Johnson & Wales University-Charlotte (Johnson & Wales University-Charlotte) : Κατατάξεις

Το Πανεπιστήμιο Johnson & Wales είναι ένα ιδιωτικό ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που ξεκίνησε το 1914 ως σχολή επιχειρήσεων στο Ρόουντ Άιλαντ. Η πλειονότητα των προγραμμάτων στο JWU Charlotte, είναι στις μαγειρικές τέχνες και έχουν εξαιρετικό ποσοστό απασχόλησης των φοιτητών. Πολλοί απόφοιτοι είναι τώρα επιτυχημένοι σεφ ή/και τηλεοπτικές προσωπικότητες. Η πανεπιστημιούπολη βρίσκεται ακριβώς στο κέντρο της πόλης Σάρλοτ της Βόρειας Καρολίνας.

Τελευταίες ενημερώσεις κατάταξης για Johnson & Wales University-Charlotte
  • Νοεμβρίου 2021: Payscale College Salary Report - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Όλοι οι Απόφοιτοι), ενημέρωση. Το Johnson & Wales University-Charlotte επιτυγχάνει θέση 1493.
  • Νοεμβρίου 2021: Δημοσίευση Payscale College Salary Report - Οι Καλύτερες Σχολές ανά Τίτλο Σπουδών (Nursing & Health Care). Θέση κατάταξης #396.
  • Νοεμβρίου 2021: Payscale : ανακοίνωσε τα τελευταία αποτελέσματα από Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο) με το Johnson & Wales University-Charlotte στη θέση 1430.
  • Σεπτεμβρίου 2021: Το Johnson & Wales University-Charlotte κατατάσσεται 600 σε Wall Street Journal/Times Κατατάξεις Ανώτερης Εκπαίδευσης Κολέγια ΗΠΑ από Wallstreet Journal USA & THE Times Higher Education, UK.

Wall Street Journal/Times Κατατάξεις Ανώτερης Εκπαίδευσης Κολέγια ΗΠΑ
    [Δημοσίευση 14 Σεπτεμβρίου, 2021]
    Payscale College Αναφορά Μισθών - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Bachelors μόνο)
    [Δημοσίευση 11 Νοεμβρίου, 2021]
    Payscale College Salary Report - Καλύτερα Πανεπιστήμια (Όλοι οι Απόφοιτοι)
    [Δημοσίευση 11 Νοεμβρίου, 2021]

Σχετικά με το Johnson & Wales University-Charlotte

ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ

• Το γραφείο σταδιοδρομίας διοργανώνει περισσότερες από 2.600 θέσεις πρακτικής άσκησης κάθε χρόνο.
  • Οι φοιτητές λαμβάνουν την ανατροφοδότηση και την προσοχή που χρειάζονται χάρη στην αναλογία φοιτητών προς διδάσκοντες που είναι 18:1.
  • Περισσότερο από το 97% των αποφοίτων βρίσκει εργασία εντός 6 μηνών, που ως επί το πλείστον σχετίζεται με τον τομέα των ενδιαφερόντων και των σπουδών τους .

CONS

• Οι κοιτώνες θα μπορούσαν να είναι πιο ευρύχωροι.
  • Το φαγητό στις τραπεζαρίες επαναλαμβάνεται. Θα ήταν μεγάλη βελτίωση αν υπήρχαν περισσότερα μαγαζιά στην πανεπιστημιούπολη για την αγορά τροφίμων.

Βασικά στοιχεία

Διεύθυνση:
801 West Trade Street
28202, Σάρλοτ
Ηνωμένες Πολιτείες
Ιστοσελίδα:
Social:
  • How is Student Life at JWU Charlotte?
  • JWU Student Stories - Charlotte
  • Why Choose JWU Charlotte
  • JWU Charlotte Students Advice

Johnson & Wales University-Charlotte : Χάρτης

Συχνές ερωτήσεις

Το Johnson & Wales University-Charlotte κατατάσσεται στη θέση #1904 σε Ηνωμένες Πολιτείες σε σύνολο 112 αξιολογήσεων πανεπιστημίων. Δες τις κατατάξεις συνολικά 1924 πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες.

Το Johnson & Wales University-Charlotte κατατάσσεται #4 σε Σάρλοτ στη συνολική βαθμολογία μας. Δες τις κατατάξεις για 4 πανεπιστήμια σε Σάρλοτ.

Το Johnson & Wales University-Charlotte συγκαταλέγεται σε Wall Street Journal/Times Higher Education US College Rankings, Payscale College Salary Report - Best Universities (Bachelors only), Payscale College Salary Report - Best Universities (All Alumni) Δες τις 4 κατατάξεις του Johnson & Wales University-Charlotte.

Το Johnson & Wales University-Charlotte έφτασε #600 σε Wall Street Journal/Times Κατατάξεις Ανώτερης Εκπαίδευσης Κολέγια ΗΠΑ. Αυτή είναι η υψηλότερη κατάταξη του πανεπιστημίου σε 112 κατατάξεις που υπάρχουν στο website μας. Δες όλες τις κατατάξεις για το Johnson & Wales University-Charlotte.

Το Johnson & Wales University-Charlotte κατάφερε να αποσπάσει την υψηλότερη βαθμολογία σε Εικαστικές Τέχνες. Κατατάσσεται #396 σε Payscale College Salary Report - Οι Καλύτερες Σχολές ανά Τίτλο Σπουδών (Art). Δες όλες τις κατατάξεις εκπαιδευτικών ενοτήτων του Johnson & Wales University-Charlotte.

Ένας μεγάλος αριθμός πανεπιστημιακών κατατάξεων συμπεριλαμβάνει έρευνες μεταξύ ακαδημαϊκών σχετικά με τη φήμη. Στις 112 κατατάξεις πανεπιστημίων, το Johnson & Wales University-Charlotte κατατάσσεται #4 μεταξύ των πανεπιστημίων σε Σάρλοτ και #1904 μεταξύ πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες. Δες όλες τις κατατάξεις του Johnson & Wales University-Charlotte.

Στις μετα-κατατάξεις μας (meta ranking), το Johnson & Wales University-Charlotte κατατάσσεται #1904 μεταξύ όλων των πανεπιστημίων σε Ηνωμένες Πολιτείες και Stanford University κατατάσσεται #1. Δες όλες τις κατατάξεις των πανεπιστημίων στην πόλη: Σάρλοτ. Εκτός από τις κατατάξεις, μπορείς επίσης να διαβάσεις και τις κριτικές / αξιολογήσεις από φοιτητές που σπούδασαν σ' αυτά τα πανεπιστήμια.