University of Greenwich
Μηχανολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Παραγωγής με βιομηχανική πρακτική MSc
University of Greenwich - Πανεπιστήμιο του Greenwich

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £26283 - £31518 £25509 - £35943 £28785 - £43518

Το μεταπτυχιακό μας στη Μηχανολογία και Κατασκευαστική Μηχανική με Βιομηχανική Πρακτική είναι ιδανικό για αποφοίτους που θέλουν να εξελιχθούν σε εμπορικά έξυπνους, δημιουργικούς και επαγγελματίες μηχανικούς.

Αυτό το μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών συμβάλλει στη μετατροπή των αποφοίτων σε καινοτόμους επαγγελματίες μηχανικούς με δημιουργική προσέγγιση στην επίλυση προβλημάτων και έμφαση στην αποδοτικότητα και τη μείωση του κόστους. Θα ταιριάζει σε απόφοιτους μηχανικούς και απόφοιτους τεχνολογίας που θέλουν να επεκτείνουν τις δεξιότητές τους ή να αναπτύξουν διευθυντική σταδιοδρομία στον τομέα της μηχανικής ή της μεταποίησης.

Αυτό το διετές πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού και Μηχανικού Παραγωγής με βιομηχανική πρακτική είναι ένας καινοτόμος συνδυασμός θεωρίας και πρακτικής. Θα έχετε την ευκαιρία να εφαρμόσετε τη μάθησή σας στην πράξη μέσω ενός ατομικού έργου που θα εκτελείται καθ' όλη τη διάρκεια του έτους, ακολουθούμενου από πρακτική άσκηση σε σχετικό εργοδότη. Η πρακτική άσκηση είναι μια ιδανική ευκαιρία να εργαστείτε και να ασχοληθείτε με σύγχρονα βιομηχανικά συστήματα, διαδικασίες και πρακτικές.

Θα αποφοιτήσετε από αυτό το μάθημα ως ένας ολοκληρωμένος επαγγελματίας διαχειριστής μηχανικών. Με έναν ιδιαίτερα πολύτιμο συνδυασμό εμπεριστατωμένων γνώσεων και εργασιακής εμπειρίας, οι απόφοιτοι αυτού του μαθήματος θα είναι περιζήτητοι οπουδήποτε στον κόσμο.

Το πρόγραμμα αυτό έχει σχεδιαστεί για τη διεθνή αγορά.

Τι πρέπει να γνωρίζετε για αυτό το μάθημα

• Μάθετε να είστε δημιουργικός και καινοτόμος λύτης προβλημάτων με εμπορική συνείδηση
  • Συνδυάστε τις σπουδές με την πράξη μέσω ενός ετήσιου σχεδίου και μιας εκτεταμένης πρακτικής άσκησης
  • Αυτό το μάθημα διδάσκεται στο Medway Campus στο Κεντ και είναι ιδανικό για αποφοίτους που αναζητούν διευθυντικούς ρόλους στη μεταποίηση και τη μηχανική.
  • Είστε υπεύθυνοι για την εξασφάλιση της πρακτικής σας θέσης (με τη βοήθειά μας). Αλλά αν αυτή δεν ολοκληρωθεί, μπορείτε και πάλι να αποφοιτήσετε με βραβείο χωρίς βιομηχανική πρακτική.

**Οι μαθητές θα αξιολογούνται με διάφορες μεθόδους, όπως:** **Παρουσιάσεις στην τάξη, συζητήσεις και μελέτες περιπτώσεων** **Κριτικές ανασκοπήσεις, εξέταση νέων ερευνητικών πεδίων** **Εξετάσεις**

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς δέχεται ένα ευρύ φάσμα διεθνών τίτλων σπουδών για την εισαγωγή στα προγράμματά μας.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςMechanical and Manufacturing Engineering with Industrial Practice, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Προπτυχιακός τίτλος σπουδών (με άριστα) με βαθμό 2:2, ή ανώτερο, στη Μηχανολογία/Μηχανική Παραγωγής ή στην Επιστήμη Υλικών.

Οι υποψήφιοι χωρίς πτυχίο που έχουν επαγγελματική και επαγγελματική εμπειρία (π.χ. ενσωματωμένος μηχανικός ή διπλωματούχος μηχανικός) μπορούν να εξεταστούν εάν αποδεικνύουν ότι έχουν τη δυνατότητα να επιτύχουν στο πρόγραμμα σπουδών.

Οι υποψήφιοι ενθαρρύνονται να αποκτήσουν εμπειρία στον κλάδο

Μπορείτε επίσης να διαβάσετε την πολιτική εισδοχής μας

Δίδακτρα Μηχανολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Παραγωγής με βιομηχανική πρακτική MSc

Αγγλία £16550
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £16550
Σκωτία £16550
Ουαλία £16550
EU £21000
Διεθνή £21000

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Greenwich στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο του Greenwich σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Μηχανική

Μηχανική
    URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]
    Μηχανολογία
    CUG The Complete University Guide - Ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 08 Ιουνίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 27 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Greenwich

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Greenwich

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς λειτουργεί με κρατική χρηματοδότηση και εδρεύει στο Λονδίνο και το Κεντ της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου, το Old Royal Naval College, καθώς και η πανεπιστημιούπολη Avery Hill βρίσκονται στο Royal Borough of Greenwich, στο ευρύτερο Λονδίνο. Η δορυφορική του πανεπιστημιούπολη στο Medway, Kent, αποτελεί μέρος μιας συνεργασίας με το Πανεπιστήμιο του Kent.

Λίστα με 214 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Greenwich - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Greenwich

• Cara's first day at International Welcome Week | University of Greenwich, London & Kent
  • I made it! | University of Greenwich, London & Kent