University of Greenwich
Καινοτομία τροφίμων με βιομηχανική τοποθέτηση MSc
University of Greenwich - Πανεπιστήμιο του Greenwich

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £26283 - £31518 £25509 - £35943 £28785 - £43518

Το διετές μεταπτυχιακό μας στην Καινοτομία Τροφίμων με Βιομηχανική Πρακτική Άσκηση θα ταιριάζει σε αποφοίτους που αναζητούν καριέρα αναπτύσσοντας ασφαλή και βιώσιμα τρόφιμα εντός της εφοδιαστικής αλυσίδας.

Η αλυσίδα εφοδιασμού τροφίμων αντιμετωπίζει μια σειρά από παγκόσμια ζητήματα που αφορούν τη βιωσιμότητα και την καινοτομία. Το μάθημα αυτό σας ενθαρρύνει να αναπτύξετε λύσεις σε αυτά τα προβλήματα του πραγματικού κόσμου. Θα ανακαλύψετε τη σημασία της ανάπτυξης νέων συστατικών και προϊόντων για ασφαλή και υγιεινά τρόφιμα και πώς να ενισχύσετε τη βιωσιμότητα και τη δημιουργικότητα στις αλυσίδες εφοδιασμού τροφίμων.

Το μάθημα αντλεί από ένα ευρύ φάσμα τομέων. Σε αυτά περιλαμβάνονται το μάρκετινγκ και η διαχείριση, η ανάλυση κινδύνων για τη γεωργία και το περιβάλλον, η κλιματική αλλαγή, η συσκευασία, η ανθρώπινη διατροφή και η δημόσια υγεία, η μικροβιολογία και η βιοχημεία τροφίμων, η ασφάλεια τροφίμων και η διασφάλιση ποιότητας. Θα μελετήσετε ενότητες ανάλυσης κινδύνων και κρίσιμων σημείων ελέγχου (HACCP), αναγνωρισμένες από τη Βασιλική Εταιρεία Δημόσιας Υγείας.

Αυτό το πρόγραμμα σπουδών Καινοτομία στα τρόφιμα περιλαμβάνει μονοετή πρακτική άσκηση σε σχετικό εργοδότη στον τομέα που σας ενδιαφέρει. Σας προετοιμάζει για διευθυντικούς ρόλους κατά μήκος της αλυσίδας εφοδιασμού τροφίμων, στην κυβερνητική νομοθεσία ή επιβολή, στην προμήθεια και παραγωγή τροφίμων ή στη φιλοξενία και το λιανικό εμπόριο. Θα ωφελήσει επίσης τους επιχειρηματίες που θέλουν να αναπτύξουν τις δικές τους επιχειρήσεις με βάση τα τρόφιμα.

Τι πρέπει να γνωρίζετε για αυτό το μάθημα

• Συνδυάστε σπουδές με πρακτικά στοιχεία για σταδιοδρομία στην επιστήμη της ανάπτυξης προϊόντων.
  • Αυτό το διετές πρόγραμμα σπουδών περιλαμβάνει μια ανεξάρτητη ερευνητική εργασία και μια μονοετή πρακτική άσκηση.
  • Είστε υπεύθυνοι για την εξασφάλιση της πρακτικής σας άσκησης (με τη βοήθειά μας). Αλλά αν αυτό δεν ολοκληρωθεί, μπορείτε και πάλι να αποφοιτήσετε με βραβείο χωρίς βιομηχανική πρακτική.
  • Αυτό το μάθημα διδάσκεται στο πανεπιστήμιο Medway στο Κεντ.

**Οι μαθητές θα αξιολογούνται με διάφορες μεθόδους, όπως:** **Παρουσιάσεις στην τάξη, συζητήσεις και μελέτες περιπτώσεων** **Κριτικές ανασκοπήσεις, εξέταση νέων ερευνητικών τομέων ** **Εξετάσεις**

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς δέχεται ένα ευρύ φάσμα διεθνών τίτλων σπουδών για την εισαγωγή στα προγράμματά μας.
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςFood Innovation with Industrial Placement, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Προπτυχιακός τίτλος σπουδών (με άριστα) 2:2 ή ανώτερο, σε σχετικό αντικείμενο.

Μπορούν να ληφθούν υπόψη υποψήφιοι χωρίς πτυχίο που διαθέτουν επαγγελματικά προσόντα ή σχετική επαγγελματική εμπειρία στον τομέα της επιστήμης/τεχνολογίας τροφίμων.

Μπορεί να εξεταστούν και υποψήφιοι από άλλες ειδικότητες

Μπορείτε επίσης να διαβάσετε την πολιτική εισδοχής μας

Δίδακτρα Καινοτομία τροφίμων με βιομηχανική τοποθέτηση MSc

Αγγλία £16550
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £16550
Σκωτία £16550
Ουαλία £16550
EU £21000
Διεθνή £21000

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Greenwich στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο του Greenwich σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Γεωργία

Γεωργία
    URAP Κατάταξη Πανεπιστημίου βάσει Ακαδημαϊκής Απόδοσης - ανά Τομέα
    [Δημοσίευση 22 Ιουλίου, 2023]

Προβολή του συνόλου των 26 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Greenwich

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Greenwich

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς λειτουργεί με κρατική χρηματοδότηση και εδρεύει στο Λονδίνο και το Κεντ της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου, το Old Royal Naval College, καθώς και η πανεπιστημιούπολη Avery Hill βρίσκονται στο Royal Borough of Greenwich, στο ευρύτερο Λονδίνο. Η δορυφορική του πανεπιστημιούπολη στο Medway, Kent, αποτελεί μέρος μιας συνεργασίας με το Πανεπιστήμιο του Kent.

Λίστα με 214 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Greenwich - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Greenwich

• Cara's first day at International Welcome Week | University of Greenwich, London & Kent
  • Chemical Engineering | University of Greenwich, London & Kent