University of Suffolk
Sustainable Futures (διαδρομή εξέλιξης) BSc
University of Suffolk - Πανεπιστήμιο του Suffolk

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £24239 - £33607 £19237 - £30298 £22054 - £34375

Το μάθημα αυτό αποτελεί εξέλιξη από τα μαθήματα FdSc Wildlife Conservation and Management και Environment and Sustainable Energy- ωστόσο, λόγω του εξειδικευμένου και διεπιστημονικού χαρακτήρα του, οι φοιτητές που ολοκληρώνουν ένα FdSc σε συναφή τομέα θα μπορούν επίσης να μεταβούν σε αυτό.

Η μοναδική κατάσταση που προέκυψε από την παγκόσμια πανδημία COVID-19 οδήγησε σε τεράστιες ποσότητες περιβαλλοντικών, κοινωνικών και οικονομικών δεδομένων που απλά δεν θα ήταν δυνατόν να προβλεφθεί ότι θα μπορούσαν να αποκτηθούν. Έχουμε πλέον δεδομένα από τον πραγματικό κόσμο σχετικά με το πώς ακριβώς μοιάζει μια παγκόσμια μείωση των εκπομπών διοξειδίου του άνθρακα, τι επέτρεψε να συμβεί μια παγκόσμια μείωση της ανθρώπινης δραστηριότητας και πώς αυτοί και πολλοί άλλοι παράγοντες έχουν επηρεάσει τον πλανήτη στο σύνολό του. Αυτό που προέκυψε από τις πολυάριθμες προσωπικές τραγωδίες είναι ένα μήνυμα ελπίδας. Η Γη μπορεί να θεραπευτεί, τα οικοσυστήματα μπορούν να ανακάμψουν και η βιωσιμότητα και ένας πιο πράσινος τρόπος ζωής είναι εφικτοί.

Οι φοιτητές θα εξερευνήσουν επίσης την πιο δυναμική και ίσως αμφιλεγόμενη από τις στρατηγικές οικολογικής αποκατάστασης, την αναδημιουργία της άγριας φύσης. Από πολλούς εξυμνείται ως ο δρόμος προς τα εμπρός για την

μεγάλης κλίμακας οικολογική ανάκαμψη και μελλοντική ανθεκτικότητα, αυτό θεωρείται επίσης ως μέσο για τη βελτίωση της ανθρώπινης ευημερίας με την επιστροφή μας στις βιολογικές μας ρίζες.

Οι σπουδαστές θα μελετήσουν την επιστήμη της διαχείρισης των εκπομπών διοξειδίου του άνθρακα, η οποία είναι μια ιδιαίτερα περιζήτητη επαγγελματική δεξιότητα σε πολλούς τομείς, από τη γεωργία έως τη διοίκηση, θα μάθουν πώς να εκτελούν ελέγχους άνθρακα και σχέδια μείωσης των εκπομπών διοξειδίου του άνθρακα, καθώς και άλλους μετριασμούς και παρεμβάσεις που θα είναι απαραίτητες για τη βιώσιμη ανάπτυξη σε όλους τους τομείς και τις επιχειρήσεις.

Οι ζωονόσοι είναι ασθένειες που μπορούν να διασχίσουν το χάσμα των ειδών. Η κλιματική αλλαγή, η αύξηση του ανθρώπινου πληθυσμού και η υποβάθμιση του φυσικού περιβάλλοντος πιστεύεται ότι έχουν διαδραματίσει σημαντικό ρόλο στη μετάδοση των ζωονόσων και οι ασθένειες αυτές είχαν ευρύτατες επιπτώσεις στους ανθρώπινους πληθυσμούς ανά τις χιλιετίες. Οι φοιτητές θα διερευνήσουν τις περιβαλλοντικές, κοινωνικές και οικονομικές επιπτώσεις και συνέπειες των ζωονόσων με ιδιαίτερη έμφαση στις επιπτώσεις των πρόσφατων COVID-19

πανδημία. Στη συνέχεια, οι φοιτητές θα εκπονήσουν διατριβή σε έναν τομέα της επιλογής τους. Πρόκειται για ένα πραγματικά ολιστικό και διεπιστημονικό μάθημα που θα εξοπλίσει τους φοιτητές με τα απαραίτητα εργαλεία για να συμμετάσχουν στην ανάπτυξη βιώσιμων μελλοντικών προοπτικών για όλους.

Ελάχιστο απαιτούμενο Δασμολόγιο UCAS

A foundation Degree

Απαιτήσεις προσόντων

Απαιτήσεις αγγλικής γλώσσας

Βαθμός Πρόσθετα Στοιχεία
IELTS (Academic) 6

IELTS 6,0 συνολικά (τουλάχιστον 5,5 σε όλα τα στοιχεία), όταν τα αγγλικά δεν είναι η πρώτη γλώσσα των μαθητών.

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςSustainable Futures (progression route), BSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Sustainable Futures (διαδρομή εξέλιξης) BSc

Channel Islands £9250 έτος 1
EU £14598 έτος 1
Διεθνή £14598 έτος 1
Ιρλανδία £14598 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Suffolk στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 7 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Suffolk

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Suffolk

Το University of Suffolk είναι ένα δημόσια χρηματοδοτούμενο ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που βρίσκεται τόσο στο Suffolk όσο και στο Norfolk, στην περιοχή East Anglia της Αγγλίας. Υπάρχουν τέσσερις πανεπιστημιουπόλεις που λειτουργούν από αυτό το πανεπιστήμιο στο Suffolk, συμπεριλαμβανομένων εκείνων του Lowestoft, του Bury St Edmunds και του Ipswich. Οι φοιτητές παρακολουθούν επίσης μια τοποθεσία που βρίσκεται στο Νόρφολκ, γνωστή ως πανεπιστημιούπολη Great Yarmouth. Οι υποψήφιοι μπορούν να περιμένουν ένα πανεπιστήμιο προσανατολισμένο στην καριέρα, με παραδοσιακές προσφορές πτυχίων Φιλελευθέρων Τεχνών. Όσον αφορά την απόλαυση του ελεύθερου χρόνου σας, έχετε πρόσβαση σε μια ποικίλη επιλογή καλά χρηματοδοτούμενων και οργανωμένων συλλόγων και εταιρειών που λαμβάνουν χώρα στην πανεπιστημιούπολη, με υψηλά επίπεδα συμμετοχής.

Λίστα με 79 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Suffolk - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Suffolk

• UOS Virtual Tour: Student Experience
  • University of Suffolk 360 - University Life