Scotland's Rural College University (Πανεπιστήμιο Rural College της Σκωτίας) : Κατατάξεις

Το Scotland's Rural College (SRUC) είναι μια δημόσια χρηματοδοτούμενη ερευνητική σχολή που επικεντρώνεται κυρίως στην εκπαίδευση γεωργικών μαθημάτων, όπως η διαχείριση της υπαίθρου, η διατροφή των ζώων και η δασοκομία. Το SRUC προσφέρει μαθήματα και προγράμματα σε έξι πανεπιστημιουπόλεις, συμπεριλαμβανομένων οκτώ πλήρως λειτουργικών αγροτικών εκτάσεων, στις οποίες οι φοιτητές μπορούν να αποκτήσουν πρακτική εμπειρία.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Πανεπιστήμιο Rural College της Σκωτίας
  • Δεκεμβρίου 2023: Το Πανεπιστήμιο Rural College της Σκωτίας κατατάσσεται 1917 σε από Urap .
  • Οκτωβρίου 2023: Δημοσίευση (Textile Science and Engineering). Θέση κατάταξης #151.
  • Οκτωβρίου 2023: Το Πανεπιστήμιο Rural College της Σκωτίας κατατάσσεται 401 σε (Business and Economics) από THE Times Higher Education, UK.
  • Σεπτεμβρίου 2023: Δημοσίευση THE Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων. Θέση κατάταξης #601.

THE Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 27 Σεπτεμβρίου, 2023]
    THE Young University Κατατάξεις
    [Δημοσίευση 03 Ιουλίου, 2023]
    • #1917

[Δημοσίευση 19 Δεκεμβρίου, 2023]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]
    THE World University Impact Κατατάξεις - Συνολικά
    [Δημοσίευση 01 Ιουνίου, 2023]
    Κίνα Συνολικές Αξιολογήσεις ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 11 Μαΐου, 2022]

Ιστορικές κατατάξεις στις TOP παγκόσμιες πανεπιστημιακές κατατάξεις

Κατατάξεις αντικειμένου

URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για Πανεπιστήμιο Rural College της Σκωτίας

Γεωργία URAP University Ranking by Academic Performance - By Field

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο Rural College της Σκωτίας

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Τα εξειδικευμένα αγροτικά μαθήματα επιτρέπουν στους σπουδαστές να εντρυφήσουν σε αυτόν τον τομέα, δίνοντας την ευκαιρία να γνωρίσουν μια μεγάλη ποικιλία επαγγελματιών που ασχολούνται ήδη με αυτό το είδος εργασίας.
  • Οι σπουδαστές εκφράζουν συνηθέστερα ότι οι εγκαταστάσεις αποτελούν το ισχυρότερο πλεονέκτημα αυτής της σχολής, συμπεριλαμβανομένης μιας μεγάλης βιβλιοθήκης, πολυάριθμων χώρων υπολογιστών και αθλητικών χώρων.
  • Το κολέγιο προσφέρει μια ποικιλία επιλογών διαμονής, επιτρέποντας στους μαθητές έναν τρόπο να αποφύγουν τα προβλήματα που σχετίζονται με τη μετάβαση στην πανεπιστημιούπολη από την πόλη.

CONS

• Λόγω της αγροτικής θέσης της πανεπιστημιούπολης, υπάρχουν περιορισμένες επιλογές δημόσιας συγκοινωνίας για τη μετάβαση στο χώρο του κολεγίου.

Βασικά στοιχεία

Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
West Mains Road
EH9 3JG, Εδιμβούργο
Σκωτία
Ιστοσελίδα:
Social:
  • SRUC Aberdeen Day in the life of a Rural Surveyor
  • Week in the life of a Horticulture with Plantsmanship student at SRUC Edinburgh and RBGE
  • Why did you choose your course? Q&A with SRUC students
  • Q&A with SRUC students. Why SRUC?
  • My journey to SRUC

Πανεπιστήμιο Rural College της Σκωτίας : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Εδιμβούργο:

Συχνές ερωτήσεις

Το Πανεπιστήμιο Rural College της Σκωτίας κατατάσσεται στη θέση #15 σε Σκωτία σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 20 πανεπιστημίων σε Σκωτία.

Το Πανεπιστήμιο Rural College της Σκωτίας κατατάσσεται #5 σε Εδιμβούργο στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 5 πανεπιστήμια σε Εδιμβούργο.

Το Πανεπιστήμιο Rural College της Σκωτίας συγκαταλέγεται σε THE World University Rankings, THE Young University Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, Webometrics Ranking Web of Universities, THE World University Impact Rankings - Overall, THE China Subject Ratings Overall Δες τις 11 κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Rural College της Σκωτίας.

Το Πανεπιστήμιο Rural College της Σκωτίας έφτασε #101 σε THE Young University Κατατάξεις. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Πανεπιστήμιο Rural College της Σκωτίας.

Το Πανεπιστήμιο Rural College της Σκωτίας κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Γεωργία. Κατατάσσεται #9 σε The Guardian Πίνακες Κατάταξης Πανεπιστημίων βάσει Γνωστικού Αντικειμένου (Animal Science and Agriculture). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Πανεπιστήμιο Rural College της Σκωτίας.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Πανεπιστήμιο Rural College της Σκωτίας κατατάσσεται #5 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Εδιμβούργο και #15 μεταξύ πανεπιστημίων σε Σκωτία. Δες όλες τις κατατάξεις του Πανεπιστήμιο Rural College της Σκωτίας.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Πανεπιστήμιο Rural College της Σκωτίας κατατάσσεται #15 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Σκωτία και The University of Edinburgh κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Εδιμβούργο. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.