University of Greenwich
Μηχανική νερού, αποβλήτων και περιβάλλοντος με βιομηχανική πρακτική MSc
University of Greenwich - Πανεπιστήμιο του Greenwich

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £26283 - £31518 £25509 - £35943 £28785 - £43518

Το μεταπτυχιακό μας στη Μηχανική Υδάτων, Αποβλήτων και Περιβάλλοντος με Βιομηχανική Πρακτική είναι ιδανικό για πτυχιούχους που επιδιώκουν διευθυντικές θέσεις στη μηχανική και τη μεταποίηση.

Το μάθημα αυτό σας δίνει τις δεξιότητες να σχεδιάζετε και να αναπτύσσετε νέες ιδέες για το νερό και τα απόβλητα που είναι φιλικές προς το περιβάλλον. Συνδυάζει τις θετικές επιστήμες, τη δημόσια υγεία και τη μηχανική, έτσι ώστε να αναπτύξετε τις δεξιότητες για να καλύψετε τα τεχνικά στοιχεία των φυσικών και μηχανικών περιβαλλοντικών συστημάτων. Θα μάθετε επίσης να χειρίζεστε την πλήρη διαδικασία παράδοσης των μηχανικών και φυσικών υδάτινων και γήινων πόρων, από το στάδιο του σχεδιασμού και της μελέτης έως την κατασκευή και τη συντήρηση.

Το διετές πρόγραμμα σπουδών μας απευθύνεται σε πτυχιούχους περιβαλλοντικής μηχανικής που θέλουν να εφαρμόσουν στρατηγικές αειφορίας σε πολύπλοκα προβλήματα. Θα ταιριάζει επίσης σε όσους επιθυμούν να αναπτύξουν τη σταδιοδρομία τους σε διευθυντικούς ρόλους μηχανικών, στην κατασκευή ή σε συναφείς εμπορικές επιχειρήσεις. Το μάθημα περιλαμβάνει ένα έργο και μια μονοετή πρακτική άσκηση σε σχετικό εργοδότη του τομέα, επιτρέποντάς σας να εφαρμόσετε τη μάθησή σας στην πράξη και να αποκτήσετε ζωτικής σημασίας δεξιότητες σταδιοδρομίας.

Τι πρέπει να γνωρίζετε για αυτό το μάθημα

• Ιδανικό για πτυχιούχους που επιθυμούν να εφαρμόσουν νέες βιώσιμες στρατηγικές σε ολοένα και πιο σύνθετα προβλήματα στον τομέα της περιβαλλοντικής μηχανικής.
  • Είστε υπεύθυνοι για την εξασφάλιση της πρακτικής σας θέσης (με τη βοήθειά μας). Αλλά αν αυτό δεν έχει ολοκληρωθεί, μπορείτε να αποφοιτήσετε με βραβείο χωρίς βιομηχανική πρακτική.
  • Αυτό το μάθημα διδάσκεται στο Medway Campus μας στο Κεντ.

Οι περισσότερες ενότητες αξιολογούνται με μεθόδους όπως η εργασία, οι εργασίες, οι εργαστηριακές ασκήσεις και οι γραπτές εξετάσεις. Η αξιολόγηση για το ερευνητικό πρόγραμμα περιβαλλοντικής μηχανικής περιλαμβάνει τελική έκθεση/διατριβή, αφίσα, παρουσίαση σεμιναρίου και προφορική εξέταση.

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς δέχεται ένα ευρύ φάσμα διεθνών τίτλων σπουδών για την εισαγωγή στα προγράμματά μας.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςWater, Waste and Environmental Engineering with Industrial Practice, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Προπτυχιακός τίτλος σπουδών (με άριστα) με βαθμό 2:2 ή ανώτερο, στην πολιτική/περιβαλλοντική μηχανική, τη γεωλογία, τη φυσική ή τη χημεία.

Οι υποψήφιοι χωρίς πτυχίο που έχουν επαγγελματική και επαγγελματική εμπειρία (π.χ. διπλωματούχος μηχανικός, διπλωματούχος επιστήμονας ή διπλωματούχος περιβαλλοντολόγος) μπορούν να εξεταστούν, εφόσον αποδεικνύουν ότι έχουν τη δυνατότητα να επιτύχουν στο πρόγραμμα.

Οι υποψήφιοι ενθαρρύνονται να αποκτήσουν εμπειρία στον κλάδο

Μπορείτε επίσης να διαβάσετε την πολιτική εισδοχής μας

Δίδακτρα Μηχανική νερού, αποβλήτων και περιβάλλοντος με βιομηχανική πρακτική MSc

Αγγλία £16550
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £16550
Σκωτία £16550
Ουαλία £16550
EU £21000
Διεθνή £21000

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Greenwich στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο του Greenwich σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Μηχανική

Πολιτική Μηχανική
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]
    Μηχανική
    URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 27 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Greenwich

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Greenwich

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς λειτουργεί με κρατική χρηματοδότηση και εδρεύει στο Λονδίνο και το Κεντ της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου, το Old Royal Naval College, καθώς και η πανεπιστημιούπολη Avery Hill βρίσκονται στο Royal Borough of Greenwich, στο ευρύτερο Λονδίνο. Η δορυφορική του πανεπιστημιούπολη στο Medway, Kent, αποτελεί μέρος μιας συνεργασίας με το Πανεπιστήμιο του Kent.

Λίστα με 214 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Greenwich - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Greenwich

• Cara's first day at International Welcome Week | University of Greenwich, London & Kent
  • I made it! | University of Greenwich, London & Kent