University of South Wales
Τεχνολογία Πληροφοριών και Επικοινωνίας BSc (Hons)
University of South Wales - Πανεπιστήμιο του South Wales

Η τεχνολογία πληροφοριών και επικοινωνιών (ΤΠΕ) συνεχίζει να διαδραματίζει κρίσιμο ρόλο στα αποτελεσματικά συστήματα υπολογιστών που μπορούν να ανταποκριθούν στις αυξανόμενες απαιτήσεις των χρηστών. Ζούμε σε έναν κόσμο όπου κυριαρχούν οι επιγραμμικές υπηρεσίες και οι κοινωνικές αλληλεπιδράσεις, οπότε τα συστήματα ΤΠΕ που βρίσκονται πίσω από αυτές πρέπει να είναι ευέλικτα, αξιόπιστα και ασφαλή. Αυτό το πρακτικό μάθημα BSc (Hons) Information Communication Technology καλύπτει την ανάπτυξη και τη χρήση των συστημάτων ΤΠΕ στις επιχειρήσεις και τη βιομηχανία και εστιάζει στις βασικές επιχειρηματικές τεχνολογίες σε ένα συνεχώς εξελισσόμενο παγκόσμιο περιβάλλον.

Έχετε επίσης την ευκαιρία να αποκτήσετε ένα προσόν προμηθευτή (με πρόσθετο κόστος), καθώς ένα σημαντικό μέρος του προγράμματος σπουδών της Cisco (CCNA) καλύπτεται στο πλαίσιο αυτού του μαθήματος ΤΠΕ. Η απόκτηση της πιστοποίησης Cisco Certified Network Associate (CCNA) είναι το πρώτο βήμα που θα σας βοηθήσει να προετοιμαστείτε για μια καριέρα στον τομέα της δικτύωσης και επικεντρώνεται στην υποδομή δικτύου, κυρίως στη δρομολόγηση και τη μεταγωγή, αλλά περιλαμβάνει επίσης την ασύρματη πρόσβαση, την ασφάλεια και τη συνδεσιμότητα. Ενώ επικεντρωνόμαστε στην ανάπτυξη των δεξιοτήτων που χρειάζεστε για να κατανοήσετε τις πληροφοριακές και τεχνικές ανάγκες ενός οργανισμού, θα αποκτήσετε επίσης στοιχεία ανάπτυξης ιστοσελίδων, προγραμματισμού υπολογιστών, GIS και θα αποκτήσετε πρόσθετες δεξιότητες για μια καριέρα στην τεχνική υποστήριξη και υποστήριξη τελικών χρηστών ή στην ανάπτυξη εφαρμογών.

Αυτό το πτυχίο ΤΠΕ βασίζεται στην πανεπιστημιούπολη Treforest. Το USW Treforest περιβάλλεται από πράσινους ανοιχτούς χώρους. Οι φοιτητές μας λένε ότι αγαπούν τη ζεστή και φιλική υποδοχή και την ατμόσφαιρα της κοινότητας, καθώς και την ευκολία του να ζεις και να σπουδάζεις στο ίδιο μέρος. Από διατηρητέα κτίρια μέχρι νέες, σύγχρονες κατασκευές, το Treforest αντικατοπτρίζει την ιστορία και τις φιλοδοξίες του Πανεπιστημίου. Εδώ θα βρείτε όλα όσα χρειάζεστε σε ένα μέρος - φοιτητικές εστίες, βιβλιοθήκη και αθλητικό κέντρο, καφετέριες και μπαρ για να φάτε και να πιείτε, και φίλους για να περάσετε χρόνο μαζί τους.

• Foundation / Pathway Courses
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςInformation Communication Technology, BSc (Hons), εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Δίδακτρα Τεχνολογία Πληροφοριών και Επικοινωνίας BSc (Hons)

EU £9000 έτος 1
Διεθνή £12600 έτος 1

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του South Wales στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 14 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του South Wales

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του South Wales

Το Πανεπιστήμιο της Νότιας Ουαλίας είναι ένα κρατικά χρηματοδοτούμενο πανεπιστήμιο στην Ουαλία, και οι πανεπιστημιουπόλεις του βρίσκονται στο Κάρντιφ, το Νιούπορτ και το Ποντιπρίντ. Το πανεπιστήμιο είναι το αποτέλεσμα της συγχώνευσης του University of Glamorgan και του University of Wales, στο Newport. Κάθε πανεπιστημιούπολη μοιράζεται την ίδια σημασία για το πανεπιστήμιο, παρέχοντας το καθένα τη δική του σειρά εγκαταστάσεων για ξεχωριστές χρήσεις.

Λίστα με 299 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του South Wales - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

• Lauren's Vlog - Student Life - University of South Wales
  • Why study at South Wales Business School?
  • French Student studying at The University of South Wales
  • So you want to study photography? - University of South Wales

Business Information Technology (με ολοκληρωμένο έτος στη βιομηχανία) BSc (Hons) Πανεπιστήμιο Aberystwyth
(Aberystwyth University)