University of Greenwich
Βελτιστοποίηση φαρμάκων PGCert/PGDip/MSc MSc
University of Greenwich - Πανεπιστήμιο του Greenwich

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £26283 - £31518 £25509 - £35943 £28785 - £43518

Αποκτήστε τις δεξιότητες που χρειάζεστε για να συμβάλλετε αποτελεσματικά στη διαχείριση φαρμάκων και στις αποφάσεις φαρμακευτικής θεραπείας με ένα μεταπτυχιακό πρόγραμμα στη βελτιστοποίηση φαρμάκων μέσω εξ αποστάσεως εκπαίδευσης.

Η βελτιστοποίηση των φαρμάκων καλύπτει τις διαδικασίες και τις συμπεριφορές που καθορίζουν τον τρόπο χρήσης των φαρμάκων από τους ασθενείς και το ΕΣΥ. Η αποτελεσματική βελτιστοποίηση των φαρμάκων θέτει τον ασθενή στο επίκεντρο και λειτουργεί ως βασική κινητήρια δύναμη για τον εκσυγχρονισμό του ΕΣΥ στο Ηνωμένο Βασίλειο.

Είτε εργάζεστε στην πρωτοβάθμια είτε στη δευτεροβάθμια περίθαλψη, σε ένα ιατρείο γενικής ιατρικής, σε ένα κοινοτικό φαρμακείο ή σε ένα νοσοκομειακό ίδρυμα, το μάθημα αυτό παρέχει πλήρη κατανόηση της βελτιστοποίησης των φαρμάκων στο NHS. Εξερευνήστε πώς η βελτιστοποίηση συμβάλλει στην επίτευξη του μέγιστου δυνατού οφέλους για τους ασθενείς και της καλύτερης σχέσης ποιότητας-τιμής.

Σπουδάστε αυτό το μάθημα εξ αποστάσεως και επιλέξτε από ένα ευρύ φάσμα επιλογών που ταιριάζουν στην εστίαση της κλινικής σας πρακτικής.

Τι πρέπει να γνωρίζετε για αυτό το μάθημα

• Πρόκειται για ένα ευέλικτο μάθημα εξ αποστάσεως εκπαίδευσης για επαγγελματίες υγείας που εργάζονται στον τομέα της υγείας στο Ηνωμένο Βασίλειο
  • Οι σπουδαστές μπορούν να εργαστούν για την απόκτηση Μεταπτυχιακού Πιστοποιητικού, Μεταπτυχιακού Διπλώματος ή Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης (MSc).
  • Εξοπλίστε τον εαυτό σας για να συνεργαστείτε με άλλους επαγγελματίες υγείας στην πρωτοβάθμια περίθαλψη, ιδίως με γενικούς ιατρούς και CCGs, αναπτύσσοντας παράλληλα κλινικές δεξιότητες στον εξειδικευμένο τομέα περίθαλψης.

Η αξιολόγηση του πιστοποιητικού και του διπλώματος PG γίνεται μέσω μελετών περιπτώσεων και εργασιών που βασίζονται στην εργασία. Τα μαθήματα 5.credit αξιολογούνται συνήθως με την υποβολή μελετών περίπτωσης. Για τα μαθήματα 10 πιστωτικών μονάδων απαιτείται πρόσθετη γραπτή εργασία. Θα λάβετε καθοδήγηση σχετικά με το μήκος των λέξεων ή οποιοδήποτε άλλο σύστημα βαθμολόγησης.

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς δέχεται ένα ευρύ φάσμα διεθνών τίτλων σπουδών για την εισαγωγή στα προγράμματά μας.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςMedicines Optimisation PGCert/PGDip/MSc, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Προπτυχιακός τίτλος σπουδών (με άριστα) με βαθμό 2:2 ή ανώτερο, σε σχετικό αντικείμενο.

Οι υποψήφιοι πρέπει να είναι φαρμακοποιοί, νοσηλευτές ή επαγγελματίες υγείας (AHPs) εγγεγραμμένοι στον αρμόδιο επαγγελματικό φορέα του Ηνωμένου Βασιλείου και να εργάζονται στο NHS ή σε παρόμοιο σύστημα υγείας του Ηνωμένου Βασιλείου παρέχοντας άμεση φροντίδα σε ασθενείς.

Οι φοιτητές θα έχουν άμεση πρόσβαση σε ασθενείς προκειμένου να ολοκληρώσουν τις εργασίες σε πολλά από τα μαθήματα.

Οποιαδήποτε προσφορά θα υπόκειται σε ικανοποιητικό έλεγχο της Υπηρεσίας Αποκάλυψης και Φραγής (DBS) και σε σχετικό υγειονομικό έλεγχο.

Μπορείτε επίσης να διαβάσετε την πολιτική εισδοχής μας

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Greenwich στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 26 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Greenwich

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Greenwich

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς λειτουργεί με κρατική χρηματοδότηση και εδρεύει στο Λονδίνο και το Κεντ της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου, το Old Royal Naval College, καθώς και η πανεπιστημιούπολη Avery Hill βρίσκονται στο Royal Borough of Greenwich, στο ευρύτερο Λονδίνο. Η δορυφορική του πανεπιστημιούπολη στο Medway, Kent, αποτελεί μέρος μιας συνεργασίας με το Πανεπιστήμιο του Kent.

Λίστα με 214 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Greenwich - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Greenwich

• Cara's first day at International Welcome Week | University of Greenwich, London & Kent
  • Chemical Engineering | University of Greenwich, London & Kent