University of Greenwich
Ασφάλεια, υγεία και περιβάλλον MSc
University of Greenwich - Πανεπιστήμιο του Greenwich

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £26283 - £31518 £25509 - £35943 £28785 - £43518

Αυτό το μεταπτυχιακό πρόγραμμα στην Ασφάλεια, την Υγεία και το Περιβάλλον καλύπτει όλες τις πτυχές της επαγγελματικής ασφάλειας, της υγείας και του περιβάλλοντος, με έμφαση στη μάθηση και την έρευνα.

Αυτό το εξ αποστάσεως μάθημα σας διδάσκει να συμβάλλετε στην πρόληψη ατυχημάτων, ασθενειών και άλλων απωλειών που προκύπτουν από την εργασία και τις εργασιακές δραστηριότητες. Οι επαγγελματίες της ασφάλειας είναι όλο και περισσότερο υπεύθυνοι για θέματα που σχετίζονται με το περιβάλλον, και αυτό αντικατοπτρίζεται στα θέματα που μελετώνται σε αυτό το MSc Safety, Health and Environment (Ασφάλεια, Υγεία και Περιβάλλον).

Στόχος μας είναι να σας βοηθήσουμε να αναπτύξετε ερευνητικές και αναλυτικές δεξιότητες και να αποκτήσετε μια ευρύτερη και σε βάθος κατανόηση της θεωρίας και της πρακτικής της επαγγελματικής υγείας. Με τη μελέτη της κριτικής σκέψης, αποκτάτε τις απαραίτητες δεξιότητες για τις υπόλοιπες σπουδές. Η αυξανόμενη ανησυχία για την κλιματική αλλαγή ενημερώνει επίσης την προσέγγισή μας για τα περιβαλλοντικά ζητήματα στον εργασιακό χώρο.

Το μάθημα αυτό είναι διαπιστευμένο από δύο επαγγελματικούς φορείς: το Institution of Occupational Safety and Health (IOSH) και τη British Occupational Hygiene Society (BOHS).

Τι πρέπει να γνωρίζετε για αυτό το μάθημα

• Σπουδάζετε μέσω εξ αποστάσεως εκπαίδευσης με προσωπικό καθηγητή. Θα σας παρέχουμε οδηγούς μελέτης και θα έχετε πλήρη εξ αποστάσεως πρόσβαση σε όλες τις πηγές της βιβλιοθήκης.
  • Θα σας προσκαλέσουμε επίσης στα κέντρα μάθησης στην αρχή του φθινοπωρινού και του εαρινού εξαμήνου, ώστε να μπορείτε να γνωρίσετε άλλους φοιτητές και να μιλήσετε με τους καθηγητές.
  • Το μάθημα θα αναπτύξει τις ερευνητικές και αναλυτικές σας δεξιότητες και θα σας δώσει μια ευρεία και σε βάθος κατανόηση της θεωρίας και της πρακτικής της επαγγελματικής υγείας, της ασφάλειας και του περιβάλλοντος.
  • Απευθύνεται σε άτομα που εργάζονται σε όλους τους τομείς και θα ταιριάζει σε όσους επιθυμούν να γίνουν διευθυντές υγείας και ασφάλειας ή σε όσους έχουν διοικητικό ρόλο και θέλουν να αναπτύξουν τις γνώσεις τους στον τομέα αυτό.
  • Το μάθημα αυτό είναι διαπιστευμένο από δύο επαγγελματικούς φορείς: το Institution of Occupational Safety and Health (IOSH) καθώς και τη British Occupational Hygiene Society (BOHS).

Κάθε μάθημα έχει δύο επίσημες συνοπτικές αξιολογήσεις που υπολογίζονται στον τελικό βαθμό σας περίπου 6 και 12 εβδομάδες μετά το τέλος του εξαμήνου.

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς δέχεται ένα ευρύ φάσμα διεθνών τίτλων σπουδών για την εισαγωγή στα προγράμματά μας.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςSafety, Health and Environment, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Προπτυχιακός τίτλος σπουδών (με άριστα) με βαθμό 2:2, ή ανώτερο, στις επιχειρήσεις, την υγεία, το ανθρώπινο δυναμικό, τις θετικές επιστήμες ή τη μηχανική.

Μπορούν να εξεταστούν υποψήφιοι χωρίς πτυχίο που διαθέτουν σχετικά προσόντα επιπέδου 6 για την υγεία και την ασφάλεια ή επαγγελματικά προσόντα με σχετική εμπειρία ή άλλα προσόντα ισοδύναμα με τα παραπάνω.

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να εργάζονται ή να επιθυμούν να εργαστούν στον γενικό τομέα της υγείας και της ασφάλειας στην εργασία.

Μπορείτε επίσης να διαβάσετε την πολιτική εισδοχής μας

Δίδακτρα Ασφάλεια, υγεία και περιβάλλον MSc

Αγγλία £1850
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £1850
Σκωτία £1850
Ουαλία £1850

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Greenwich στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 27 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Greenwich

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Greenwich

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς λειτουργεί με κρατική χρηματοδότηση και εδρεύει στο Λονδίνο και το Κεντ της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου, το Old Royal Naval College, καθώς και η πανεπιστημιούπολη Avery Hill βρίσκονται στο Royal Borough of Greenwich, στο ευρύτερο Λονδίνο. Η δορυφορική του πανεπιστημιούπολη στο Medway, Kent, αποτελεί μέρος μιας συνεργασίας με το Πανεπιστήμιο του Kent.

Λίστα με 214 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Greenwich - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Greenwich

• Cara's first day at International Welcome Week | University of Greenwich, London & Kent
  • I made it! | University of Greenwich, London & Kent