National School of Public Administration (National School of Public Administration) : Κατατάξεις

Η École nationale d'administration publique (ENAP) είναι μια δημόσια χρηματοδοτούμενη μεταπτυχιακή σχολή στην πόλη Κεμπέκ του Κεμπέκ. Η ENAP είναι κάπως μοναδική στο ότι ο σκοπός της είναι εν μέρει να εκπαιδεύει πολίτες του Κεμπέκ για θέσεις στη δημόσια διοίκηση και εν μέρει να λειτουργεί ως πανεπιστήμιο που παραδοσιακά θα λειτουργούσε.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για National School of Public Administration
  • Οκτωβρίου 2023: Το National School of Public Administration κατατάσσεται 151 σε (Textile Science and Engineering) από ShanghaiRanking Consultancy.
  • Ιουλίου 2023: Webometrics : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων με το National School of Public Administration στη θέση 6951.

Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Κατατάξεις αντικειμένου

Επιχειρήσεις

Δημόσια Διοίκηση

[Δημοσίευση 27 Οκτωβρίου, 2023]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για National School of Public Administration

Δημόσια Διοίκηση GRAS Global Ranking of Academic Subjects - ShanghaiRanking
Επιχειρήσεις

Σχετικά με το National School of Public Administration

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Μια από τις πιο συνηθισμένες απόψεις των φοιτητών είναι ότι οι καθηγητές αφιερώνουν χρόνο για να σας γνωρίσουν, δίνοντάς τους την αίσθηση ότι λαμβάνονται υπόψη οι ατομικές τους ανάγκες.
  • Το πανεπιστήμιο χρησιμοποιεί διδασκαλία βασισμένη στην πράξη, πράγμα που σημαίνει ότι στους φοιτητές δίνονται μελέτες περιπτώσεων και σενάρια για να επιλύσουν ως μέρος της μαθησιακής τους εμπειρίας, και πολλοί φοιτητές το βρίσκουν πρακτικό.

CONS

• Οι μαθητές παραπονέθηκαν ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα να δώσουν εξετάσεις στην αγγλική γλώσσα, κάτι που ένας σημαντικός αριθμός μαθητών θα ήθελε να αλλάξει.

Βασικά στοιχεία

Τηλέφωνο:
+1 418-641-3000
Διεύθυνση:
555, Boulevard Charest Est
G1K 9E5, Κεμπέκ
Καναδάς
Ιστοσελίδα:
Social:

National School of Public Administration : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Κεμπέκ:

Συχνές ερωτήσεις

Το National School of Public Administration κατατάσσεται στη θέση #65 σε Καναδάς σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 102 πανεπιστημίων σε Καναδάς.

Το National School of Public Administration κατατάσσεται #3 σε Κεμπέκ στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 3 πανεπιστήμια σε Κεμπέκ.

Το National School of Public Administration συγκαταλέγεται σε Webometrics Ranking Web of Universities Δες τις 2 κατατάξεις του National School of Public Administration.

Το National School of Public Administration έφτασε #6951 σε Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το National School of Public Administration.

Το National School of Public Administration κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Επιχειρήσεις. Κατατάσσεται #151 σε (Public Administration). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του National School of Public Administration.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το National School of Public Administration κατατάσσεται #3 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Κεμπέκ και #65 μεταξύ πανεπιστημίων σε Καναδάς. Δες όλες τις κατατάξεις του National School of Public Administration.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το National School of Public Administration κατατάσσεται #65 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Καναδάς και University of British Columbia κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Κεμπέκ. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.