University of Greenwich
Μεγάλα δεδομένα και επιχειρηματική ευφυΐα MSc
University of Greenwich - Πανεπιστήμιο του Greenwich

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £26283 - £31518 £25509 - £35943 £28785 - £43518

Κερδίστε ένα ανταγωνιστικό πλεονέκτημα με αυτό το μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών στα Μεγάλα Δεδομένα και την Επιχειρησιακή Νοημοσύνη - ένα από τα πρώτα μεταπτυχιακά προγράμματα σπουδών στο Ηνωμένο Βασίλειο που καλύπτουν αυτή την τεχνολογία αιχμής.

Αυτό το καινοτόμο πρόγραμμα μεταπτυχιακών σπουδών σας παρέχει τις δεξιότητες για να συμβάλλετε στο σχεδιασμό και την ανάπτυξη συστημάτων μεγάλων δεδομένων, καθώς και κατανεμημένων/διαδικτυακών συστημάτων λογισμικού εφαρμογών υποστήριξης αποφάσεων.

Επικεντρωνόμαστε σε σύγχρονες μεθόδους, εργαλεία και τεχνικές μηχανικής, όπως η ανάλυση δεδομένων, η μηχανική μάθηση, η επιχειρηματική νοημοσύνη, η εξόρυξη δεδομένων. Θα έχετε επίσης την ευκαιρία να μάθετε γλώσσες προγραμματισμού όπως η Python και η R. Η προσέγγιση της μηχανικής λογισμικού για την κατασκευή εφαρμογών που εφαρμόζουμε, σας βοηθά να αναπτύξετε μια άποψη του κύκλου ζωής της ανάπτυξης λογισμικού.

Βασισμένο στην ερευνητική μας αριστεία στον τομέα αυτό, αυτό το καινοτόμο μάθημα στα μεγάλα δεδομένα και την επιχειρηματική ευφυΐα έχει σχεδιαστεί για να σας δώσει ανταγωνιστικό πλεονέκτημα σε αυτόν τον ταχέως αναπτυσσόμενο επιχειρηματικό τομέα.

Το πρόγραμμα αυτό έχει διαπιστευτεί από το BCS, The Chartered Institute for IT, για τη μερική εκπλήρωση των ακαδημαϊκών απαιτήσεων για την εγγραφή ως Chartered IT Professional. Επιπλέον, έχει επίσης διαπιστευτεί από το BCS, The Chartered Institute for IT, εκ μέρους του Engineering Council, για τη μερική εκπλήρωση των ακαδημαϊκών απαιτήσεων για την εγγραφή ως Chartered Engineer.

Τι πρέπει να γνωρίζετε για αυτό το μάθημα

• Θα αποκτήσετε τις θεωρητικές δεξιότητες και την εις βάθος κατανόηση που χρειάζεστε για να ακολουθήσετε ένα μέλλον στον τομέα των μεγάλων δεδομένων.
  • Αυτό το καινοτόμο μάθημα θα σας βοηθήσει να αναπτύξετε πρακτικές δεξιότητες στη δημιουργία διαδραστικών συστημάτων, στην εφαρμογή της μηχανικής μάθησης και στην ανάλυση δεδομένων.

Σε αυτό το μάθημα, οι φοιτητές αξιολογούνται με εργασίες, εξετάσεις και μια εργασία. Ορισμένες ενότητες μπορεί επίσης να περιλαμβάνουν αξιολογήσεις "πρακτικής", παρουσιάσεις, επιδείξεις και εκθέσεις, οι οποίες σας βοηθούν να παρακολουθείτε την πρόοδο και να κάνετε συνεχή βελτίωση

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν: Καλό σχετικό πρώτο πτυχίο στην πληροφορική, την επιστήμη της πληροφορικής (ή ένα αριθμητικό αντικείμενο) Ή ουσιαστική εμπορική/βιομηχανική εμπειρία. Οι υποψήφιοι πρέπει επίσης να έχουν εμπειρία στην ανάπτυξη λογισμικού με τη χρήση σύγχρονων γλωσσών προγραμματισμού. Για τους υποψηφίους που δεν έχουν τα αγγλικά ως πρώτη γλώσσα, απαιτείται επίσης βαθμολογία IELTS 6,0 με τουλάχιστον 5,5 σε κάθε στοιχείο (ή ισοδύναμο).
Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςBig Data and Business Intelligence, MSc, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Προπτυχιακός τίτλος σπουδών (με άριστα) με βαθμό 2:2, ή ανώτερο, στα Μαθηματικά, τη Φυσική, τη Μηχανική, τα Πληροφοριακά Συστήματα ή τα Πολυμέσα ή ένα συναφές αριθμητικό αντικείμενο που περιλαμβάνει εμπειρία στην ανάπτυξη λογισμικού.

Οι υποψήφιοι χωρίς πτυχίο που έχουν σημαντική εμπορική/βιομηχανική εμπειρία, συμπεριλαμβανομένης της ανάπτυξης λογισμικού με χρήση σύγχρονων γλωσσών προγραμματισμού και σχεδιασμού, μπορούν να εξεταστούν.

Μπορείτε επίσης να διαβάσετε την πολιτική εισδοχής μας

Δίδακτρα Μεγάλα δεδομένα και επιχειρηματική ευφυΐα MSc

EU £18150
Αγγλία £11000
Βόρεια Ιρλανδία (Ηνωμένο Βασίλειο) £11000
Σκωτία £11000
Ουαλία £11000
Διεθνή £18150

Μέσο κόστος διαβίωσης φοιτητών σε Λονδίνο

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Greenwich στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Κατατάξεις του πανεπιστημίου Πανεπιστήμιο του Greenwich σε σχετικές θεματικές κατατάξεις.

Πληροφορική

Πληροφορική
    THE Παγκόσμιες Κατατάξεις Πανεπιστημίων ανά Γνωστικό Αντικείμενο
    [Δημοσίευση 26 Οκτωβρίου, 2022]

Προβολή του συνόλου των 26 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Greenwich

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Greenwich

Το Πανεπιστήμιο του Γκρίνουιτς λειτουργεί με κρατική χρηματοδότηση και εδρεύει στο Λονδίνο και το Κεντ της Αγγλίας. Η κύρια πανεπιστημιούπολη του πανεπιστημίου, το Old Royal Naval College, καθώς και η πανεπιστημιούπολη Avery Hill βρίσκονται στο Royal Borough of Greenwich, στο ευρύτερο Λονδίνο. Η δορυφορική του πανεπιστημιούπολη στο Medway, Kent, αποτελεί μέρος μιας συνεργασίας με το Πανεπιστήμιο του Kent.

Λίστα με 214 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Greenwich - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

Σύνθεση φοιτητών του Πανεπιστήμιο του Greenwich

Αριθμός φοιτητών που έχουν εγγραφεί σε προγράμματα σπουδών του γνωστικού αντικειμένου "Επιχειρήσεις και Διοίκηση": 4485 Ακαδημαϊκό έτος 2021/22 - Εγγραφές φοιτητών σε ισοδύναμο πλήρους φοίτησης που δημοσιεύθηκαν από την Higher Education Statistics Agency (HESA) στις Φεβρουαρίου 2022
  • Cara's first day at International Welcome Week | University of Greenwich, London & Kent