University of Oxford
Συστήματα και δομές αιολικής και θαλάσσιας ενέργειας EPSRC CDT DPhil
University of Oxford - Πανεπιστήμιο του Oxford

Οι πληροφορίες που παρέχονται σε αυτή τη σελίδα ήταν σωστές κατά τη στιγμή της δημοσίευσης (Οκτώβριος/Νοέμβριος 2021).<MS&&> Για πλήρεις και επικαιροποιημένες πληροφορίες σχετικά με αυτό το μάθημα, επισκεφθείτε τη σχετική σελίδα του μαθήματος του Πανεπιστημίου της Οξφόρδης μέσω <MW&&>www.graduate.ox.ac.uk/ucas.</MW&&&>

DEng Το DEng στα Συστήματα και Δομές Αιολικής και Θαλάσσιας Ενέργειας θα σας προσφέρει την ευκαιρία να αναπτύξετε σε βάθος γνώσεις, κατανόηση και τεχνογνωσία στο σχεδιασμό και την ανάπτυξη υπεράκτιων συστημάτων ανανεώσιμων πηγών ενέργειας (αιολική, κυματική και παλιρροϊκή)</MS&&>.

Το EPSRC Centre for Doctoral Training (CDT) in Wind and Marine Energy Systems and Structures διευθύνεται από το Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο του Strathclyde και το Πανεπιστήμιο του Εδιμβούργου. Όλοι οι φοιτητές του CDT αναλαμβάνουν ένα ολοκληρωμένο πρόγραμμα διδακτικών ενοτήτων, καθώς και ένα ατομικό διδακτορικό ερευνητικό έργο.

Ως φοιτητής DEng της Οξφόρδης θα εργάζεστε στην εταιρεία που σας χρηματοδοτεί για το μεγαλύτερο μέρος του πτυχίου σας, ενώ παράλληλα θα περνάτε σημαντικό μέρος του χρόνου σας στο Τμήμα Επιστήμης Μηχανικών στο κέντρο της Οξφόρδης. Τα κύρια ερευνητικά ενδιαφέροντα για το τμήμα της Οξφόρδης του CDT είναι η γεωτεχνική μηχανική (κυρίως θεμελίωση για υπεράκτιες ανεμογεννήτριες) και η μηχανική των ρευστών στο περιβάλλον (όπως εφαρμόζεται σε υπεράκτιες ανεμογεννήτριες και παλιρροϊκές ανεμογεννήτριες). Αιτήσεις για εργασία σε άλλους τομείς της πολιτικής μηχανικής με σχέση με τις υπεράκτιες ανανεώσιμες πηγές ενέργειας (π.χ. παρακολούθηση της δομικής κατάστασης) είναι επίσης ευπρόσδεκτες.

Παρακαλείστε να σημειώσετε ότι προσφορές για το DEng in Wind and Marine Energy Systems and Structures θα γίνονται μόνο εάν μπορούν να γίνουν ή είναι πιθανό να γίνουν κατάλληλες διευθετήσεις με μια εταιρεία-χορηγό. Σας συμβουλεύουμε να επικοινωνήσετε με τον διευθυντή του CDT της Οξφόρδης, καθηγητή Chris Martin, για να συζητήσετε τις ρυθμίσεις σε πρώιμο στάδιο, ώστε να διασφαλίσετε ότι η αίτησή σας είναι κατάλληλη για αυτό το πρόγραμμα σπουδών. Εναλλακτικά, παρακαλείσθε να εξετάσετε το DPhil in Wind and Marine Energy Systems and Structures, το οποίο ακολουθεί παρόμοιο πρόγραμμα διδασκαλίας και έρευνας, αλλά είναι πανεπιστημιακό και όχι εταιρικό.

DPhil Το διδακτορικό δίπλωμα DPhil στα Συστήματα και Δομές Αιολικής και Θαλάσσιας Ενέργειας θα σας προσφέρει την ευκαιρία να αναπτύξετε σε βάθος γνώσεις, κατανόηση και εμπειρογνωμοσύνη στον σχεδιασμό και την ανάπτυξη υπεράκτιων συστημάτων ανανεώσιμων πηγών ενέργειας (αιολική, κυματική και παλιρροϊκή).

Ως φοιτητής DPhil της Οξφόρδης, το μεγαλύτερο μέρος του πτυχίου σας θα διανύετε στο Τμήμα Μηχανικής Επιστήμης στο κέντρο της Οξφόρδης. Τα κύρια ερευνητικά ενδιαφέροντα για την κατεύθυνση της Οξφόρδης του CDT είναι η γεωτεχνική μηχανική (κυρίως θεμελίωση για υπεράκτιες ανεμογεννήτριες) και η περιβαλλοντική ρευστομηχανική (όπως εφαρμόζεται στις υπεράκτιες ανεμογεννήτριες και τις παλιρροϊκές ανεμογεννήτριες). Αιτήσεις για εργασία σε άλλους τομείς της πολιτικής μηχανικής με συνάφεια με τις υπεράκτιες ανανεώσιμες πηγές ενέργειας (π.χ. παρακολούθηση της δομικής υγείας) είναι επίσης ευπρόσδεκτες.

• (no subscore less than 6.0)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςWind and Marine Energy Systems and Structures EPSRC CDT, DPhil, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Oxford στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 39 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Oxford

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Oxford

Το Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης είναι ένα διάσημο ερευνητικό πανεπιστήμιο που βρίσκεται στην Οξφόρδη της Αγγλίας και είναι το παλαιότερο αγγλόφωνο πανεπιστήμιο στον κόσμο. Αποτελείται από 39 εν μέρει αυτόνομες συστατικές σχολές, έξι ιδιωτικές αίθουσες και μια ποικιλία ακαδημαϊκών τμημάτων που χωρίζονται σε τέσσερα τμήματα: Ανθρωπιστικές επιστήμες, Μαθηματικές, Φυσικές και Βιολογικές Επιστήμες, Ιατρικές Επιστήμες και Κοινωνικές Επιστήμες.

Λίστα με 389 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Oxford - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Oxford

• Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

University of Oxford

Επιστήμη του πλάσματος και ενέργεια σύντηξης PhD Πανεπιστήμιο του York
(The University of York)
- - - £23900 £27900 - Γιορκ Oncampus πλήρους απασχόλησης