University of Dundee
Ατομική ενότητα του ΠΜΣ στη Νοσηλευτική και τις Σπουδές Υγείας PG
University of Dundee - Πανεπιστήμιο του Dundee

Παρακάτω μπορείτε να δείτε κριτικές σχετικά με προγράμματα σπουδών από 105 αποφοίτους Individual MSc Module in Nursing and Health Studies PG κι άλλων προγραμμάτων σπουδών σχετικών με Νόμος από το Πανεπιστήμιο του Dundee για κάθε μία από τις ερωτήσεις της έρευνας συγκρητικά με τον μέσο όρο για όλα τα προγράμματα σπουδών σε UK σχετικά με Νόμος.

Βάσει κυρίως δεδομένων από προπτυχιακούς φοιτητές

Μισθός Αποφοίτων Νόμος

Σημαντικό: Τα παρακάτω στοιχεία για τους μισθούς δεν αφορούν συγκεκριμένα προγράμματα σπουδών, αλλά περιέχουν στοιχεία για όλους τους φοιτητές σε : Νόμος στο πανεπιστήμιο. Λόγω της μεθοδολογίας συλλογής δεδομένων τα μισθολογικά δεδομένα βασίζονται κυρίως σε δεδομένα προπτυχιακών φοιτητών.

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £20500 - £27000 £18500 - £28500 £24000 - £36000

Μισθός όλων των αποφοίτων Ηνωμένου Βασιλείου σε Νόμος (κυρίως προπτυχιακοί φοιτητές)

Εύρος 25-75 εκατοστημόρια £20344 - £28558 £17746 - £29609 £20717 - £38496

Σπουδάστε ευέλικτα και με το δικό σας ρυθμό με τις αυτόνομες ενότητες μας στις νοσηλευτικές και υγειονομικές σπουδές. Είτε θέλετε να αναπτύξετε εξειδικευμένες γνώσεις σε έναν συγκεκριμένο τομέα, είτε να αξιοποιήσετε τις δεξιότητες που ήδη διαθέτετε, είτε απλώς να βελτιώσετε τη συνολική επαγγελματική σας πρακτική, προσφέρουμε μια μεγάλη ποικιλία ενοτήτων για να επιλέξετε.

Θα σπουδάζετε μαζί με τους φοιτητές μας BSc και θα ανήκετε στην κοινότητά μας μετά την εγγραφή. Μπορείτε να επιλέξετε να σπουδάσετε από μια σειρά τομέων που ταιριάζουν στα ενδιαφέροντά σας, όπως:

• εξερεύνηση της επαγγελματικής πρακτικής
  • κάλυψη των αναγκών των ηλικιωμένων σε διαφορετικά περιβάλλοντα φροντίδας
  • κίνδυνος και ασφάλεια των ασθενών
  • διαχείριση ασθενειών ήσσονος σημασίας

Η μελέτη αυτών των ενοτήτων είναι ένας φανταστικός τρόπος για να ενισχύσετε την τεχνογνωσία σας στο επάγγελμά σας, χωρίς να χρειάζεται να δεσμευτείτε για σπουδές πλήρους απασχόλησης. Μπορείτε να επιλέξετε από πάνω από 20 μαθήματα μετά την εγγραφή σας, τα οποία διδάσκονται από προσωπικό που είναι ειδικοί στον τομέα τους.

Το πτυχίο νομικής που παρέχει τα προσόντα αναγνωρίζεται από την Solicitors Regulation Authority (SRA) για τους σκοπούς της ικανοποίησης του ακαδημαϊκού σταδίου της κατάρτισης.

Το παρακάτω παράδειγμα βασίζεται σε όλους τους αποφοίτους Individual MSc Module in Nursing and Health Studies PG από Πανεπιστήμιο του Dundee

44% Διοικητικά επαγγέλματα
10% Επαγγέλματα αθλητισμού και γυμναστικής
9% Συνεργαζόμενοι επαγγελματίες στον τομέα των επιχειρήσεων και των δημόσιων υπηρεσιών
6% Επαγγέλματα ειδικευμένων επαγγελμάτων
6% Διδάσκοντες επαγγελματίες
4% Στοιχειώδη επαγγέλματα
3% Προσωπικές υπηρεσίες φροντίδας
1% Διευθυντές, διευθυντές και ανώτεροι υπάλληλοι
1% Επαγγελματίες πληροφορικής
1% Επαγγέλματα πωλήσεων

Βαθμολόγηση & χρόνος μελέτης

Δασμολόγιο UCAS των αποδεκτών φοιτητών για Νόμος

Λάβετε συμβουλές σχετικά με το ποια foundation προγράμματα είναι καλύτερα ώστε να μπορέσετε να συνεχίσετε τις σπουδές σαςIndividual MSc Module in Nursing and Health Studies, PG, εάν δεν πληροίτε τις ελάχιστες απαιτήσεις όσον αφορά τη βαθμολογία UCAS, τη βαθμολογία στα A Levels ή τις απαιτήσεις γνώσης Αγγλικών.

Κατατάξεις του Πανεπιστήμιο του Dundee στις κορυφαίες βρετανικές και παγκόσμιες κατατάξεις.

Προβολή του συνόλου των 30 πανεμιστημιακών κατατάξεων του Πανεπιστήμιο του Dundee

Σχετικά με το Πανεπιστήμιο του Dundee

Το Πανεπιστήμιο του Dundee είναι ένα δημόσια χρηματοδοτούμενο ίδρυμα στη μικρή και ποικιλόμορφη πόλη Dundee της Σκωτίας. Ιδιαίτερα γνωστό για το ερευνητικό του έργο στους τομείς της υγείας και της κλιματικής αλλαγής, οι φοιτητές-ερευνητές εδώ αισθάνονται ότι μπορούν να κάνουν τη διαφορά στο εσωτερικό και στο εξωτερικό. Οι φοιτητές ανακαλύπτουν μια φιλική, ασφαλή και φιλόξενη πόλη στο Dundee, όπου οι κάτοικοι μπορούν να φτάσουν στις περισσότερες από τις υποχρεώσεις τους είτε με ποδήλατο είτε ακόμη και με τα πόδια.

Λίστα με 387 Προγράμματα Σπουδών Bachelor και Master του Πανεπιστήμιο του Dundee - Κατάλογος για Προγράμματα Σπουδών

• Student life at the University of Dundee
  • The University of Dundee is...
  • Students from Africa Studying and Living in Dundee | University of Dundee