University of Hertfordshire
Δημοσιογραφία και επικοινωνίες μέσων ενημέρωσης με έτος πρακτικής άσκησης MA
University of Hertfordshire - Πανεπιστήμιο του Hertfordshire

Το MA Journalism and Media Communications with Placement Year είναι ένα διετές πρόγραμμα που περιλαμβάνει πρακτική άσκηση 36 εβδομάδων, πλήρους απασχόλησης. Το περιεχόμενο του μαθήματος είναι παρόμοιο με το μονοετές MA, αλλά θα πραγματοποιήσετε μια μακρά πρακτική άσκηση διάρκειας 30 εβδομάδων ή περισσότερο και θα γράψετε τη διπλωματική σας εργασία στο δεύτερο έτος. Η πρακτική άσκηση θα σας βοηθήσει να αποκτήσετε πολύτιμη επαγγελματική πρακτική και να βελτιώσετε την κατανόηση της θεωρίας των μέσων ενημέρωσης. Πρόσφατες τοποθετήσεις περιλαμβάνουν επικοινωνίες για έναν αναπτυξιακό οργανισμό στο Λονδίνο και διαχείριση κοινωνικών μέσων στο Hertfordshire. Οι φοιτητές που δεν περνούν το πρώτο έτος δεν μπορούν να προχωρήσουν στη μακρά πρακτική άσκηση.

Καθ' όλη τη διάρκεια των μαθημάτων, θα επωφεληθείτε από τους εκτεταμένους δεσμούς μας με τον κλάδο των μέσων ενημέρωσης, όπως η ιδιότητα μέλους της Ένωσης Δημοσίων Σχέσεων και Επικοινωνίας και η εκπαιδευτική ιδιότητα μέλους της Βρετανικής Εταιρείας Συντακτών Περιοδικών. Θα νιώσετε έμπνευση από τους προσκεκλημένους ομιλητές μας. Προηγούμενες ομιλίες έχουν συμπεριλάβει τον εκδότη του Marie Claire, έναν ερευνητικό δημοσιογράφο του BBC και τον επικεφαλής ενός πρακτορείου μέσων ενημέρωσης. Επιπλέον, θα σας προσκαλέσουμε να συμμετάσχετε στις μικρές μας συνεδρίες "απογευματινού τσαγιού" με τους ομιλητές δύο φορές το εξάμηνο. Θα σας υποστηρίξουμε να βρείτε πολύτιμη εργασιακή εμπειρία. Προηγούμενοι φοιτητές έχουν αποκτήσει θέσεις πρακτικής άσκησης στο BBC, στους Sunday Times και σε διάφορα γραφεία δημοσίων σχέσεων.

Αυτό το μάθημα έχει μεγάλη επιτυχία στο να βοηθά τους σπουδαστές να βρίσκουν δουλειά στον κλάδο. Θα επεκτείνετε τις γνώσεις και τις δεξιότητές σας στα μέσα μαζικής ενημέρωσης. Επιπλέον, θα έχετε την ευκαιρία να γνωρίσετε φοιτητές από όλο τον κόσμο, να δημιουργήσετε φιλίες και να ενισχύσετε τη διεθνή σας συνείδηση.

Θα αναλύσετε τις σύγχρονες διανοητικές θεωρίες για τα μέσα ενημέρωσης και τις επικοινωνίες. Θα διασταυρώσετε τις συνέργειες μεταξύ των μέσων κοινωνικής δικτύωσης, των δημοσίων σχέσεων και της δημοσιογραφίας, θα εξετάσετε τις τρέχουσες πρακτικές των μέσων ενημέρωσης και τη σύγκλιση. Σε κάθε σας βήμα, θα δίνεται μεγάλη έμφαση στη μελλοντική σας απασχολησιμότητα. Θα διδάσκεστε από καθηγητές με εκτεταμένη επαγγελματική εμπειρία στη δημοσιογραφία, τις δημόσιες σχέσεις, το σχεδιασμό ιστοσελίδων, την παραγωγή μέσων ενημέρωσης και την έρευνα για τα μέσα ενημέρωσης. Όποιο κι αν είναι το υπόβαθρό σας, αυτό το ΠΜΣ θα ενισχύσει την καριέρα σας, δίνοντάς σας τα εφόδια να λειτουργείτε αποτελεσματικά σε ένα επαγγελματικό περιβάλλον μέσων ενημέρωσης.

• All Degrees
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςJournalism and Media Communications with Placement Year, MA, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Hertfordshire στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 25 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Hertfordshire

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Hertfordshire

Το University of Hertfordshire (UOH) είναι ένα δημόσιο πανεπιστήμιο στο Hertfordshire της Αγγλίας. Το πανεπιστήμιο διαθέτει δύο πανεπιστημιουπόλεις από τις οποίες λειτουργεί: College Lane και de Havilland. Το πανεπιστήμιο εργάζεται με περίπου 25.000 φοιτητές ανά πάσα στιγμή και διαθέτει 11 ξεχωριστές σχολές εντός του πανεπιστημίου που ασχολούνται με μια μεγάλη ποικιλία θεμάτων.

Λίστα με 286 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Hertfordshire - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Hertfordshire

• Why our students love Herts
  • MA TESOL: Student Michelle's opinion
  • Why Study Physiotherapy at the University of Hertfordshire?
  • Rosy's First Day at the University of Hertfordshire
  • Psychology at the University of Hertfordshire

Δημοσιογραφία / Δημοσιογραφία (Αθλητισμός) MA Πανεπιστήμιο του Sunderland
(University of Sunderland)