mary's University College Belfast
  • Σεπτεμβρίου 2023: Δημοσίευση The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου (Business and Management). Θέση κατάταξης #61.

Κατατάξεις αντικειμένου

The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου
    [Δημοσίευση 09 Σεπτεμβρίου, 2023]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για St Mary's University College Belfast

Παιδαγωγικά The Guardian University League Tables by Subject

Σχετικά με το St Mary's University College Belfast

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Μια μικρή πανεπιστημιούπολη με μικρές τάξεις δίνει την ευκαιρία σε μαθητές και καθηγητές να γνωριστούν καλύτερα μεταξύ τους, γεγονός που έχει ως αποτέλεσμα τη βελτίωση των συνολικών ακαδημαϊκών αποτελεσμάτων.
  • Οι πιο ικανοποιημένοι φοιτητές στο St Mary's University College είναι εκείνοι που εργάζονται για πτυχία που σχετίζονται με τον αθλητισμό, χάρη στις εξαιρετικές εγκαταστάσεις και τη χρηματοδότηση για τα αθλητικά μαθήματα. Μερικά παραδείγματα περιλαμβάνουν το φωτιζόμενο γήπεδο αθλημάτων 3G που βρίσκεται στο St Dominic's, το γυμναστήριο και τις εγκαταστάσεις υψηλών επιδόσεων.
  • Διατίθενται μαθήματα κατάρτισης εκπαιδευτικών, τα οποία απευθύνονται ιδιαίτερα σε επαγγελματίες που εργάζονται ή σκοπεύουν να εργαστούν σε καθολικά σχολεία πρωτοβάθμιας ή δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.

CONS

• Το πιο συνηθισμένο παράπονο που εκφράζεται από τους φοιτητές είναι ότι οι υπηρεσίες σε αυτή την πανεπιστημιούπολη είναι ακριβές, με κύριο παράδειγμα την καφετέρια. Ορισμένοι φοιτητές μπορεί να επιθυμούν να ετοιμάζουν μόνοι τους τα γεύματά τους προκειμένου να εξοικονομήσουν χρήματα.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
1900
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
BT12 6FE, Μπέλφαστ
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο)
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Why students love studying at St Mary’s University College Belfast

St Mary's University College Belfast : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Μπέλφαστ:

Συχνές ερωτήσεις

Το St Mary's University College Belfast κατατάσσεται στη θέση #0 σε Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 5 πανεπιστημίων σε Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο).

Το St Mary's University College Belfast κατατάσσεται #2 σε Μπέλφαστ στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 3 πανεπιστήμια σε Μπέλφαστ.

Το St Mary's University College Belfast κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Παιδαγωγικά. Κατατάσσεται #61 σε The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου (Education). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του St Mary's University College Belfast.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το St Mary's University College Belfast κατατάσσεται #2 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Μπέλφαστ και #0 μεταξύ πανεπιστημίων σε Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο). Δες όλες τις κατατάξεις του St Mary's University College Belfast.