University of South Wales
Ανανεώσιμες πηγές ενέργειας και βιώσιμη τεχνολογία MSc
University of South Wales - Πανεπιστήμιο του South Wales

Το μάθημα MSc Renewable Energy and Sustainable Technology θα σας αναπτύξει τις πολυδιάστατες γνώσεις και δεξιότητες αιχμής που θα σας επιτρέψουν να αναπτύξετε μια ικανοποιητική σταδιοδρομία σε αυτόν τον ταχέως αναπτυσσόμενο κλάδο.

Διαπιστευμένο από το Ινστιτούτο Ενέργειας, αυτό το μάστερ ανανεώσιμων πηγών ενέργειας εδρεύει στο Κέντρο Έρευνας για το Αειφόρο Περιβάλλον (SERC) του USW, ένα κορυφαίο και διεθνώς αναγνωρισμένο κέντρο για περισσότερα από 30 χρόνια. Το SERC φιλοξενεί επίσης το Κέντρο Αριστείας της Ουαλίας για την αναερόβια χώνευση και το Κέντρο Έρευνας και επίδειξης ανανεώσιμου υδρογόνου του Πανεπιστημίου της Νότιας Ουαλίας.

Θα μελετήσετε ενότητες όπως αυτές που σχετίζονται με την υδροηλεκτρική, παλιρροϊκή, κυματική και αιολική τεχνολογία, την ηλιακή ενέργεια, τη θερμότητα και το δίκτυο, τις βιολογικές διεργασίες για μια κυκλική οικονομία, τη βιομηχανική ανάκτηση πόρων, την ενέργεια υδρογόνου και την ενεργειακή και περιβαλλοντική νομοθεσία και πολιτική. Θα εκπονήσετε επίσης ένα σημαντικό έργο διπλωματικής εργασίας (60 μονάδες) στο πλαίσιο του Ερευνητικού Κέντρου Αειφόρου Περιβάλλοντος, όπου θα επιβλέπεστε από την ομάδα ακαδημαϊκών και ερευνητών μας και θα έχετε πρόσβαση στα υπερσύγχρονα εργαστήριά μας. Τα μαθήματα υπόκεινται σε αλλαγές. Παρακαλείστε να ελέγξετε την ιστοσελίδα του USW για περισσότερες πληροφορίες.

Υπάρχει σημαντική παγκόσμια ζήτηση για πτυχιούχους με εξειδίκευση στις ανανεώσιμες πηγές ενέργειας και τη βιώσιμη τεχνολογία. Το επιχείρημα για την ανάγκη παραγωγής πτυχιούχων με γνώσεις και υψηλή εξειδίκευση σε αυτόν τον τομέα δεν ήταν ποτέ ισχυρότερο και θα συνεχίσει να γίνεται ισχυρότερο. Η ανάγκη επίτευξης των στόχων για τις εκπομπές ρύπων και μια οικονομία με μηδενικές εκπομπές διοξειδίου του άνθρακα θα δημιουργήσει την ανάγκη για άτομα με υψηλή εξειδίκευση για την εφαρμογή των αλλαγών. Οι πτυχιούχοι με προσόντα για τις ανανεώσιμες πηγές ενέργειας μπορούν να βρουν εργασία σε πολλούς τομείς, από τη βιομηχανία ανανεώσιμων πηγών ενέργειας, τις τοπικές αρχές, τις κυβερνητικές ρυθμιστικές υπηρεσίες, τις μεταποιητικές βιομηχανίες, τις εταιρείες παροχής ενεργειακών και περιβαλλοντικών συμβουλών, τις εταιρείες ύδρευσης, την έρευνα και την ακαδημαϊκή κοινότητα και τις εθνικές και διεθνείς μη κυβερνητικές οργανώσεις.

• Foundation / Pathway Courses
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςRenewable Energy and Sustainable Technology, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Ελάχιστο πτυχίο με βαθμό άριστα 2:2 σε επιστημονικό ή μηχανολογικό αντικείμενο. Άλλοι υποψήφιοι θα εξεταστούν σε ατομική βάση.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του South Wales στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 16 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του South Wales

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του South Wales

Το Πανεπιστήμιο της Νότιας Ουαλίας είναι ένα κρατικά χρηματοδοτούμενο πανεπιστήμιο στην Ουαλία, και οι πανεπιστημιουπόλεις του βρίσκονται στο Κάρντιφ, το Νιούπορτ και το Ποντιπρίντ. Το πανεπιστήμιο είναι το αποτέλεσμα της συγχώνευσης του University of Glamorgan και του University of Wales, στο Newport. Κάθε πανεπιστημιούπολη μοιράζεται την ίδια σημασία για το πανεπιστήμιο, παρέχοντας το καθένα τη δική του σειρά εγκαταστάσεων για ξεχωριστές χρήσεις.

Λίστα με 299 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του South Wales - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

• Why study at South Wales Business School?
  • French Student studying at The University of South Wales
  • So you want to study photography? - University of South Wales
  • Lauren's Vlog - Student Life - University of South Wales

Περιβαλλοντική Μηχανική MEng (Hons) Πανεπιστήμιο του Nottingham