SAIT, Southern Alberta Institute of Technology (SAIT, Southern Alberta Institute of Technology) : Κατατάξεις

Το Southern Alberta Institute of Technology, αλλιώς γνωστό ως SAIT, είναι ένα δημόσιο πολυτεχνείο στο Κάλγκαρι του Αλμπέρτι. Το SAIT αποτελεί μέρος του Polytechnics Canada, το οποίο είναι μια εθνική ένωση των κορυφαίων κολεγίων, πολυτεχνείων και τεχνολογικών ινστιτούτων του Καναδά. Το πολυτεχνείο προσφέρει πτυχία bachelor, εφαρμοσμένα πτυχία, προγράμματα διπλωμάτων και πιστοποιητικών, επαγγέλματα μαθητείας, καθώς και μαθήματα συνεχιζόμενης εκπαίδευσης και εταιρικής κατάρτισης.

• Ιουλίου 2023:
  • Μαρτίου 2023:
  • Σεπτεμβρίου 2021:

StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - ΗΠΑ & Καναδάς
    [Δημοσίευση 06 Σεπτεμβρίου, 2021]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Σχετικά με το SAIT, Southern Alberta Institute of Technology

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Η πανεπιστημιούπολη είναι σύγχρονη, καθαρή και καλά συντηρημένη, σύμφωνα με τους φοιτητές. Αυτό επιτρέπει στους ανθρώπους να επικεντρωθούν στους ακαδημαϊκούς τους στόχους με άνεση.
  • Ένα ασυνήθιστο χαρακτηριστικό που βελτιώνει την ποιότητα ζωής των μαθητών, είναι ο σταθμός τρένου εντός της πανεπιστημιούπολης, ο οποίος επιτρέπει στους μαθητές να μετακινούνται στην πόλη πολύ πιο γρήγορα.
  • Συχνά κατατάσσεται μεταξύ των κορυφαίων 50 του Καναδά, γεγονός που επιτρέπει στους υποψήφιους φοιτητές και τους εργοδότες να γνωρίζουν ότι το SAIT προετοιμάζει τους φοιτητές του κατάλληλα για τον κόσμο της εργασίας.

CONS

• Μια επαναλαμβανόμενη κριτική είναι ότι η SAIT αργεί πολύ να απαντήσει σε μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, απαντώντας μερικές φορές μετά από εβδομάδες ή μήνες, όταν το θέμα δεν είναι πλέον σχετικό. Συνιστάται στους σπουδαστές να τηλεφωνούν άμεσα, αν είναι δυνατόν.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
1916
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
1301 - 16 Avenue NW
T2M 0L4, Κάλγκαρι
Καναδάς
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Students reflect on their time at SAIT
  • Engineering Design and Drafting
  • Digital Skills, Real-World Experience
  • Administrative Information Management

SAIT, Southern Alberta Institute of Technology : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Κάλγκαρι:

Συχνές ερωτήσεις

Το SAIT, Southern Alberta Institute of Technology κατατάσσεται στη θέση #65 σε Καναδάς σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 102 πανεπιστημίων σε Καναδάς.

Το SAIT, Southern Alberta Institute of Technology κατατάσσεται #3 σε Κάλγκαρι στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 5 πανεπιστήμια σε Κάλγκαρι.

Το SAIT, Southern Alberta Institute of Technology συγκαταλέγεται σε StuDocu World University Ranking - US & Canada, Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 3 κατατάξεις του SAIT, Southern Alberta Institute of Technology.

Το SAIT, Southern Alberta Institute of Technology έφτασε #64 σε StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - ΗΠΑ & Καναδάς. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το SAIT, Southern Alberta Institute of Technology.

Το SAIT, Southern Alberta Institute of Technology κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Επιχειρήσεις. Κατατάσσεται #45 σε QS World Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο (Hospitality & Leisure Management). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του SAIT, Southern Alberta Institute of Technology.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το SAIT, Southern Alberta Institute of Technology κατατάσσεται #3 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Κάλγκαρι και #65 μεταξύ πανεπιστημίων σε Καναδάς. Δες όλες τις κατατάξεις του SAIT, Southern Alberta Institute of Technology.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το SAIT, Southern Alberta Institute of Technology κατατάσσεται #65 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Καναδάς και University of Toronto κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Κάλγκαρι. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.