University of Suffolk
Suffolk Executive MBA (SEMBA) MBA
University of Suffolk - Πανεπιστήμιο του Suffolk

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £24239 - £33607 £19237 - £30298 £22054 - £34375

Το Suffolk Executive MBA (SEMBA) είναι ένας από τους πιο περιζήτητους τίτλους σπουδών στον κόσμο. Αντιπροσωπεύει σημαντική αξία τόσο για τους οργανισμούς του ιδιωτικού όσο και του δημόσιου τομέα. Το Suffolk Executive MBA (SEMBA) προσφέρει εξελιγμένες επιχειρηματικές γνώσεις σε ανώτερο επίπεδο διοίκησης και προάγει σημαντικά τις ηγετικές δεξιότητες. Η απόκτηση αυτού του προσόντος αποδεικνύει αποφασιστικότητα για επιτυχία σε έναν επιλεγμένο τομέα καριέρας και θα ενισχύσει την αυτοπεποίθησή σας. Το μάθημα στοχεύει στην ανάπτυξη αναλυτικών και στρατηγικών δεξιοτήτων διαχείρισης χρησιμοποιώντας έννοιες που προέρχονται από ένα ευρύ φάσμα ακαδημαϊκών κλάδων. Αυτό επιτρέπει στους φοιτητές να ανταποκρίνονται δημιουργικά και αποτελεσματικά στις προκλήσεις που παρουσιάζει το παγκόσμιο επιχειρηματικό περιβάλλον και να διευρύνουν το φάσμα των διοικητικών αρμοδιοτήτων που αναλαμβάνουν.

Το Suffolk Executive MBA (SEMBA) που προσφέρεται στο Πανεπιστήμιο του Suffolk είναι ένα από τα μακροβιότερα προγράμματα Suffolk Executive MBA (SEMBA) στο Ηνωμένο Βασίλειο. Φέτος θα γιορτάσει τα 25α γενέθλιά του. Είναι επίσης επίσημα διαπιστευμένο από το Chartered Management Institute (CMI). Αυτό σημαίνει ότι οι απόφοιτοι του Suffolk Executive MBA (SEMBA), εφόσον πληρούν όλα τα σχετικά κριτήρια αξιολόγησης, λαμβάνουν τρία βραβεία κατά την αποφοίτησή τους: το πτυχίο τους MBA, το δίπλωμα CMI Level 7 στη Στρατηγική Διοίκηση και Ηγεσία και το βραβείο CMI Level 7 στην Επαγγελματική Συμβουλευτική (με την προϋπόθεση της αγοράς της ιδιότητας μέλους CMI για £325 2017/18). Αυτό τους καθιστά επίσημα μέλη του Ινστιτούτου.

**Η αξιολόγηση βασίζεται σε διατριβή 15000 λέξεων**

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςSuffolk Executive MBA (SEMBA), MBA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Να είναι κάτοχος πτυχίου ή επαγγελματικού προσόντος μεταπτυχιακού επιπέδου, ή να είναι κάτοχος HNC ή HND και να έχει 3ετή διοικητική εμπειρία, ή να έχει 5ετή σημαντική διοικητική εμπειρία. Να επιδεικνύετε την ικανότητα να συζητάτε και να συζητάτε σχετικά επιχειρηματικά θέματα κατά τη διάρκεια της συνέντευξής σας. Οι υποψήφιοι των οποίων η 1η γλώσσα δεν είναι η αγγλική απαιτούν IELTS 6.5 ή ισοδύναμο.

Δίδακτρα Suffolk Executive MBA (SEMBA) MBA

Αγγλία £1530
Σκωτία £1530
Ουαλία £1530
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £1530

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Suffolk στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 8 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Suffolk

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Suffolk

Το University of Suffolk είναι ένα δημόσια χρηματοδοτούμενο ίδρυμα τριτοβάθμιας εκπαίδευσης που βρίσκεται τόσο στο Suffolk όσο και στο Norfolk, στην περιοχή East Anglia της Αγγλίας. Υπάρχουν τέσσερις πανεπιστημιουπόλεις που λειτουργούν από αυτό το πανεπιστήμιο στο Suffolk, συμπεριλαμβανομένων εκείνων του Lowestoft, του Bury St Edmunds και του Ipswich. Οι φοιτητές παρακολουθούν επίσης μια τοποθεσία που βρίσκεται στο Νόρφολκ, γνωστή ως πανεπιστημιούπολη Great Yarmouth. Οι υποψήφιοι μπορούν να περιμένουν ένα πανεπιστήμιο προσανατολισμένο στην καριέρα, με παραδοσιακές προσφορές πτυχίων Φιλελευθέρων Τεχνών. Όσον αφορά την απόλαυση του ελεύθερου χρόνου σας, έχετε πρόσβαση σε μια ποικίλη επιλογή καλά χρηματοδοτούμενων και οργανωμένων συλλόγων και εταιρειών που λαμβάνουν χώρα στην πανεπιστημιούπολη, με υψηλά επίπεδα συμμετοχής.

Λίστα με 79 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Suffolk - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Suffolk

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Επιχειρήσεις και Διοίκηση": 8915 Ακαδημαϊκό έτος 2021/22 - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • University of Suffolk 360 - University Life