Saint Mary's University (Saint Mary's University) : Κατατάξεις

Το Πανεπιστήμιο Saint Mary's University (SMU) είναι ένα δημόσιο πανεπιστήμιο που βρίσκεται στο Halifax της Νέας Σκωτίας. Η σχολή είναι γνωστή για τα κορυφαία προγράμματά της στις επιχειρήσεις και τη χημεία, καθώς και για το γεγονός ότι φιλοξενεί ένα από τα καλύτερα προγράμματα μπάσκετ γυναικών στον Καναδά. Το SMU προσφέρει μια εντυπωσιακή ποικιλία τόσο προπτυχιακών όσο και μεταπτυχιακών προγραμμάτων, συμπεριλαμβανομένων σπουδών διδακτορικού επιπέδου.

• Ιουλίου 2023:
  • Μαρτίου 2023:
  • Ιανουαρίου 2023:
  • Νοεμβρίου 2022:

Research Infosource: Καναδά: Τα 50 Κορυφαία Ερευνητικά Πανεπιστήμια του Καναδά
    [Δημοσίευση 18 Ιανουαρίου, 2023]
    MacLeans Κατατάξεις Πανεπιστημίων - Κυρίως σε Προπτυχιακά Προγράμματα Σπουδών
    [Δημοσίευση 07 Οκτωβρίου, 2022]
    Scimago Κατατάξεις Ιδρυμάτων
    [Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2023]
    CWUR Κέντρο Παγκόσμιας Κατάταξης Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 25 Απριλίου, 2022]
    • #2041
    URAP Παγκόσμια Κατάταξη - Κατάταξη Πανεπιστημίων με βάση τις Ακαδημαϊκές Επιδόσεις
    [Δημοσίευση 28 Νοεμβρίου, 2022]
    StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - ΗΠΑ & Καναδάς
    [Δημοσίευση 06 Σεπτεμβρίου, 2021]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Σχετικά με το Saint Mary's University

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Στους φοιτητές αρέσει ότι οι τάξεις του SMU είναι συνήθως μικρές, καθώς διευκολύνεται η προσέγγιση των καθηγητών και η υποβολή ερωτήσεων σχετικά με τις εργασίες τους.
  • Οι αθλητικές εγκαταστάσεις είναι πλήρεις, παρέχοντας τα υλικά και το χώρο που απαιτούνται για σχεδόν κάθε κοινό άθλημα.
  • Όσον αφορά την κατάταξη, το SMU απολαμβάνει την αναγνώριση από πολυάριθμους οργανισμούς, γεγονός που βελτιώνει τις προοπτικές απασχόλησης όταν οι απόφοιτοι υποβάλλουν αίτηση για θέσεις εργασίας υψηλότερου επιπέδου.

CONS

• Ορισμένοι φοιτητές έχουν σχολιάσει ότι η διαδικασία εισαγωγής θα μπορούσε να απλοποιηθεί και ισχυρίζονται ότι έχουν βρει αντιφατικές πληροφορίες στην ιστοσελίδα τους σχετικά με ορισμένα προγράμματα.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
923 Robie Street
B3H 3C3, Χάλιφαξ
Καναδάς
Ιστοσελίδα:
Social:
  • Living on Campus at Saint Mary's University
  • Kathryn's Saint Mary's story: Be comfortable
  • Kelsi's Saint Mary's story: Be curious
  • Harry's Saint Mary's story: Be connected
  • How do you discover the secret ingredient to success?

Saint Mary's University : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Χάλιφαξ:

Συχνές ερωτήσεις

Το Saint Mary's University κατατάσσεται στη θέση #52 σε Καναδάς σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 102 πανεπιστημίων σε Καναδάς.

Το Saint Mary's University κατατάσσεται #3 σε Χάλιφαξ στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 6 πανεπιστήμια σε Χάλιφαξ.

Το Saint Mary's University συγκαταλέγεται σε Research Infosource: Canada's Top 50 Research Universities, MacLeans University Rankings - Primarily Undergraduate Universities, Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, URAP World Ranking - University Ranking by Academic Performance, StuDocu World University Ranking - US & Canada , κλπ. Δες τις 7 κατατάξεις του Saint Mary's University.

Το Saint Mary's University έφτασε #3 σε MacLeans Κατατάξεις Πανεπιστημίων - Κυρίως σε Προπτυχιακά Προγράμματα Σπουδών. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Saint Mary's University.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Saint Mary's University κατατάσσεται #3 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Χάλιφαξ και #52 μεταξύ πανεπιστημίων σε Καναδάς. Δες όλες τις κατατάξεις του Saint Mary's University.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Saint Mary's University κατατάσσεται #52 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Καναδάς και University of Toronto κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Χάλιφαξ. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.