MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences (MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences) : Κατατάξεις

Το Πανεπιστήμιο MCPHS, γνωστό και ως Massachusetts College of Pharmacy and Health Sciences, είναι ένα ιδιωτικό πανεπιστήμιο που εδρεύει στη Βοστώνη της Μασαχουσέτης. Τα πτυχία που προσφέρει καλύπτουν όλο το φάσμα των επιστημών που σχετίζονται με την υγεία τόσο σε προπτυχιακό όσο και σε μεταπτυχιακό επίπεδο. Ενώ η κύρια πανεπιστημιούπολη βρίσκεται στη γνωστή ιατρική και ακαδημαϊκή περιοχή Longwood της Βοστώνης, διαθέτει επίσης πανεπιστημιουπόλεις στις κοντινές πόλεις Worcester και Manchester, οι οποίες προσφέρουν κυρίως προγράμματα ταχύρρυθμης εκπαίδευσης και διδακτορικά πτυχία. Το MCPHS εγγράφει περισσότερους από 7.000 φοιτητές και ο ανταγωνισμός για την εισαγωγή στα προγράμματά του είναι μεγάλος.

• Ιουλίου 2023:
  • Μαρτίου 2023:
  • Νοεμβρίου 2021:

Wall Street Journal/Times Κατατάξεις Ανώτερης Εκπαίδευσης Κολέγια ΗΠΑ
    [Δημοσίευση 14 Σεπτεμβρίου, 2021]
    Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο)
    Scimago Κατατάξεις Ιδρυμάτων
    [Δημοσίευση 06 Μαρτίου, 2023]
    StuDocu Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων - ΗΠΑ & Καναδάς
    [Δημοσίευση 06 Σεπτεμβρίου, 2021]
    Payscale College Salary Report - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Όλοι οι Απόφοιτοι)
    MONEY Κολέγια που Προσθέτουν τη Μεγαλύτερη Αξία
    [Δημοσίευση 25 Αυγούστου, 2020]
    Webometrics Ιστός Κατάταξης των Πανεπιστημίων
    [Δημοσίευση 31 Ιουλίου, 2023]

Κατατάξεις αντικειμένου

Ιατρική & Υγεία

Νοσηλευτική & Υγειονομική Περίθαλψη
    Payscale College Salary Report - Οι Καλύτερες Σχολές ανά Τίτλο Σπουδών
    [Δημοσίευση 11 Νοεμβρίου, 2021]

Υψηλότερη κατάταξη σε θέματα για MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences

Νοσηλευτική & Υγειονομική Περίθαλψη Payscale College Salary Report - Best Schools by Majors
Ιατρική & Υγεία

Σχετικά με το MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Τα πτυχία του Πανεπιστημίου MCPHS έχουν εξαιρετική βαθμολογία ROI.
  • Κορυφαία ποιότητα διδασκαλίας τόσο στην πανεπιστημιούπολη όσο και στο διαδίκτυο, και τα διαδικτυακά προγράμματα παρέχουν άμεση ανατροφοδότηση.
  • Η διαδικασία εισαγωγής είναι εύκολη, ακόμη και για τους διεθνείς φοιτητές, χάρη στην αφοσίωση του προσωπικού εισαγωγής που απαντά σε όλες τις ερωτήσεις.

CONS

• Η στέγαση στην πανεπιστημιούπολη είναι διαθέσιμη μόνο για τους πρωτοετείς φοιτητές.
  • Χρειάζονται περισσότεροι χώροι μελέτης για τον αυξανόμενο αριθμό φοιτητών.

Βασικά στοιχεία

Έτος ίδρυσης:
Τηλέφωνο:
Διεύθυνση:
179 Longwood Avenue
02115-58, Βοστώνη
Ηνωμένες Πολιτείες
Ιστοσελίδα:
Social:
  • MCPHS Boston: Student Life
  • Is MCPHS a good university? A panel answers the question
  • MCPHS Student Profile: Diagnostic Medical Sonography (Boston)
  • MCPHS: Explaining Your First-Year Academic Experience

MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences : Χάρτης

άλλα πανεπιστήμια σε Βοστώνη:

Συχνές ερωτήσεις

Το MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences κατατάσσεται στη θέση #326 σε Ηνωμένες Πολιτείες σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 1925 πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες.

Το MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences κατατάσσεται #7 σε Βοστώνη στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 24 πανεπιστήμια σε Βοστώνη.

Το MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences συγκαταλέγεται σε Wall Street Journal/Times Higher Education US College Rankings, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Scimago Institutions Rankings, StuDocu World University Ranking - US & Canada, Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni), MONEY Colleges That Add the Most Value , κλπ. Δες τις 8 κατατάξεις του MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences.

Το MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences έφτασε #4 σε MONEY Κολέγια που Προσθέτουν τη Μεγαλύτερη Αξία. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences.

Το MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Ιατρική & Υγεία. Κατατάσσεται #7 σε Payscale College Salary Report - Οι Καλύτερες Σχολές ανά Τίτλο Σπουδών (Nursing & Health Care). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences κατατάσσεται #7 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Βοστώνη και #326 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες. Δες όλες τις κατατάξεις του MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το MCPHS University, Massachussetts College of Pharmacy and Health Sciences κατατάσσεται #326 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες και Stanford University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Βοστώνη. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.