University of Oxford
Σύνθεση για τη Βιολογία και την Ιατρική DPhil
University of Oxford - Πανεπιστήμιο του Oxford

ο πρόγραμμα SBM CDT προσφέρει κοινή ακαδημαϊκή-βιομηχανική κατάρτιση σε όλες τις πτυχές της χημικής σύνθεσης σε συνδυασμό με μια σε βάθος εκτίμηση της εφαρμογής της στη βιολογία και την ιατρική.

Το πρόγραμμα αποσκοπεί στην κατάρτιση διδακτορικών επιστημόνων νέας γενιάς, ικανών να αντιμετωπίσουν σημαντικές προκλήσεις σε όλο το φάσμα της οργανικής χημείας, με έμφαση στις δεξιότητες που σχετίζονται με τη φαρμακευτική και την αγροχημική βιομηχανία.

Σχεδιασμένο σε συνεργασία με διεθνείς φαρμακευτικές και αγροχημικές εταιρείες, οι οποίες προσέφεραν ειδική τεχνογνωσία για την ενίσχυση της εκπαίδευσης και της έρευνας του CDT, το CDT έχει υιοθετήσει ένα μοντέλο ανοικτής πρόσβασης για να εξασφαλίσει την ελεύθερη ανταλλαγή πληροφοριών, γνώσεων και τεχνογνωσίας μεταξύ όλων των φοιτητών, των ακαδημαϊκών και των βιομηχανικών εταίρων.

Οι φοιτητές γίνονται δεκτοί στο πρόγραμμα χωρίς να τους ανατεθεί συγκεκριμένη ερευνητική ομάδα και εκπαιδεύονται αρχικά μέσω μιας σειράς διδακτικών μαθημάτων σε μια ενιαία ομάδα σε όλες τις πτυχές της οργανικής σύνθεσης. Λεπτομέρειες σχετικά με τα μαθήματα παρέχονται στον ιστότοπο του προγράμματος. Στη συνέχεια, οι φοιτητές αναλαμβάνουν δύο ερευνητικές εναλλαγές διάρκειας 16 εβδομάδων σε εργαστήρια της επιλογής τους πριν ενταχθούν σε συγκεκριμένη ομάδα για ένα ουσιαστικό τριετές ερευνητικό έργο DPhil. Για να καταστεί δυνατή η αντιμετώπιση σημαντικών και μακροπρόθεσμων ερευνητικών στόχων, τα ερευνητικά έργα ομαδοποιούνται σε τέσσερις ευρείες περιοχές ("τομείς έργων"):

• νέα ανακάλυψη αντίδρασης

• εξερεύνηση νέου μοριακού χώρου

• χημεία φυσικών προϊόντων

• εργαλεία για τη χημική βιολογία.

Κατά τη διάρκεια και των τεσσάρων ετών του προγράμματος, οι φοιτητές λαμβάνουν επίσης ένα προσαρμοσμένο πρόγραμμα που έχει σχεδιαστεί για να διευρύνει τις ερευνητικές και επαγγελματικές τους δεξιότητες.

• (no subscore less than 6.0)
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςSynthesis for Biology and Medicine, DPhil, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Oxford στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 38 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Oxford

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Oxford

Το Πανεπιστήμιο της Οξφόρδης είναι ένα διάσημο ερευνητικό πανεπιστήμιο που βρίσκεται στην Οξφόρδη της Αγγλίας και είναι το παλαιότερο αγγλόφωνο πανεπιστήμιο στον κόσμο. Αποτελείται από 39 εν μέρει αυτόνομες συστατικές σχολές, έξι ιδιωτικές αίθουσες και μια ποικιλία ακαδημαϊκών τμημάτων που χωρίζονται σε τέσσερα τμήματα: Ανθρωπιστικές επιστήμες, Μαθηματικές, Φυσικές και Βιολογικές Επιστήμες, Ιατρικές Επιστήμες και Κοινωνικές Επιστήμες.

Λίστα με 389 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Oxford - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Oxford

• Official Guide for an Oxford Applicant: Undergraduate (1/3) – What Oxford is Like
  • Our student stories – finding a place
  • Aula Education: Anders' advice for Economics & Management students
  • I am African, and Oxford was for me: Oxford MBA
  • The Master of Public Policy at Oxford (MPP)
  • How has Oxford changed you?

University of Oxford

Κυτταρική και μοριακή ιατρική PhD Πανεπιστήμιο του Bristol
(University of Bristol)
- - - £25300 - Μπρίστολ Oncampus πλήρους απασχόλησης