School of Higher Technology - University of Quebec (School of Higher Technology - University of Quebec) : Κατατάξεις

Η École de technologie supérieure (ÉTS) είναι μια δημόσια χρηματοδοτούμενη σχολή μηχανικής στο Μόντρεαλ του Κεμπέκ. Ειδικεύεται σε πρακτικά μαθήματα που σχετίζονται με τη μηχανική όλων των ειδών - κατασκευές, ηλεκτρολογία, λογισμικό, τεχνολογία πληροφοριών κ.ο.κ.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για School of Higher Technology - University of Quebec
  • Μαρτίου 2024: , ενημέρωση. Το School of Higher Technology - University of Quebec επιτυγχάνει θέση 893.
  • Δεκεμβρίου 2023: Το School of Higher Technology - University of Quebec κατατάσσεται 1253 σε από Urap .
  • Δεκεμβρίου 2023: RUY : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από με το School of Higher Technology - University of Quebec στη θέση 29.
  • Οκτωβρίου 2023: Νέα έκδοση του (Textile Science and Engineering). School of Higher Technology - University of Quebec κατάταξη #301.

[Δημοσίευση 07 Δεκεμβρίου, 2023]
    US News: Καλύτερα Παγκόσμια Πανεπιστήμια
    [Δημοσίευση 24 Οκτωβρίου, 2022]

[Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2024]
    CWUR Κέντρο Παγκόσμιας Κατάταξης Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 25 Απριλίου, 2022]

[Δημοσίευση 19 Δεκεμβρίου, 2023]
    StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - ΗΠΑ & Καναδάς
    [Δημοσίευση 06 Σεπτεμβρίου, 2021]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Κατατάξεις αντικειμένου

Πολιτική Μηχανική
    Μηχανολογία

[Δημοσίευση 27 Οκτωβρίου, 2023]
    Μηχανολογία

NTU Κατατάξεις ανά Θέμα
    [Δημοσίευση 11 Ιουλίου, 2023]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για School of Higher Technology - University of Quebec

Πληροφορική NTU Rankings by Subject
Μηχανολογία GRAS Global Ranking of Academic Subjects - ShanghaiRanking

Σχετικά με το School of Higher Technology - University of Quebec

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Οι φοιτητές γενικά εκτιμούν ότι η ακαδημαϊκή προσέγγιση εδώ είναι ιδιαίτερα πρακτική, αντί να ασχολούνται υπερβολικά με τη θεωρία που είναι δύσκολο να εφαρμοστεί.
  • Οι φοιτητές με αναπηρία επαινούν την ÉTS για τις συνεχείς προσπάθειές της να ανταποκριθεί στις ανάγκες των φοιτητών με αναπηρία. Ο ιστότοπός τους περιλαμβάνει μια πύλη ειδικά για την κοινοποίηση ειδικών απαιτήσεων.
  • Το ÉTS είναι από τα καλύτερα για επαγγέλματα μηχανικού που υπάρχουν στον Καναδά. Οι σπουδαστές μπορούν επίσης να έχουν τα επιπλέον οφέλη της συμμετοχής σε κλαμπ στο χώρο του πανεπιστημίου.

CONS

• Ορισμένοι φοιτητές εξέφρασαν την άποψη ότι τα μαθήματα είναι μερικές φορές πολύ εύκολα και ότι ήλπιζαν σε πιο προχωρημένο περιεχόμενο.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
1974
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
1100, Rue Notre-Dame Ouest
H3C 1K3, Μόντρεαλ
Καναδάς
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Bienvenue à l'ÉTS!

School of Higher Technology - University of Quebec : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Μόντρεαλ:

Συχνές ερωτήσεις

Το School of Higher Technology - University of Quebec κατατάσσεται στη θέση #34 σε Καναδάς σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 102 πανεπιστημίων σε Καναδάς.

Το School of Higher Technology - University of Quebec κατατάσσεται #5 σε Μόντρεαλ στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 6 πανεπιστήμια σε Μόντρεαλ.

Το School of Higher Technology - University of Quebec συγκαταλέγεται σε Research Infosource: Canada's Top 50 Research Universities, US News: Best Global Universities, Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, StuDocu World University Ranking - US & Canada , κλπ. Δες τις 10 κατατάξεις του School of Higher Technology - University of Quebec.

Το School of Higher Technology - University of Quebec έφτασε #29 σε . Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το School of Higher Technology - University of Quebec.

Το School of Higher Technology - University of Quebec κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Μηχανική. Κατατάσσεται #76 σε (Telecommunication Engineering). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του School of Higher Technology - University of Quebec.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το School of Higher Technology - University of Quebec κατατάσσεται #5 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Μόντρεαλ και #34 μεταξύ πανεπιστημίων σε Καναδάς. Δες όλες τις κατατάξεις του School of Higher Technology - University of Quebec.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το School of Higher Technology - University of Quebec κατατάσσεται #34 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Καναδάς και University of British Columbia κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Μόντρεαλ. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.